Ha téged örökbeadtak volna akkor érdekelne kik az igazi szüleid és felkeresnéd őket?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 28. 20:18
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
76%

A kapcsolatot nem venném fel velük, de lehet, hogy "meglesném" Őket.

Nem akarnék beszélni velük, mert nem érdekelne, hogy miért adtak örökbe.

Azokat tekinteném 100%-osan szüleimnek, akik felneveltek.

2014. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen.
2014. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
igen
2014. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Remélhetőleg csak a kíváncsiság hajt, de egy nem örökbefogadott ember nem fog olyan választ adni ami megállja a helyét. Ezt úgy értem, hogy egy vér szerinti szülőktől származó ember és akit ők is nevelnek fel, nem tudja átélni egy örökbefogadott érzéseit, gondolkodását. Kicsit a kérdés is megerősít ebben, mikor úgy fogalmazol ,,igazi szüleid". Jó esetben, ha nincs szó családon belüli bántalmazásról (vagy más rossz körülményekről) egy örökbefogadott számára azok a szülők aki szeretik és felnevelik. Persze ettől még felkeresheti a az életadóját. Kicsit bánt, hogy az emberek még mindig így viszonyulnak a kérdéshez ha örökbefogadásról hallanak, de talán nem csoda mikor már az iskolában is csak arról tanítanak, hogy aki szül abból szülő lesz és kész.

Ha tényleg érdekel ez a téma, akkor örökbefogadottakat és örökbefogadókat kérdezz, ne olyat akik közelébe se kerültek ennek a témának (tisztelet a kivételnek).

Ezt örökbefogadottként írtam.

2014. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 kikicsoda ***** válasza:
Messziről se érint, de tuti, hogy nem érdekelne, egy lépést se tennék, hogy keressem.
2014. ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 nyisziati válasza:
Igen.
2014. ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem nem fogadtak örökbe. A kérdés csak elméleti mert a barátnőmet örökbaadták és most nem tudja hogy megkeresse-e az édesanyját.
2014. ápr. 30. 18:06
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
ezt neki kell eldöntenie.. de azt tudnia kell, hogy ez nem úgy megy, hogy bemegy gyámügyre és kap egy nevet és címet, hogy itt van kopogj be... hanem a gyámügy megkeresi neki a szülőanyját, megkérdezik tőle, hogy szeretne-e a barátnőddel találkozni és ha a szülőanya is beleegyezik a találkozásba, akkor hozzák össze a találkozót... én örökbe fogadó vagyok... ha a fiam úgy dönt, hogy szeretné megismerni a szülőanyját én támogatni fogom :) 16 éves korban az örökbe fogadó szülő engedélye is kell a megkereséshez, 18 év után viszont bemehet magától érdeklődni... de lelkileg készüljön fel, hogy esetleg a szülőanya nem-et mond, vagy igent - de vagy nagyon szegény ,esetleg utcán él, vagy milliomosék egy szem kislánya akinek a szülők nem engedték hogy megtartsa... stb... sok mindenre fel kell készülni lelkileg... talán beszélgessen egy pszichológussal előtte... TEGYESZ-nél direkt ilyen esetekre vannak pszichológusok... nyugodtan megkeresheti és elbeszélgethet legalább egyszer vele, hogy tényleg felkészült-e egy ilyen találkozásra :)
2014. ápr. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
minek vadidegenek
2014. máj. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:

Egyetértve az előttem szólóval, csak annyit tennék még hozzá: a barátnőd mindenképpen azt tegye, amit Ő helyesnek gondol ebben a kérdésben. Semmiképp se azt, amit mások tartanak helyesnek. Ha meg szeretné keresni, ismerni őket - nekem az jött le abból, amit írtál, hogy igen -, akkor tegye meg bátran, ne engedje magát lebeszélni erről.

A csalódással feltétlenül számolnia kell, de ez egy természetes kérdés és vágy, hogy megismerni a vér szerinti szülőt. És ettől nem fog megváltozni a mostani (nevelő)szüleihez való viszonya vagy érzelmei és az övéké se hozzá. És jó is lehet a vége, sok ilyen történet is van.

De a lényeg: akkor nem fog többé gyötrődni ezen. A bizonyosság mindig jobb a bizonytalanságnál.

De ahogy az előttem szóló is mondta, valaki felnőtt, hozzáértő, támogató segítsége valóban fontos lehetne, akár így, akár úgy dönt és akár így, akár úgy alakul a dolog. És mindenekelőtt: bátorság! :)

2014. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!