Véletlenül találkoztunk kisfiam örökbeadó anyukájával, mi legyen a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Újszülöttként fogadtuk örökbe, látott képet már a vér szerinti anyukáról és felismerte Őt mikor véletlenül találkoztunk és váltottunk néhány szót.

Megpuszilta a vér szerinti anyukáját miután közölte vele, hogy felismerte a képekről és azt mondta, hogy szeretlek.

Mikor búcsúzni kellett a későbbiekről beszélt, hogy reméli majd találkozhatnak újra.Itthon lelkesen, boldogan mesélte a férjemnek a fiunk a találkozást.

Kisiskolás gyerekről van szó.

Támogassam a későbbi találkozásokat?

Tudtam, hogy ilyesmire sor fog kerülni, de nem hittem, hogy 9 évesen.


2014. máj. 3. 18:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mindvégig tartottuk a kapcsolatot egy- egy email- ben, telefonhívásban, még képeket is küldtünk ő is nekem és én is a fiamról.
2014. máj. 3. 19:22
 12/19 A kérdező kommentje:
Azt írjátok kamukérdés, meseszerü történet... valóban ennyire rendkívüli ami velünk történik?
2014. máj. 3. 19:27
 13/19 A kérdező kommentje:

7 válaszoló!

Nyílt örökbefogadás volt, találkoztunk is annak idején természetesen, de a későbbiekben néha érintkeztünk csak emailben, telefonon.

Úgy tudom másoknál is hasonló a nyílt örökbefogadás, mi tűnik ebben kamunak?

2014. máj. 3. 19:32
 14/19 anonim ***** válasza:
63%
Én beszélnék a vér szerinti anyuval, hogy szálljon ki az életünkből. mindenkinek jobb, a gyereket sem kavarja fel ez a dolog. Kicsi még, érzékeny időszakban van, nagyon befolyásolható. Majd egyszer , ha nagykorú lesz, akkor megkeresheti.
2014. máj. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem Ő tolakodott, miért kellene bármiből kiszállnia.

Azt nem tilthatom meg, hogy az utcára ne menjen ki többé.

2014. máj. 4. 08:45
 16/19 anonim ***** válasza:
én se értem itt a "kamuszagú" megnyílvánulásokat... egyértelmű, hogy semmi közük az örökbe fogadáshoz... mi is nyílt örökbe fogadás közepén vagyunk, én hónapokig jártam a szülőanyukával orvoshoz, mindenhova... egy városban élünk... lehet soha nem fogunk összefutni az utcán, de ugyanannyi esélye van annak is,hogy bármikor bárhol... és nekem is van egy képem róla, hogy ha eljön az idő, megmutathassam a fiamnak, hogy Ő szülte... (most még csak 3 hetes:) ) miért nem hihető hogy felismeri? ha nála van a kép, amit esetleg gyakran nézeget, mert érdekli, meg hát az ember nem megy el a gyermeke szülőanyja mellett köszönés nélkül, tehát a gyermeknek ideje is van felismerni őt... na de hogy válaszoljak én is... én is hagynám kicsit kifutni a dolgot, beszélgetnék a fiammal róla, megmondanám neki, hogy ha picit nagyobb lesz találkozhatnak majd még... ennyi idős korban nem biztos, hogy az állandó kapcsolattartást szorgalmaznám... attól nem hiszem, hogy félned kéne, hogy nem titeket fog tekinteni a szüleinek :) vagy esetleg menjetek el a TEGYESZ pszichológusához, hogy beszélgessen a fiatokkal a találkozóról és kérjétek ki az ő (mint szakember) véleményét is a történtekről és a további lépésekről... örülnék ha elmesélnéd majd, hogy hogy döntöttetek és mi hogy alakult :) lehet hasznos lesz nekem is a történet:) szia! :)
2014. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 xStefix ***** válasza:

Szerintem is hátrányos lenne megkérni az anyukát, hogy most akkor szálljon ki végleg. Nemcsak azért, mert nem ő toppant be vagy mert egy városban élnek (ha jól olvasom), hanem egyáltalán azért, mert eddig is kapcsolatban voltak a Kérdezővel és mert a gyerkőcöt is érdekli, ki a vérszerinti anyja. Ez nem egy frissenszült történet, amin csak a jövőbe nézve lehet alakítani (ti. hogy tartsuk-e majd a kapcsolatot vagy sem), hanem itt már van 9 évnyi "közös" múlt: beszéltek egymással, képeket cseréltek, gondolom normális viszony volt az anyukák között stb... Ezt nem lehet egy ecsetvonással elintézni és senkinek nem is származna belőle semmi előnye.

Szóval én ezt biztosan nem választanám.

2014. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Kingaa67 válasza:
Szerintem hagyd ,hogy talákozzon vele. A tanulmányi átlaga nem fog romlani. Ezt tisztázd a kisfiúval is ,hogy a tanulás az első. Éreztesd vele ,hogy te vagy a nevelője és ne hagyd ,hogy a másik anyuka beleszóljon a nevelésbe mert akkor tényleg össze fog zavarodni. Hidd el tapasztalat:) 16/L
2014. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én a nyílt örökbe fogadást betiltanám, főleg azok után, hogy mekkora problémák adódhatnak belőle. A már amúgy is érzékeny és érzelmileg sérült gyermek alapból is labilisabb társainál. Az örökbe adó szülő krízis helyzetben van, valószínű szereti a születendő gyermeket, mert sok esetben tudat alatt nem akart tudomást venni a terhességről, viszont a terhesség és a baba csak teher a számára, akitől adott esetben mondjuk ki de meg akar szabadulni, viszont sajnálja. Az örökbe fogadó szülő már alapból sérült lelkileg, hiszen milyen tortúrákon ment keresztül. Habként a tortán ott a központ a gyerek. Szegény őrlődik a szülőanya, az édesanya között gyerekkorban, ami azt jelenti, hogy könnyen szorongóvá válhat. Nem tudja eldönteni kit is szeressek jobban? Ki az én anyukám igazából? Hol vannak az igazi gyökereim? Na ez ami nem egészséges senkinek. Egy örökbe fogadó szülő tekintse 100%-ban sajátjának a gyermeket, és teyen meg mindent azért, hogy a gyermek 100%-ban szüleinek tekintse őket, azaz senki ne kételkedjen. Természetesen a gyerek ismerje múltját és legyen tisztában azzal, hogy ő egy másik néni hasában fejlődött ki és szeresse azt a nénit is az örökbe fogadóval együtt, mert ő a gyermek érték a családban= ajándék, ami életre szól. Természetesen amikor már értelmileg és ézelmileg stabillá válik, felnő, tudja a helyét a világban, támogatnám, hogy ismerje meg szülőanyját, bár ez sok esetben nagy érzelmi sokk lehet számára. Jelen esetben nincs eldönteni valód, sajnos most nem mondhatsz nemet a gyerek igényének, csak erősíteni tuod benne, hogy ő a te egyetlen kisfiad. Erősíteni, nem majmolni.
2014. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!