Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Árvaházban gonoszak a gyerekek...

Árvaházban gonoszak a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Interneten össze ismerkedem egy nagyon aranyos lánnyal és több beszélgetésünkből úgy szűrtem le hogy sajnos árva :(.Néztem nem olyan rég a Gru aho la 3 kislánnyal nagyon gonoszan bántak és dobozba zárták őket meg minden :( Aztán láttam a LifeNetworkon a magányos fiút aki árva házban nőt fel.Ennek tényleg van valóság alapja ? Az árva házakban a nevelők és a gyerekek tényleg undokok egymással ?

2014. jan. 1. 22:26
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%

Ez sok mindetől függ.Ismerek két olyan 14 éves gyereket is akik jelenleg árvaházban laknak de ők elég rossz dolgokat mesélnek.A törvények szerint nem szabadna bántani vagy fenyegetni ott a gyerekeket de ez mégis elég gyakran előfordul ha a nevelők úgy állnak hozzá mintha bűnözőkkel lenne dolguk.Persze vannak különösen jó nevelőintézetek ahol jól bánnak a gyerekekkel és jó dolguk van.Az ilyen intézmények állami támogatást is kapnak és általában nincsenek anyagi gondok csak mondjuk a nagyon szegény környékéken.

Azért nem kell olyan borzasztóan elképzelni mint ahogy a filmekben felvázolják de tényleg előfordulnak ilyesmik mert a nevelők nem szeretik gyermekükként azt a gyereket és ő meg ugyanígy viszonyul hozzuk.De az ilyen helyeken lakó fiatalok tényleg elég gyakran problémásak.

2014. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
nemrég egy nevelô úgy megrúgott egy nevelôotthonban élô fiút, hogy életmentô mûtétet kellett rajta végrehajtani, mert leszakadt a lépe. Így bánnak velük a pedagógusok a nevelôotthonban, sajnos.
2016. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egy esetből kár általánosítani. Én meg allergiás vagyok az aspirinre, az aspirin szar! Ugye érzed, hol sántít ez?!

Mondm ezt amellett, hogy elismerem a gyermekotthon nem wellness hotel, de a családi élet sem az, a bent levő fiatalok családja meg pláne nem az :( bántalmazás van ott is bőven.

2016. aug. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Érdemes elolvasni az ombudsmani jelentéseket, pl. a Makói gyermekotthonról. Sajnos minden gyerek, aki ilyen Helen van, sorozatos gyermekbántalmazásnak, éheztetésnek van kitéve, jól szervezett bűnbandák által.
2016. aug. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Flauram válasza:

Szeretném kiegészíteni az előttem lévők mondandóját;

A gyermekkel sosem tehet arról, hogy traumatizált.

2021. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!