Mennyiben hátráltatná az örökbefogadást, hogy nincs munkám, fiatal vagyok és tudnék szülni is?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk az örökbefogadáson. Nem vagyok se meddő, se beteg, a férjem sem, csak nem akarok szülni.

Én 26 vagyok, a férjem pár évvel idősebb. Van egy iskolás lányunk (vérszerinti). A férjem nagyon jól keres, jómódban élünk. A házasságunk jól működik. Az lenne a kérdésem, hogy befolyásolja-e dolgot, ha nekem nincs semmilyen végzettségem és nem is dolgozom (eltart a férjem). Vehetik ezt úgy, hogy munkanélküli vagyok és a jövedelmem hiányában nem fogadhatunk örökbe? Illetve lehet a korom akadály vagy az, hogy saját vérszerinti gyerekem is lehetne mégegy?



2013. júl. 28. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem felkéne hívnod az ebben jártas intézményt, vagy személyesen bemenni érdeklődni. Bár lehet személyesen jobb lenne, hisz az első benyomás....


Én mindenképp drukkolok nektek! Nevelőszülőségen nem gondolkoztatok?

2013. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A férjednek vállalkozása van esetleg, mert ha igen be kéne téged oda jelenteni. Vagy sehová sem vagy bejelentve?
2013. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem problémás. Férjeddel lesz valami baj és a vérszerinti gyerek is bekerülhet a rendszerbe a te anyagi gondjaid miatt.
2013. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha a férjemmel bármi is történik, akkor sem lesznek anyagi gondjaink, emiatt nem kell aggódni.

De nem vagyok sehova sem bejelentve.

2013. júl. 29. 07:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam hogy neked papíron lesz e havi bevételed.
2013. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
26%

"férjem eltart"... Na gratulálok, most úgy képzeltelek el, mint egy kullancsot, ami másokon élősködik... Ja, bocs, jól képzeltem.


Menj dolgozni, lusta némber

2013. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

6os, ha a férjem mondjuk megkeresne 800ezret, milliót havonta, én se ülnék szocmunkásért egy irodában havi 68ezerért. ez nem kullancsoskodás, ezt hívjál CSALÁDnak. bár látom neked ez ismeretlen fogalom.



kérdező. ha csak nincs valami hatalmas pszihés bajod az előző szülés miatt, 1000%, hogy nem kapsz kisbabát, de idősebb gyereket sem valószínű, az olyan 90%.

Ha pénz van, akkor van más mód is, de azt nem ecsetelném.


Kevés baba, gyerek van, és nagyon sok olyan pár, akinek nem lehet gyereke. Tedd a szívedre a kezed: nem tartanád önzőségnek, hogyha te megkapnál egy babát úgy, hogy tulajdonképp szülhetnél sajátot is, miközben egy nő és egy férfi, akik nem képesek gyermeket nemzeni, több éve várnak?

Nekik nincs választásuk, neked van. És ez miatt is mondom, hogy nem hiszem, hogy kapnál.

2013. aug. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!