Vannak itt örökbefogadottak? Ti hogy élitek ezt meg? Nehezteltek a vér szerinti szüleitekre? Meg akarjátok őket keresni valaha is? Elégedettek vagytok az örökbefogadó szüleitekkel? Nemrég egy barátomról kiderült, hogy örökbefogadott, azért kérdezem.

Figyelt kérdés
Autista srácról van szó, idáig azt hitte, hogy az apja lelépett, azért csak anyuka van a képben, és nemrég tudta meg, hogy örökbefogadott. Feltűnően megértően fogadta, pedig autistaként vannak elég durva dühkitörései alkalmanként. Azt mondja, hogy nem haragszik senkire, sőt, örül, hogy így alakult, minden vita ellenére nagyon örül, hogy az anyukájával lehet (aki örökbefogadta). Nem szándékozik keresni senkit, ő ezt lezártnak tekinti. Van valakinek hasonló története? Kíváncsi vagyok, kinek hogy alakult ez. :)

2022. dec. 22. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Én az örökbefogadó szülőkkel egyáltalán nem tartom a kapcsolatot mióta elköltöztem otthonról. Súlyosan bántalmazó közeg volt, bánom hogy ők fogadtak örökbe.

Vér szerinti anyámmal valamilyen szinten tartjuk a kapcsolatot. Számomra nem tud kialakulni a semmiből ennyi idősen egy anya-fia kapcsolat de nem is ez volt a célom amikor felkerestem. Egyszerűen érdekelt az eredetem. Amúgy egy normális jófej nő, azóta családanya (16 éves volt amikor én születtem).

Nem neheztelek rá, nem szeretek pálcát törni nehéz helyzetben lévő emberek feje felett. Van amikor az örökbeadás a legfelelősségteljesebb döntés.

2022. dec. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)


Uh, nagyon sajnálom, hogy ilyen gyerekkorod volt! Teljesen érthetetlen, azt gondolná az ember, hogy aki örökbefogad, az biztos empátiából, szeretetből teszi. Teljesen érthetetlen, hogy miért fogad örökbe, ha utálja a gyerekeket, főleg, hogy esetedben mindkettő ilyen volt...

2022. dec. 23. 00:08
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Én 20 évesen találkoztam először az igazi szüleimmel. Engem is azért adtak örökbe mert túl fiatalok voltak. 17 és 23 évesek. Teljesen normálisak, kiderült, hogy a vér szerinti apám orvos, ez azért volt érdekes mert amikor találkoztam velük akkor orvosi egyetemre jártam (azóta kijártam már), több gyerekük azóta se született.

A nevelő szüleimmel voltak gondok nekem is. Például karácsonykor mindig csak a másik 2 (vér szerinti) gyermeküknek vettek ajándékot. Meg az összes többi ünnepre is. Nekem azt mondták örüljek, hogy kapok kaját és van hol aludnom.

Velük tartom a kapcsolatot de nagyon ritkán.

A rendes szüleimet nagyon megszerettem és egyeltalán nem haragszok az örökbefogadás miatt. Akkor így látták jónak. Tőlük pár év alatt többet kaptam mint a nevelő szülőktől összesen.

Szóval én szerencsés voltam ilyen téren

2022. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3.: Nagyon sajnálom, hogy veled is így bántak! Viszont akkor te most nevelőszülőkkel nőttél fel? Az nem ugyanaz, mint az örökbefogadás.
2022. dec. 29. 16:58
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
3: Ilyen nálunk is volt. Én nagyrészt anyám második élettársa mellett nőttem fel, mert hároméves voltam amikor elvált a férjétől. Neki volt mindenre az a válasza, hogy örüljek hogy egyáltalán örökbe fogadtak és nem intézetben kell felnőnöm, meg hogy kár volt örökbe fogadni. Ami vicces, mert neki semmi köze nem volt az örökbefogadásomhoz. Mástól is hallottam hasonlót, szerintem sajnos egészen gyakori hogy akár az örökbefogadók, akár a tágabb család nem kezeli ugyanúgy a gyereket mintha vér szerinti lenne.
2022. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
3-mas válaszoló vagyok. Örökbefogadtak igen. Őszintén nem tudom miért nevelő szülőket írtam... Talán az örökbefogadó túl hosszú lett volna 😅
2022. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6.: Semmi baj! :) Nagyon szomorú történeteket írtatok, ezek szerint a barátom tényleg kifejezetten szerencsés az örökbefogadó anyukájával. Számomra ez teljesen érthetetlen, örökbefogadótól még több szeretetet és empátiát várna az ember, nem ezt... Vagy esetleg az ilyen csak azért csinálta, hogy a társadalom csodálja?
2022. dec. 29. 21:24
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7: Nem, ezek az emberek ugyanúgy csak gyereket szeretnének, mint mások nem holmi önzetlen gesztus, jótékonysági rendezvény az örökbefogadás. Csak egyszerűen nem lehet saját gyerekük (anyám meddő volt pl.) vagy ezt tartják a kívánatosabb megoldásnak valami okból. Ezért értelemszerűen nincs rá nagyobb garancia, hogy ők jó szülők lesznek. Sokan hőstettnek tartják az örökbefogadást, szerintem szimplán találkozik a kereslet és a kínálat.
2022. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért ez nagyon lehangoló. 😞 Őszintén sajnálom, hogy ilyen emberek fogadtak titeket örökbe, különbeket érdemeltetek volna! Sajnos vannak, akik akár vér szerinti, akár örökbefogadott gyerekre alkalmatlanok egyaránt.
2022. dec. 30. 14:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokan akarnak örökbe fogadni úgy is, hogy lehetne vérszerinti gyerekük, mint pl nekem is van 2, de szeretnék örökbe fogadni is.
2023. ápr. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!