Ismertek olyan családot, akik nem azért fogadtak örökbe, mert nekik nem lehet saját gyerekük, hanem más okból?

Figyelt kérdés
Hány saját gyerekük volt? Miért döntöttek az örökbefogadás mellett? Hogy érintette ez a már meglevő gyerekeket és az új családtagot? :)
2013. aug. 13. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak olyat ismerek, akinek volt 2 gyereke, és egy távoli rokon anyuka meghalt, apuka lelépet még a szülés előtt és az iker lányokat örökbe fogadta. (4 évesek voltak a lányok mikor anyuka meghalt váratlanul, balesetben)
2013. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 2 saját mellé örökbe fogadtak egy harmadikat, utána született még egy saját gyermekük, így négyet nevelnek. Részleteket a családi életükről nem tudok, már tizen-x éve elköltöztem a faluból ahol laktunk, de erősen vallásos család, gondolom részben az is motiválta őket hogy jót tegyenek egy árva gyermekkel.
2013. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyat ismerek akik öt saját után fogadtak örökbe egy hat évest, mert egy barátjuk a gyermekotthonban dolgozott, s azt mondta, hogy már olyan problémás a gyerek, hogy ki kell kerülnie az intézetből. De nem igazán sikerült. Bár a szülők mindent megtettek, nagyon szerették, mégse tudott beilleszkedni. Most fiatal felnőttként már túl van több öngyilkossági kísérleten.
2013. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

régebbi kérdés, de talán még válaszolhatok rá.


Mi jelenleg gondolkodunk az örökbefogadáson. Három saját gyermekünk van. Még a házasságkötésünk előtt beszélgettünk arról, hogy három vagy négy gyermeket szeretnénk. Három összejött, és hálásak vagyunk értük. Problémás terhességeim és császármetszéseim voltak, plusz úgymond túl vagyok már az első fiatalságon (36 elmúltam), szóval nem hiányzik egy újabb terhesség. Ha véletlenül, rendes védekezés mellett mégis megfogan egy baba, akkor persze jöjjön, nem arról van szó, csak éppen nem tervezzük.

Az örökbefogadás viszont más. Egyszerűen úgy érezzük, hogy beleférne még valaki a családunkba, még egy gyermek, úgymond tudjuk még tovább osztani a szeretetünket. Itt jegyezném meg, hogy egy fenti válaszoló ismerőséhez hasonlóan mi is keresztyének vagyunk, és ez sokat számít szerintem, mármint a motiváció szempontjából.

Másrészt meg tudnánk neki adni mindent, lelkileg, anyagilag is, mi tudnánk úgy szeretni, hogy kiegyensúlyozott, boldog felnőtt váljon majd belőle, a nevelőotthonban meg sok gyerek elkallódik. (voltam már látogatóban állami gondozottak közt, hát az valami borzalmas, a sok korán kiégett gyerek, akik mind tudják, hogy nem kellettek a szülőjüknek... meg drogrehabon is voltam már gyakornokként, és ott is sok fiatal jött állami gondozásból).


Mivel még előtte vagyunk, nem tudom, hogy érintené a gyermekeinket, épp ezért vacillálunk. Sok mindent meg kell fontolni, életek múlhatnak azon, ha elkapkodjuk a döntést.

2015. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!