Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadott gyermekünknek...

Örökbefogadott gyermekünknek előkerültek az igazi szülei! Hogy mondjam el neki?

Figyelt kérdés

13 éves, nagyon kamaszodik, abban a korban van, hogy neki minden mindegy, mindenre mégis érzékeny. 2 éves kora velünk van, mi vagyunk a családja, úgy tekint ránk, mint a szüleire, de persze tudja, hogy örökbefogadtuk.

A szülei nagyon hirtelen bukkantak fel, és szeretnének találkozni a lányukkal, de... de nem jó emberek. Az apukája a lány születésekkor börtönben ült, az anyja részeges, drogozott. Most sincsenek elfogadható, emberképes állapotban.

Mielőtt megejtenék a találkát, el szeretném mondani a lánynak, hogy mire számítson. De hogyan tegyem, hogy ne romboljam le az álmát a szüleiről. Arról ő is tisztában volt, van, hogy a szüleinek nem megy jól az élet, de ennyire...



2014. szept. 13. 22:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igen erre én is választ szeretnék!
2014. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Gondolom, nyílt volt az örökbefogadás. Ebben az esetben a gyerek még a vér szerinti szülőktől is örököl.
2014. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
sztem kamu.
2014. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#11-es! #10-es!

Nyilt volt az örökbefogadás, annak "reményében", hogy a szülők előkerülnek. Amint mondtam, a lányommal megbeszéltük, hogy ha a szülei jelentkeznek, akkor szeretne találkozni velük. És mint mondtam, a szülei nincsenek jó állapotban (legalábbis szerintünk), ezért is lett kérdeéses a találka.

2014. szept. 14. 20:26
 15/20 anonim ***** válasza:
46%

12-es... már nem örökölhetnek a vér szerinti szülőtől, márciustól új törvény van...

hmmm... "Nyilt volt az örökbefogadás, annak "reményében", hogy a szülők előkerülnek."

már bocs de nyílt örökbe fogadást nem lehet intézni a szülők nélkül... annak az a lényege, hogy együtt mentek el a gyámügyre és a ti javatokra mond ott le a szülőanya... szóval sántít ez a történet...

2014. szept. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
akkor nem értem én sem...
2014. szept. 15. 11:17
 17/20 anonim ***** válasza:
megszeretném kérdezni akik lepontozták a válaszom, mi volt benne ami nem tetszett?:) örökbe fogadó szülő vagyok, nyílt örökbe fogadással lett gyermekünk... tán csak tudom a törvényeket és a nyílt és titkos örökbe fogadás menetét is :)) amúgy ha az nem tetszett, hogy nem válaszoltam a kérdésre, akkor legyen... mivel ezek szerint nem nyílt volt az örökbe fogadás, hisz a kérdező is meglepődött, hogy akkor hogy kerülnek elő a szülők, elméletben titkosnál lehetetlen ez a történet, hisz nem adhat ki a gyámügy semmilyen adatot az örökbe fogadó szülőkről... de tegyük fel megtalálták valahogy... törvényileg ha a 16. életévét betölti az örökbe fogadott gyermek, akkor keresheti meg a szüleit, az örökbe fogadó szülő hozzájárulásával... ha igaz a történet és a szülők felbukkantak, és olyan emberek akiket úgy látom a kamasz lányomra nem jó hatással lennének ha találkoznának velük, egyszerűen megmondom neki, hogy sajnos a törvényben ez áll, várjon még 3 évet és akkor találkozhatnak... addigra átesik a kamasz koron, máshogy érinti majd az esetleges találkozás... de akkor is érdekesnek találom, hogy egy örökbe fogadó szülő ezeket nem tudja, hisz ezeket elmondják a tanfolyamon és úgy gondolom elég fontos dolgok, hogy ne felejtse el az ember 11 év alatt....
2014. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy itt és most a kérdezőt kellene firtatni, hogy nyílt vagy titkos öf volt e (bár érdekes, hogy nem érti a különbséget...), hogy örököl e vagy nem (amúgy egyik törvény sem visszamenőleges hatályú, tehát az idei nem érvényes a tizenévekkel ezelőtti időkre természetesen).

Nem lennék az Ön helyében, mármint hogy egyszer csak felbukkanak az örökbeadók kritikus állapotban, miközben hatalmas erőfeszítéssen és nagy szeretettel nevelem a lányomat, aki éppen kamaszodik, így életkorából adódóan össze van zavarodva. Azt hiszem, nem engedném a találkát, vagy csak szigorú feltételekkel (az örökbeadók rendezzék sorikat, és ápoltan, józanul jelenjenek meg, és előre meggyőződnék róla hogy ez így is van). Jó ötlet a törvényre hivatkozni, ami tudomásom szerint 14 év betöltése után szülői engedéllyel, nagykorúvá válás után pedig önállóan engedélyezi a vérszerinti szülők felkeresését. A vérszerinti szülőnet viszony SOHA nincs törvény adta joga megkeresni az örökbeadott gyermekét!!!! Természetesen már kérdés, miben állapodnak meg a szülők.

2014. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az én lányom 14volt amikor először megjelent a biológiai anyja, hagytam hogy találkozzanak de úgy hogy én és a férjem is ott vagyunk. Aztán megint eltűnt és amikor 16lett jelent meg megint, de a lányom világosan megmondta neki, hogy őt nem tekinti az anyjának, nem akar vele találkozni és megköszönte amiért odaadta nekünk. Én előtte nagyon féltem, hogy úgymond elveszi tőlem.


Szerintem mondd el amit tudsz róluk őszintén.


44/N

2014. szept. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk nyílt örökbefogadás előző.
2014. szept. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!