Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadó szülők! Hány...

Örökbefogadó szülők! Hány hónapos / éves kor után NEM javasolt már megváloztatni az adoptált gyerek keresztnevét?

Figyelt kérdés
Mivel az óvodások már egyáltalán nem tudják elválasztani a nevet a személytől, számukra ha a név megválozik, a személy is kicserélődik. Ezt Ranschburgnál olvastam. De mikortól érik el azt a felfogást?

2012. szept. 27. 09:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
ez nagyon érdekes, és miért adta örökbe? biztos bekerokkannék
2012. okt. 4. 12:25
 12/14 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Az okokat tisztán nem ismerem, de egy önkormányzati dolgozó rokona fogadta örökbe. Furcsa mód, utána az ismerősömnek máris találtak nagyobb önkormányzati lakást. Ráadásul, a fenyegetésekkel is leálltak, hogy elveszik tőle a gyerekét. De azt nem értem, hogy mire fel fenyegették, mikor rendesen viselte gondját, tisztaság volt nála,óvodás korú volt a gyereke igaz, hó végére időnként kölcsön kellett kérnie, de mellette dolgozott. Annyi volt, hogy egy szoba, főző fülkés, zuhany kabinos lakásban laktak ketten.

Ennek van már vagy 10 éve. Azóta kényes téma, ha kérdezgetek róla.

2012. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ez így nagyon gáz, gyakorlatilag úgy hangzik, mintha eladta volna a kisbabáját egy lakásért... Bele se gondoljunk...
2012. okt. 8. 09:40
 14/14 anonim ***** válasza:
igen, szerintem is úgy néz ki. De sajnálom szegényt, hogy ilyen döntést kellett hoznia.
2012. okt. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!