Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Férjemmel örökbe szeretnénk...

Férjemmel örökbe szeretnénk fogadni egy újszülött kisbabát.35 évesek vagyunk.Mi a menete az örökbefogadásnak?Mennyit kell várnunk a babára?Meghatározhatjuk a baba nemét?Milyen kritériumoknak kell megfelelnünk?Osszátok meg velünk a tapasztalataitokat.

Figyelt kérdés

#baba neme #kritérium #Örökbe fogadás menete #Mennyi ideig kell várnunk a babára
ápr. 7. 10:57
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
18as csecsemőre nem sok a 3 év. Senkivel se találkoztam aki 5 év várakozás alatt kapott volna teljesen egészséges, fehér csecsemőt
ápr. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
85%
Utolso,ez nagyon durva... es nyilt orokbefogadas? Amikor a hazaspar keres valakit aki lemond a babarol nevre szoloan az letezik,nem? Vedononel erdemes talan erdeklodni, van-e esetleg ilyen kismama.
ápr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb 7évet vártunk, úgy hogy házasok voltunk és a házasokat előnybe részesítik + az ügyintézés sem egy rövid folyamat
ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy a többiek is írták teljessen egészséges fehér bőrű csecsemőre rengeteg év a várakozási idő. Ha szóba jöhet félvér vagy roma származású illetve szinten tartható betegséggel küzdő gyerek pl alergia asztma stb. arra sokkal nagyobb az esély hogy hamarabb sikerűl.
ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
90%
Azt megértem valahol, hogy fehér ember fehér babát szeretne, de mi bajotok a félvér babákkal? Nagyon sokan fehér bőrűek közöttük… igazából soknál fel sem tűnik. Én roma vagyok, férjem magyar, gyönyörű szép okos gyerekeink születettek, különlegesek főleg a nagy barna szemük miatt, mindenki megcsodàlja őket. Lányom fehér bőrű, fiam picit barnább, mert inkább rám hasonlít, de így is világosabb mint én, pedig én sem vagyok csokibarna.
ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
66%

25!


Romaként azért nyilván ért némi megkülönböztetés az életed során. Sajnos az átlag ember rasszista

ápr. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
90%
Ha tényleg örökbe akartok fogadni akkor minél előbb áljatok neki az ügyintézésnek,de 5-10évvel számoljatok nyugodtan mire kaptok egy egészséges fehér bőrű babát
ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
67%
Ha esetleg roma babát fogadnátok örökbe az sem mindig olyan gyors folyamat,az egyik ismerősöm egy roma kislányt fogadtak örökbe és ugy hogy volt neki betegsége is és ugy is 3 vagy 4 évet vártak rá,szoval készüljetek fel hogy nem lesz egyszerü, sajnos a kormány nagyon el lehetetlenitette az örökbe fogadást,nagyon hosszú és macerás az ügyintézés,mindenbe belekötnek stb elvileg a házaspárokat előnybe részesitek aztán sokan még is évekig várnak egy babára pedig nagyon sok baba,kisgyerek nevelőotthonba vannak meg nevelőszülöknél,én szivesen fogadnék örökbe gyereket de hát egyedülállóként ez kb lehetetlen.
ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok kritériumnak meg kell feleni,nézni fogják hogy van e normális bevételetek,bejelentett munkátok,munkáltatói igazolást kérnek,egészségügyi alkalmasságit,pszichológiai alkalmasságit,nézik az életkörülményeiteket,a házatokat megnézik és ha mindennek megfeleltek akkor ha szerencsétek van 3-4év alatt kaptok gyereket ha nem akkor 5-10év.
ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
70%
26-os. Igen, ért. De! Csak és kizárólag olyan emberektől kaptam, akik nálam sokkal butábbak voltak. Erre felnőttként jöttem rá, de ez csak megerősített. Gyerekkorban, ha jó közegbe kerülnek, akkor nyilván kevesebb bántódás érheti…
ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!