Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadásról beszélgettünk...

Örökbefogadásról beszélgettünk, de a páromnak más nézetei vannak, mint nekem. Ő csakis fehér gyereket hajlandó örökbe fogadni, mert szerinte ha pl. roma származású a gyermek, akkor a génjeiben van a bűnözés. Szerintem ez baromság. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A fehér bőrű csecsemőkre iszonyú sokan állnak sorba, nagyon sokat kellene várni, míg egy fekete, kreol vagy roma babára szinte senki. Szerintem az életmód - tehát a bűnözés - nem öröklődik, ugye csak a neveltetésen múlik, mi lesz a gyermekből, ha felnő?

2014. aug. 22. 16:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%
Bármilyen hihetetlennek tűnik, bizony előjön belőle a "vér". Mondom,30 éves pedagógiai tapasztalattal. Bizony nem egy esetem volt, szülök rendesek, mégis rossz lett a vége. Előbb vagy utóbb rátalál a fajtájára. Hidd el nekünk és ne a saját károdon tanuld meg.
2014. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én roma családokkal és gyerekekkel foglalkozok, így látom, hogy terhesség alatt mit művel magával egy nő. A dohányzás, meg az alkohol az alap, illetve nem táplálkozik rendesen, családi zűrök, stb. Hosszú lenne most itt részletezni, de ne akarj ilyen gyermeket, aki már alapból innen indul, főleg, ha a párod nem szertné.

2014. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászólása reagálva: ne legyen igazam, de tapasztalatom szerint a legtöbb örökbeadóra igaz lehet amit leírtál (dohányzás, hiányos táplálkozás, családi zűr, feszültség). Szerencsés esetben gondozott terhességről van szó, de ez még nem jelenti azt h az szülőanya egészséges életet élt, vagy módjában állt egyáltalán. Nyilván tisztelet a kivételnek, de naívak vagyunk ha azt hisszük az örökbeadók terhesvitamint szedhetnek, babájukkal meghitten törődhetnek, mert egyszerűen nem áll módjukban. Az a dolog, ami az örökbeadásra kényszeríti őket, a legtöbb esetben az egzisztenciális és családi körülmények. Ez alapján nem szabad azzal a hiú ábránddal élni, hogy a megszületett majd örökbefogadott csöppség életében mintegy fehér lapra azt írunk, amit akarunk. Nekik már van történetük, van mit feldolgozniuk, és a történettek együtt hozzák a genetikájukat is. Mindegy hogy cigány vagy néger vagy fehérbőrű, az örökbefogadó szülő hivatása az, hogy őt elfogadja mindenével együtt. Ha képesnek érzitek magatokat, hogy egy fehér bőrű kisbabát az életeteknél is jobban szeressetek azért mert ő van, akkor fogadjátok örökbe, ha ez a helyzet egy gyönyörű cigány babával, akkor szintén. De ne vállaljatok többet vagy mást annál, mint amit tudtok, mert ez elsősorban Róla szól, nem rólatok.
2014. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 24. 18:47
 15/27 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem, ha a férjedben ekkora az ellenérzés, - teszem hozzá, én nem értek vele egyet, - akkor zárjátok ki, hogy roma legyen. - Miatta is fontos, mert ha a férjed erről van meggyőződve, ha be is adja a derekát, előbb utóbb (amikor gond lesz, - és az bárkivel lesz...) ez fog előjönni a gondolataiban, hogy ez az oka..

Fehér újszülöttre valóban hosszú a várólista, de nem csak a bőrszínen lehet változtatni, hanem az életkoron is.


Szerintem, nagyon fontos, h. közös döntés legyen.

Az én párom a határozat után nyögte be, hogy Őneki az az életkor már sok, amit meghatároztunk, "de hogy mondott volna nekem nemet EBBEN..." - én meg sarokbaszorítva érzem magam... - szóval inkább előbb derült volna ki, - mert én meg "hogy akarnék olyat, mint akit Ő szíve szerint nem merne..." - szóval, szerintem keressétek meg a közös megoldást ! :)

2014. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
35%
Én semmilyen gyereket nem fogadnék örökbe. A magyarok között is annyi elmebeteg,kur..a, alkoholista van,és gondolom nem a normålis ember hagyja el a kölkét.:-S
2014. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 xeniah ***** válasza:
67%

A bűnözés maga nem hiszem, hogy jobban a génjeikben van a romáknak, mint bárki másnak. Viszont az tény, hogy nemcsak a neveléstől függ, mi lesz a gyerekből, mert közrejátszik nagyon a saját természete. A romák hevesebb vérmérsékletűek, mint általában a magyarok, korábban érők is, és a kamaszkorban ez erősen visszaüthet a szülők elleni lázadásban, akármilyen szépen is nevelik őket. Emellett van egy sajátos testszaguk, ami másokat esetleg zavarhat. Ezt minden rosszindulat nélkül mondom, ismerek egy nőt, aki roma gyereket nevelt, és mindent elkövetett, hogy a testszagot eltüntesse, mert nagyon zavarta, de nem tudott rá megoldást találni, pedig tényleg többet tisztálkodott, mint egy átlag gyerek.

És természetesen amit írtam a nagy átlagra értettem, mindig lehetnek kivételek.

Emellett az is igaz, hogy fehér bőrű gyereknél sem tudod, hogy mit hordoz a génjeiben, ott is érhetnek meglepetések, de akár a saját gyereknél is ;)

2014. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
92%
En ketdiplomas, a magyaron kivul 4 idegen nyelven beszelo, onmagat ertelmiseginek titulalo egyed vagyok (mindezen felsorolas csupan a kontraszt okabol kivankozik izgalmasnak tunni), akinek az egyik dedszuloje cigany (tehat 1/8-ad reszt jomagam is roma volnek), de ESKUSZOM, HOGY BENNE VAN A VEREMBEN! Mar nem a lopas meg a hazudozas, de a temperamentum (sokszor mint egy rossz sziciliai, sokszor sztoikus higgadsag jellemez). Valameny hanyadban tuti, h orokletes, erzem akkoris, ha cigany zenet hallgatok. Marmint olyat, amelyet kulturanak lehet tekinteni (pl Ando Drom, v a 100 tagu). A csocselektol elzarkozom, legyen roma, europid v bmi egyeb. Fogadj orokbe azsiai kisbabat! Erre nem gondoltatok? Mert ha van oroklodes, akkor egy alazatos azsiai kisgyermek... En felnevelnem. :-)
2014. szept. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
75%
Hallgass mindenben a párodra.
2014. szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Elképesztő, milyen felfogással bírnak egyes emberek... Tisztára, mint Amerika a szegregáció idején! Elképesztő... Pedig már 2014-et írunk és még mindig ez megy!
2014. szept. 12. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!