Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jobb ha az ember keres magánor...

Jobb ha az ember keres magánorvost? Ha igen akkor hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

Bocsi ha túl hülye a kérdés, nem vagyok ezekben jártas. Eddig mindig csak sztks nődokihoz mentem. Nem volt velük bajom, mondjuk amikor 6 fej bámulta a lábaim közé mert épp diákok voltak bent, akkor az kicsi ciki volt de túléltem.

Most pozitívat teszteltem és nem tudom hova menjek. Jó az sztk-s is? Az a baj sztem valamilyen süllyedésem is van odalent mert érzek valamit mintha lenne a hüvelyemben de úgy érzem mintha a hüvelyfalam lenne kintebb. Nem szeretném ha emiatt megint 10fej bámulna mert végre láthatnak ilyet is.


Ha magándokihoz megyek akkor az hogy működik? Csak kinézek egyet a neten, felhívom és bejelentkezek? Nem számít hogy még sosem voltam náluk vagy ezt jelezzem? (Tökbéna vagyok az ilyenekhez, sose tudom mit mondjak) Ha debreceni vagyok és miskolci magándokihoz akarok menni (most épp itt vagyok) akkor sincs semmi gond? Magándokihoz gondolom az egész országban mehetek akárhova. Milyenek lehetnek a tarifák ilyen orvosoknál?


2014. júl. 12. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Oda mész az országban magándokihoz hová csak szeretnél :) És jól látod, kinézed felhívod és kapsz egy időpontot. A jobb dokiknál van vizsgálati árlista az oldalán. Embere válogatja én biztos hogy magán orvoshoz fogok járni ha terhes leszek. De biztos hogy vannak az állami kórházakban is jók! Amúgy mielőtt dokit választasz érdemes előtte megnézni a fórumokat lehet hogy írnak róla, milyen kit javasolnak, kit nem, esetleg ha van ismerős ő is tud ajánlani azért ez elég fontos dolog szerintem:) sok sikert!
2014. júl. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A magándokik a kórházakban is dolgoznak, egyébként csak terhesgondozásra járhatnál, szülni nem szülhetnél nála. Nekem alkalmanként 10 ezer forint. Nagyon kedves, időpontra hív a kórházi vizsgálatoknál is, mert az lesz a több, így várnom nem kell. Én inkább a szülés miatt járok hozzá, mert nekem ott a lényeg, császározni fognak és nekem nem mindegy ki csinálja.
2014. júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Magándokihoz bárhova mehetsz, neten kinézed, kérsz időpontot. Mérlegeld, hogy a keretbe belefér-e ez a kiadás! Havonta kell menni hozzá, majd a 30. héttől sűrűbben. 8000-nél kezdődnek a tarifák, ezt alkalmanként fizeted, és a szülésért, ha megkéred, külön kell fizetni. Persze ez járhat előnyökkel, nem kell annyit várnod, nincs tömeg a vizsgálatnál, bármikor hívhatod a kérdéseiddel, megcsinál soron kívül vizsgálatokat neked. Nekem volt dokim, így az sztk-s ellátást nem ismerem, de gondolom ott is dolgoznak lelkiismeretes orvosok, és ingyen van.
2014. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3.

Magánkórházba is szültél?

Mert egyébként nagyon sok vizsgálatot a kórházban intéz a doki, így az sztk-s ellátást kapod, maximum nem kell várni, esetleg kedvesebb, de nem különbözik. Én néha röhögök is magamban, hogy ez a kis idő, hogy nem kell várnom, megér e 10 ezret, de hát a szülés miatt fizetem inkább.

2014. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egy magánorvos miatt majdnem elveszítettem a lányomat (csekkoltam fórumon, szuperlativuszokban beszéltek róla és nem is pénz kérdése volt, 2 hét alatt hagytam ott nála több, mint negyven ezret). A figyelmetlensége miatt az ügyeleten kötöttem ki és onnantól oda is jártam terhesgondozásra (kezdő orvos, nem volt még magánpraxisa), ugyanazt fizettem neki, mint egy átlagos magánrendelésen, de sokkal jobb ellátást kaptam és bmikor elérhető volt.
2014. júl. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nehéz döntenem mert a neten találtam egy jónak tűnő orvost aki a süllyedésekben (zavar, eddig nem éreztem de most mintha lenne valami a hüvelyemnél és arra gondolok lehet végbélsérv) nagyon jártas, nem küldi az embert rögtön műtétre de viszont szülni Debrecenben szeretnék (ha egyáltalán eljutok odáig, tudom sajna hogy még sokminden történhet addig) szóval nem tudom de viszont sokat vagyok Miskolcon és jó lenne ha lenne itt egy normális orvosom. Na még gondolkodom rajta :) Köszi mindenkinek a választ!
2014. júl. 12. 12:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell magándokihoz menned, ha nem akarsz. Egyébként igen, ahhoz mész akihez csak akarsz, de mondjuk jó, ha olyat választasz aki abban a kórházban dolgozik, ami közel van hozzád, mégse az ország túlvégére kelljen menned ha megindul a szülés.


Szerintem mielőtt választasz egy orvost, alaposan tájékozódj felőle. Én személy szerint biztos nem mennék olyan orvoshoz, aki azért indítja meg a szülést, mert éppen ügyeletes, és jaj-nehogy-szegénynek-szabadnapon-kelljen-bejönnie. Mert vannak ilyenek is sajnos. Meg olyanhoz se mennék, akiről többen írják, hogy nem ment be a szüléshez, pedig meg volt beszélve.


A tarifák gondozástól 5-15 között mozognak, szülésért pedig ennek a tízszerest "illik" adni. De van olyan doki, aki már az elején kerekperec megmondja, hogy mennyit kell fizetned, meg olyan is van, aki azt mondja, hogy nem kér semmit (=adj amennyit jónak látsz)

2014. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem kerestem terhességem idején magándokit, azt a pénzt inkább a babára költöm. Sztk-ba jártam mindig is, de ott is csak egy orvoshoz. Igaz előtte volt, két doki is akit agyonra dicsértek, velem mégis bukó volt. Ki kell tapasztalni, hogy ki neked a szimpatikus, utána ha pl. tudod hogy csak szerdán ő rendel akkor szerdánként mész hozzá. Én is így csináltam, ahhoz jártam aki szimpatikus volt nekem. Ultrahangnál adtam neki kétezer forintot, így tovább nézhettem a kicsit. Szülni nem hiszem hogy
2014. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nála fogok, kivétel akkor ha pont ő lesz ügyeletben. (bocsi, az előbb leentereztem)
2014. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!