Közös gyermekké fogadás esetén mi történik, ha nem elérhető a vér szerinti szülő?

Figyelt kérdés
Feleségem szeretné örökbefogadni 4 éves lànyomat, akit 2 éve együtt nevelünk. Egyàltalán nem látogatja a vér szerinti anyja, nincs infonk a tartózkodási helyéről, letiltott mindenhol. Közösen nem tudjuk emiatt ezt kezdeményezni, a gyámhivatal megkeresi vagy mi történik ilyenkor?

#gyerek #apa #anya #örökbefogadás #Közös gyermekké fogadás
2023. szept. 21. 11:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
7es butaságot írsz. Attól, hogy apáé lesz a kizárólagos felügyelet, még anyja marad és nem fogadhatja örökbe az új feleség.
2023. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy a 11-es irja a kizarolagos felugyeleti jog meg az orokbefogadhatosagnak semmi koze egymashoz.


Kerdezo, kicsit ellentmondasosan irsz, egyszer azt irod ott hagyta, utan meg elvitte ?

Szedd majd ossze rendesen mikor mesz a gyamhivatalba.

2023. szept. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

"7es butaságot írsz. Attól, hogy apáé lesz a kizárólagos felügyelet, még anyja marad és nem fogadhatja örökbe az új feleség."


Kivéve, ha a bíróság nem felfüggeszti, hanem megszunteti a másik szülő szülői felügyeleti jogát. Nálunk így történt, ezért tudta a férjem örökbe fogadni a lányomat.

2023. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam már sikersztorit, ahol bíróságon sikerült keresztülvinni, hogy az évek óta felszívódott szülő ne kelljen az örökbefogadáshoz, de nem tudom, pontosan mi a módja. Gyámhivatalt már kérdezted? Amúgy is ott kell indítani a dolgokat.

Üdv: szintén egy házastársi örökbefogadó

2023. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én kérnék segítséget a gyámhivataltól. Mondd el nekik a helyzetet, és hogy mit kell ilyenkor tenni, esetleg tudnak e ajánlani olyan ügyvédet, akárkit, akinek van ebben rutinja.

Nálunk tök más ügyben kellett segítség, de meglepődtem rajta, hogy milyen jófejek és segítőkészek voltak, gyakorlatilag 5 perc alatt a kezembe nyomtak egy komplett paksamétát, amivel egy idióta bürokratikus problémát sikerült lezárni. Én a végtelenségig guglizhattam volna, de mint kiderült, nekik meg egy sima "rutinügy" volt.

Szóval keresd ki a területileg illetékes hivatalt, hívd fel őket, és beszéld át velük a lehetőségeket. Tuti több ilyen esettel találkoztak, mint a legtöbb gyakoris anyuka.

2023. szept. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem zavaros a sztori, ahogy írtam is, először elvitte a tudtom nèlkül egy borzalmas helyre, onnan én hoztam el, majd ezután ismertem meg a jelenlegi feleségem, akivel együtt neveljük. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, intézkedünk akkor először az elhelyezésről, majd az örökbefogadás. Anyukát azért nem tudjuk elérni, mert már nem ott van, ahova vitte, nem tudjuk, hova ment.
2023. szept. 21. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!