Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Az örökbefogadást, ti hogyan...

Az örökbefogadást, ti hogyan mondtátok/mondanátok el a gyereknek?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2 és fél éves, újszülöttként fogadtuk örökbe. Szeretnénk, ha mindig tudná a maga kis szintjén, hogy miként lett ő a mi gyerekünk. Úgy gondoljuk jobb lenne így, mint majd ha már nagyobb hirtelen bejelenteni.

Hogyan csináltátok/csinálnátok, hogyan lenne célszerű? Most terhes vagyok. Úgy gondoltam elkezdem neki mondogatni, hogy itt a kistesója a hasamban. Ő pedig egy másik néni hasában volt, mert akkor még beteg volt az enyém. Ez szerintetek jó? Nem fogja összezavarni? Ráérünk még beszélgetni erről egy-két év múlva, vagy most már kezdjük el mondogatni?



2012. okt. 13. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédaink örökbe fogadtak két kislányt, a kisebbik 6 hónapos, a nagyobbik viszont már 4 éves elmúlt. Épp a múltkor kérdeztem a csajt, hogy megmondják-e a lányoknak, hogy nem ő szülte őket. Azt mondta, hogy persze, a nagyobbik tudja is, hogy ő egy másik néni pocijában volt, és a kistesót is egy másik néni szülte, de ettől még ő az anyukájuk. Nem is hívják úgy a szülőanyákat, hogy "anya", csak a nevüket tudja a nagylány.
2012. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem fogja összezavarni. A lényeg, hogy ne mondd azt neki, hogy "az igazi anyukád". Csak annyit mondj, hogy őt másik néni szülte, másik néni pocakjában volt, de az anyukája te vagy, és kész. :)
2012. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ismered-e a Sehány éves kislány című könyvet, ez egy nagyon szép, gyönyörű képekkel tarkított mesekönyv, ami elmeséli a kicsiknek hogyan lesznek. Na, ugyanez a szerző adott ki egy könyvet azoknak, akiket örökbe fogadtak, a címe: Nekem két születésnapom van

[link]

Szerintem ezzel könnyebb, főleg, hogy még pici :)

2012. okt. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak "másik néni"-ként akarom neki most még említeni.

Milyen korban érdekelte a gyerekeket (ha ismertek) már jobban. Mikor nem volt már neki elég a másik néni szöveg, és kellett megmagyarázni, hogy lemondott róla a szülőanyja?

2012. okt. 13. 16:39
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as! Köszi a tippet. A Sehányéves kislányról már hallottam ismerősöktől. Állítólag jó, ha ugyanaz a szerző, akkor ezt is érdemes lehet beszerezni.
2012. okt. 13. 16:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemes minél előbb elmagyarázni, a maga szintjén. A kisgyerekek még képesek tényként kezelni az információkat, így azt szokja meg. Különösen jó most elmondani, ha van "aktualitása", vagyis a kistesó érkezése. Szerintem teljesen jó az, amit felvázoltál, ezt egy kisgyerek képes megérteni, tényként kezelni. Ha valamire még kíváncsi lesz, úgyis kérdez majd.
2012. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatod azt neki, hogy Őt a szívedben vártad! Hallottam, hogy egy anyuka így fogalmazta meg és az ovis kislány lerajzolta saját magát, mint kisbaba az anyukája szívében. Szerintem ez így tökéletes! A lényeg tényleg az, hogy te vagy az igazi anyukája. Aki lemondott róla, csak biológiai, de nem szabad neki később sem azt mondani, hogy lemondott róla, eldobta magától. Egyszerűen nem tudta őt felnevelni. Ha érted mire akarok kilyukadni.
2012. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze, értem. Nem fogom magam a jónak, aki szülte meg a rossznak beállítani. Nem így értettem, mikor kérdeztem, hogy mikor kell majd neki ténylegesen arról beszélni, hogy a szülőanyja lemondott róla. De egy idő után ez is érdekelni fogja, nem elég a mi részünket elmagyarázni a történetben. Gondolom olyan 7-8 éves korában már érdekelni fogja ez is, akkor pedig még elég nehéz lesz megértetni egy kisgyerekkel.
2012. okt. 13. 17:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én feleségem is csak anyit mondott a fiunknak - amikor rákérdezett, hogy Anya, én is a pocakodban növekedtem, - hogy egy másik néninek a pocakjában növekedett, de amikor megszületett, akkor mi lettünk a szülei.

A környezetünk is tudja, hogy örökbefogadott gyerek, nyilván nem akarjuk eltitkolni.

4 éves korában kapott tőlem egy DVD-t szülinapi ajándéknak, ahol a 4 év fotó és video felvételeiből válogatok egy 5 perces anyagot. Ebben a filmben is szerepel, hogy egy másik néni pocakjából bújt elő és a kórházból mi hoztuk haza, mert mi vagyunk a szülei. Szereti nézni a régebbi képeket és nagyokat kacag, ha videón látja csetlő-botló korábbi önmagát.

2013. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!