Segítenék, de vajon tudok-e? Minden válasz nagyon fontos számomra!

Figyelt kérdés
Testvéremék lassan 18 éve élnek boldog párkapcsolatban a férjével, kb 10 éve házasok. Nagyon szeretnének egy kisbabát, de sajnos nem lehet nekik, pedig sokszor próbálkoztak, viszont lassan kifutnak az időből. Lehetséges-e az, hogyha én várandós lennék és persze ez a családban meg lenne beszélve, hogy odaadhatnám-e nekik a babát? Tudom elsőre őrültségnek hangzik, de nagyon sajnálom őket. Rossz látni, hogy mennyire el van keseredve tesóm, hogy nem lehet gyerekük. Egyszer poénból felhozta, hogy szülhetnék neki egyet, én csak viccesen reagáltam rá, de utána elgondolkoztam. Kihez kell fordulni efféle örökbeadás kapcsán? Én ezen az éven töltöm a 20.-at, testvérem: 31, a férje: 41

2014. jan. 31. 17:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
ezt, hogy a saját barátodtól legyen baba és őt odaadni... hát... ez elég merész ötlet... gondold végig ahogy együtt végigviszitek a terhességet.. amikor már érzed a babát... a ti kettőtök szerelmének a gyümölcse a pici... egy idő után rájönnél, hogy nem tudod végigcsinálni így... lelkileg te is rámehetsz, rámehet a kapcsolatod is erre... így ilyen formában biztos nem engedném a tesómnak hogy megtegye értem... szóval ezt gondold át... (bár hogy őszinte legyek kétlem hogy a barátod ebbe belemenne.. bármilyen kedves jólelkű pasi is...) petesejt donor lehet családtag, ha már szült 2-szer és nem tudom hány éves kor felett van (talán 35) de ez nem 100%
2014. febr. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem béranya lehetsz, ami azt jelenti, hogy az ő lombikban megtermékenyített petesejtjüket ültetik be neked és hordod ki az ő babájukat. Tehát biológiailag 100%-ban ők lennének a szülei.

Az örökbefogadás neccesebb etikai szempontból, ott bonyolultabb, hogy most kinek is a gyereke.. Nézzetek utána a béranyaságnak.

2014. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
kedves 12-es a béranyaság tiltott Magyarországon... ez 100% örökbe fogadás meg épp hogy nem necces... az örökbe fogadó szülő a szülő... az ő nevük szerepel az anyakönyvbe is... teljesen tiszta dolog... (örökbe fogadás előtt állok, mindennek utánanéztem én is mit hogy lehet megoldani, mit nem... )
2014. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tesóm petesejtjével van probléma, hanem a férje hímivarsejtjével.
2014. febr. 1. 15:43
 15/19 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem kérnek lombikot donor spermával?
2014. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, értem a jószándékot, de ez meglehetősen meredeken hangzik. A fogalmak tisztázása végett a TE gyermekedet nem fogadhatná örökbe, ezt családbafogadásnak hvják, semmi köze a nyílt örökbefogadáshoz technikailag. Amúgy meg ahogy írták már előttem is, amiről beszélsz, a tulajdonképpen béranyaság, amit mo-on törvény tilt. Persze el lehet játszani a gondolattal, hogyan kereshet az ember kiskaput, de nem hinném, hogy ezt szeretnétek annak a gyereknek. (ki lesz az anyja, téged kinek tekint majd, mi lesz a vérszerinti apjával, nagyon kusza történet lenne, én nem szeretném ha így nőlne fel a gyermekem) Vannak új, modern mesterséges megtermékenyítési technikák (NatPro), amivel jó esélyeik vannak, ha amúgy nem idegenkednek ettől. További lehetöségek a donor igénybevétele, és az örökbefogadás is. Mondom ezt úgy mint aki "megjárta a hadak útját", és végül örökbefogadott.
2014. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
így viszont én is donorpermában gondolkodnék a helyükben... tesód átélheti a terhességet, igazából is Ő lenne az anya... így azt mondom, hogy felesleges felajánlanod, hisz apa terén így se úgy se lenne közük a babához, viszont donorral legalább a tesód az igazi anya...
2014. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Nina-chan27 válasza:
Odaadni a pároddal közös babát? Nem jó ötlet, de nagylelkű. Tudni kéne mi a baja a tesódéknak. Petét adhatnál, ha ez segít, meg van béranyaság, ami költséges, de az ő petéjükkel és spermiumjával 'termékenyítenének' meg egy nőt, aki ezt lelkileg is bírja. Vagy lombikbébi? Pénzzel jár, de kevesebb érzelmi rizikója van. Sztem.
2014. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ne már, te csak úgy oda adnád a saját gyereked??????
febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!