Öröjbefogadhat egy ilyen igénytelen ember? A többi lent

Figyelt kérdés

Olyan ötödikes koromban egy új lány jött az osztályba, később kiderült hogy árvaházban nevelkedett, de nemrég örökbefogadta egy idősebb hölgy ( ez már vagy 8-9 éve, csak most jutott eszembe ) Egyszer nyolcadikban elhívott a szülinapjára engem, és még pár barátját, a házukba. Gondoltam elmegyek, nem tűnt olyan igénytelennek, nameg mindig azt meslte hogy mikyen dolgokat vett neki az anyukája, meg hogy laptopot fog neki venni ( ez akkor még "nagy dolgonak" számított ). Odaértünk a vilag végén elhelyezkedő házhoz, az anyukája kint várt, megkötötte a hatalmas kutyát, nem tűnt barátságosnak. Bementünk, abba a hihetetlenül pici házba, leültettek a retkes kanapéra, rögtön az ablak alatt volt, amin jóformán kilátni sem lehetett. Amúgy nyitva volt, ép bemászott rajta az egyik macska, mire a nő szólt hogy vigyázzunk vele, mert amúgy veszett. Nem volt túl nagy a tosztaság, de rögtön a bejárati ajtó mellett ott volt a hatalmas plazmatévé. Megkapta az ajándékokat a lány, többek közt egy sminkkészletet, szóval bementünk a fürdőszobába hogy kipróbáljuk. Mikor beléptünk az ajtón, egyszerre fogadott minket a konyha, a zuhanycó, es a wc, mind az egyben. Szennyesek, undorító volt a zuhanyzó, ráadásul ami a wc-be való lett volna, kívűl volt, körülötte..


Hogy tudott így örökbefogadni egy gyereket?



2014. júl. 26. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyore volt idős a nő?
2014. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Huh, hát ez elég undorító....nem tudom ennek hogy adtak ki gyereket.:/
2014. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

A szociális munkás biztos leszarta, hogy mi van, mikor a házat megnézte, lehet ki se ment.

Pedig szociális munkásnak lenni nem egy munka, nem is egy hivatás, hanem egy életmód. (Szép nem? Sajáat költemény!) Én már csak tudom, hiszen az vagyok másodállásban. Sajnos csak úgy tudom vinni, mert nevetségesen kicsi a fizu. Ezért fõállásban programozó vagyok. Azt is szeretem, de a gyerekekért élni mégis jobb.

2014. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zabmester ***** válasza:
100%

Veszett macska csak úgy ki-be jár a házban? Na nemár... szerintem ezt csak úgy mondta a nő, lehet, hogy viccelt, vagy ilyesmi.

Mondjuk azt el nem tudom képzelni, hogyan fogadhatott örökbe így, ilyen lakáskörülményekkel egy gyereket ez a nő. Lehet, hogy amikor a környezettanulmány készült, más lakást mutatott, máshol élt, és utána költöztek ebbe a - nem tudok rá szebb szót - putriba?

2014. aug. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
szerintem elrabolta a gyereket és nem örökbefogata ha ilyen a házuk undorító.A Gyámhatóság járt már ott?Mert mindenhová kimenek örökbefogadás előtt felmérni a lakást.
2014. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!