Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Hogyan működik és mi kell az...

Dexy kérdése:

Hogyan működik és mi kell az örökbe fogadáshoz?

Figyelt kérdés
Régi vágyam hogy egyszer örökbe fogadok és felnevelek egy árva kisgyereket. Mi minden kell ehhez ?

2012. ápr. 22. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
hiányos az infóm, de úgy tudom, házasélet v.élettársi kapcs. kell hozzá, megfelelő jövedelem, szociális háttér. egyedülálló nőnek (v. férfinak)nem adnak oda gyereket, ezt biztosan tudom.
2012. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen egy gyámhivatali határozat kell hozzá, hogy örökbefogadásra alkalmas vagy.Azt, hogy ezt milyen módon lehet megkapni, sok fórumon leírták, de ha szeretnéd, összefoglalom.

Amiről kevesebbet beszélnek, de ezek is kellenek a sikeres örökbefogadáshoz:

Feldolgoztad a korábbi veszteségeid (vetélés, meddőség, stb.).Érzelmi biztonságot tudsz adni a gyermeknek (akár egyedülállóként).Nem vársz hálát a gyermektől és csodálatot a környezettől.A lehető legkorábban elkezdesz mesélni arról, hogy került a családba, nem titkolod, hogy örökbefogadott. A gyermeket elfogadod teljes egészében (a nevétől kezdve a haja színéig).Ha ez nem megy, dönthetsz úgy, hogy nem kívánsz megismerkedni a gyermekkel, de a legelső Tegyeszes beszélgetésen le is kell írnod, hogy milyen az, akit el tudsz fogadni. Nem viheted át semmiképp a szülőanya iránti érzelmeidet a gyermekre.Az örökbefogadást a családalapítás egyik módjának tekinted és nem hiánypótlásnak.Elfogadod, hogy később a gyámhatóságon keresztül a szülőanyjával felveheti a kapcsolatot, ha a másik fél is belemegy.

Ja, és figyelmen kívül tudod hagyni az ilyen megjegyzéseket: "Én biztos nem tudnám nevelni más gyerekét" "Nem akarsz inkább sajátot?" "És ha meg akarja ismerni az igazi szüleit?"

Ugyanis az örökbefogadott gyermek a te saját gyermeked lesz és te leszel az igazi anyja/apja.


Bocsánat, hogy hosszú lett és elnézést, ha nem erre gondoltál!

2012. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az érzelmi útját röviden és frappánsan összefoglalta a fenti válaszoló, a hivatali útja:

1. felhívod a területileg illetékes TEGYESZT, ahol kapsz egy időpontot és elbeszélgetsz velük (motiváció, elképzelések, lehetőségek)

2. lesz pszichológiai alkalmassági vizssgálat

3. kérnek jövedlemigazolást (nem kell csilliárdosnak lenni), orvosi igazolást az alkalmassághoz

4. részt veszel egy 21 órás tanfolyamon

5. készítenek környezettanulmányt,

végül a gyámhivatal meghozza/vagy nem az alkalmassági határozatot

innen kezdve várakozol, ennek is több útja van: nyílt öf (csak házasok részére ha civil szervezethez akarsz fordulni), illetve titkos öf

2012. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A 3. válaszadót kérdezem, hogy ugye egyedülálló is fogadhat örökbe, csak az élettársi kapcsolatot nem ismerik el és akkor a pár egyik tagjának mint egyedülállónak kell végigcsinálni az eljárást?Én így tudom.

2. válaszoló

2012. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló is fogadhat örökbe, csak sajnos sokkal karcsúbbak az esélyei (mint írtam, a civil szervezetek családba segítik a babákat, és egyedülállókkal nem állnak szóba)

Ami az élettársi kapcsolatot illeti, hivatalos élettársi kapcsolatban 2009 óta csak egyneműek élhetnek, ők nem fogadhatnak örökbe. Aki vegyes élettársi kapcsolatban él, az jogilag egyedülálló, ezért csak egyedülállóként fogadhat örökbe. Ez a magyar jogi helyzet.

2012. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2012. máj. 4. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!