Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 25 évesen nevelőszülő akarok...

25 évesen nevelőszülő akarok lenni de nincs férjem, és otthon élek. Ugye nincsen ezzel semmi baj?

Figyelt kérdés

Nagyon sok dolog miatt dontottem igy..2-3 kisgyereket szeretnek, mindenuk meglenne, jo helyen lennenek es annak tudataban is,hogy ha a szuleik rendezik az eletuket, es visszakerulhetnek en sajatomkent fogok rajuk tekinteni, es nevelni oket.

De van ezzel baj hogy ilyen idosen ezt akarom csinalni?

Oke, hogy 25 eves vagyok, nincs ferjem( ezt csak azert irom, mert ugye legtobb no ferjjel szeretne gyereket) de most ez a helyzet van, nekem ez lesz a munkam egy ideig. Ettol ugyanugy elem az eletem, ram talalhat a szerelem, es semmirol nem maradok le, azert mert nevelek 3 gyereket. Amugyse vagyok kimarados lany..

Nagyon vagyom ra, hogy gyerekek legyenek korulottem, es megmondom oszinten inkabb ameddig nem fejlesztem magam es kapok jo munkat, legyen ez a munkam, mint buta, primitiv emberek kozott dolgozni es mindennap idegeskedni.

Itthon bekesseg, szeretet es csalad lesz.



#baj #Ez teljesen rendben van
márc. 20. 22:20
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
8. De nem az en gyerekeim en csak nevelem oket, ez egy munka. A neveloszulosseg egy munka, attol mert azt irtam sajatomkent tekintem, ha ismerkednek nyilvanvaloan nem mondanam azt hogy gyerekem van..jezusom
márc. 20. 22:45
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
az en valaszomat meg le se szarta.. hat na mindegy :'D
márc. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyedülálló nevelőszülőket ismerek, te nagyon álomvilágban élsz
márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
De ha még otthon élsz,akkor hogy? Nem feltétel a saját otthon biztosítása egyébként? Őszintén kérdezem.
márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jön le, hogy jövedelemforrásként tekint rájuk, amíg nem lesz jobb, amihez tanulni kell. Meg az, hogy fogalma nincs, miből áll egy gyereket nevelni. Nemhogy hármat! 😄

25 évesen szültem az elsőt, kétévente jött még két tesó. Nem volt egyszerű menet! De nekik ott volt az apjuk is meg család mindkettőnk részéről. Három gyerek mellett, akiket el kell látni, nagyon nehéz még tanulni is. Én értem, hogy az kell ahhoz, hogy jobb munka legyen, de na...

márc. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%

"...en csak nevelem oket, ez egy munka. A neveloszulosseg egy munka,..."


Valakinek van saját 3, akikért nem fizet senki, mellette meg még eljárnak dolgozni is.😂

márc. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a nevelőszülőség nem "csak egy munka". Talán a legnehezebb és legstresszesebb "munka" szülőnek lenni, hát még nevelőszülőnek! Nem válogathatsz, kapod azt a gyereket, akit kapsz. Van, hogy pici baba, aki lehet, hogy 2 éves koráig egy éjszakát sem alszik át, van hogy dacos mélyszegénységből jövő kiskamasz, aki azt sem tudja, hogyan kellene rendesen tisztálkodni vagy az asztalnál viselkedni, de van, hogy beteg, rendszeres orvosi kezelést igenylő gyereket kapsz akivel több időt tölthetsz a kórházban mint otthon... Ezek a gyerekek nem munkadarabok, akiket 8-16-ig letudsz és utána befejezted a munkát.

Nagyon szép az elképzelesed, de fordítva ülöd meg a lovat. A nevelőszülőségnek nem az a célja, hogy a nevelőszülőnek legyen x ideig munkája, hanem az, hogy a gyerekek családban legyenek és legalább minimális szinten érezzék a család jelentését, esetleg megtanulják a normákat.

