Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elmondanátok a csecsemőkorban...

Elmondanátok a csecsemőkorban örökbefogadott, felnőtt gyereketeknek, hogy nem Ti vagytok az igazi szülei?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a témáról?
2011. szept. 16. 15:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
El, mert joga van tudni.
2011. szept. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom. Nektek kell ismerni, hogy mennyire érzékeny. Az ilyet még gyerekkorban kell elmondani. Ha nem szenved halálos betegségben, amin csak a vér szerinti szülő tud segíteni, nem biztos, hogy jó ötlet. Lehet, hogy fel se venné (ilyennek ismeritek?), de lehet, hogy nyomozásba kezdeni, és csinálna egy nagy tragédiát az eddigi nyugodt életéből.
2011. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Felnőttként már nem. Gyermekként kellett volna a kezdetektől.
2011. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%
Azon csodálkozom, hogy eddig egy ,,jóakaratú" ismerős se mondta meg neki. Vagy gyanakszik? Akkor igen. Különben nem. Ha rákérdezne, na akkor kell leülni, és nagyon őszintén beszélni vele.
2011. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
Én folyamatosan, kicsi kortól úgy beszélgetnék vele, hogy tisztában legyen ezzel a dologgal, nem várnék vele felnőtt koráig. Ha már megtörtént - hát, nem tudom, akkor mit csinálnék.
2011. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Már nem.
2011. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

Én elmondanám... de nem várnék vele a felnőtt korig.

Nem az a szülő, aki megszül, hanem aki tisztességben és szeretetben felnevel. Aki mellettünk van, mikor baj van, mikor szükségünk van a támogatására.. Mikor betegek vagyunk, mikor elballagunk, mikor diplomaosztónk van.. Mikor férjhez megyünk.. Sorolhatnám.

Ha én megtudnám, hogy anyukám örökbefogadott, nem változna kettőnk közt semmi!!! Ugyan úgy az anyukám, szeretem őt, és talán még hálásabb lennék neki, hogy annak ellenére, h nem vérszerinti gyermeke vagyok, magához vett, és felnevelt.

23/L

2011. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%
ugykellet volna nevelnetek elejétol fogva mostmár nemondjatok el
2011. szept. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

hát nem tudom ...

végülis megérdemelné az igazságot

2011. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
38%
Mindenképpen elmondanám, de nem vártam volna eddig.
2011. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!