Felver kis fekete (nem roma) kislanyt szeretnek orokbe fogadni! Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 16:05
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Köszönöm a vàlaszodat! Bàr mindenki ilyen lenne!!!!


Még csak most döntöttük el a férjemmel,hogy örökbe fogadunk egy gyermeket.


A procedúra még hàtra van.

2013. jún. 11. 15:14
 22/28 anonim ***** válasza:
79%

Jézusom! Nem semmi egy-két ember! Tudjátok milyen papírokat kell kitölteni egy örökbefogadáshoz? Hülyén hangzik, de van egy olyan papír, amin ki kell tölteni hogy milyen betegségeket milyen származású gyereket fogadhatnak örökbe.

Aki nem tudja, hogy milyen egy örökbefogadási procedura az legyen szives nem beleszólni a dolgokba, mert csak hülyeségeket ír!


Kérdezőnek kitartást kívánok, hogy minél hamarabb sikerüljön az örökbefogadáshoz

2013. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
74%

Az örökbefogadásnál is kimondatlanul is van diszkrimináció. Sokan nem szeretnének pl. roma gyereket, és ezért ezt jobb tisztázni, mint örökbefogadás után vagy az ismerkedés közben pofára ejteni a gyereket.

Szerintem, ha kifejezetten félvért kérsz, lehet, hogy kapsz. Miért ne lehetne hogy valaki lemondott róla, és sokan nem szeretnének félvért sem.

Én tehát biztatlak, lehet, hogy több helyen kell utána járnod, és megindokolni, mindezt természetesen inkább személyesen, mert papíron valóban nem nagyon létezik diszkrimináció. Ha másképpen nem megy, akkor esetleg próbálkozz valami nagykövetségnél tanácsot kérni. (Nyilván nem úgy értem, hogy a fiókból előhúznak neked egy gyereket, hanem hogy van-e valami kapcsolatuk) Vannak egyéb szervezetek akik Afrikában és egyéb szegény országokban segédkeznek, sok árva van ott, és lehet, hogy segítenek az ottani örökbefogadással, de meglehet, hogy ez egy kissé körülményes. Ennek módjáról is a nagykövetségen tudnak talán tájékoztatni.

Sok sikert, és le a kalappal előtted!

2013. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!!!!!!!!
2013. jún. 11. 19:48
 25/28 anonim válasza:
Szerintem az lesz a probléma, hogy már van két saját gyereked. Azok élvezik az elsőbbséget, akinek még nincs egy se.Kicsi az esélyed
2013. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen gondoltam erre is. Nem baj, egy próbàt megér;)
2013. jún. 12. 07:39
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy házaspár ismerősöm. A nő cigány, a férfi fekete. Nem lehetett gyerekük, ők is örökbe fogadtak. Igaz nem kötötték ki a származást, de elképesztően rövid idő alatt sikerült nekik. Már a második babát nevelik. :)
2013. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
:)
2013. jún. 16. 16:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!