Annyi fizetést nem fogsz kapni, hogy rendesen megélj belőle, mert amit a gyerekek után kapsz, az kevés az ellátásukra, tehát a fizetesed java (vagy az egész) is a gyerekekre fog menni. Nem egy jól fizető 'szakma' ez.

Nelőszülőként pedig pont olyan nehéz ismerkedni, mint egyedülálló szülőként vagy talán még nehezebb is. A szabadidőd javában ugyanis vagy a szülőkkel vagy a hivatalokkal tartod a kapcsolatot, esetleg szülőin vagy fogadóórán ülsz.

Ezt gondold még át. Persze, ha szeretnéd, fuss neki, de ne kesredj el, ha esetleg nem fogadják el a jelentkezésed.

márc. 21. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
81%
Ez nagyon szép és kérek volt! Talán átmegy az üzenet.
márc. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
17es tökéletesen leírta. Nálunk van a lányom osztályában egy nevelőszülős gyerkőc, a saját gyerekei mellé fogadta be, mondhatni tapasztalt anyuka, a saját nagy gyerekei mellé érkezett akkor 5 évesen. Hát, vért izzadt vele, mert ezek a gyerekek sérültek. Maga a kiemelés is egy olyan trauma, amit nehezen dolgoznak fel (bármilyenek is a szülei. Akkor is ragaszkodik hozzájuk). Már elsős, így lett osztálytárs. Rengeteget változott ugyan, de minden egyes láthatás után "megborul" a gyerek, akkor megint napokig vért izzadva küzd, hogy legalább a normák meglegyenek. Beszélgettem a nevelőanyával (egy tündéri nő amúgy, szerintem jó szülő és nevelőszülő is), elmondta, hogy amikor hozzákerült egy kis "vadember" volt, nem tudott fogat mosni, szépen enni, durva volt (nyilván, trauma érte, hogy kiemelték), üvöltött, dobált mindent mert annyira feszült volt az új helyzetben. Ez már lecsillapodott, de még mindig rengeteg, másoknak alap dolgot kell megtanulnia, amíg nincs láthatás egész széoen is halad. Aztán vissza esik kicsit, kezdheti újra... A nevelőszülőnek rengeteg dolga van, ő tart kapcsolatot a családdal, a gyermekvédelemmel, minden felelősség az övé! Ő viszi orvoshoz, láthatásra, óvodáztatja, iskoláztatja, tanítja, gondozza, neveli, annyi pénzért, hogy a minimum fér bele abból a gyereknek. Nemhogy csak úgy kiadni, jobban kéne szűrni kinek! Ezek lelkileg sérült gyerekek (ha fizikailag egészségesek is, de ez sem biztos), akikkel nehezebb, mint egy normális családba született, a szülők által nevelt gyerekkel. Sokuk olyan dolgokon ment át pár éves koráig, amit két "buksisimi" nem töröl ki. De még több év sem. Volt egy mondat ettől a nevelőanyától akit írtam, ami szíven ütött, hogy onnan tudta, hogy kezd megnyugodni a kicsi, hosszú hónapok után, hogy nem falta be ami az asztalon van (néha szinte hányásig), nem dugta el a maradékot a zsebébe, mert tudta, hogy kapni fog még aznap enni... Papíron nem éhezett a szüleinél, a gyakorlat megmutatta, hogy bizony az a gyerek napi 1x kaphatott. Ha azt hinnéd ez egy ritka dolog és ő egy kivételes példa: nem. A kiemelésnek nagyon komoly okai vannak, rengeteg ilyen gyerek kallódik a rendszerben, akik addig a minimumot sem kapták meg.
márc. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek meg a feltételeid. Eleve kellene külön házadnak lenni. Nem fogadják el, hohy én a szüleimmel lakok és ide hozhatom. Ők se hülyék, tudják, hogy bármikor kirakható személy vagy onnan.
márc. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!