Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadás alatt vagyunk,...

Örökbefogadás alatt vagyunk, vagy is már van egy kislány aki hozzánk került próbaidőre. Kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

1 hónapja van nálunk, de annyira változó a hangulata, egyik nap normálisan viselkedik, eszik, játszik, alszik, semmi gond vele. Másik nap ordít, hisztizik, nem eszik, nem alszik, csak folyamatosan sír. Nem lehet megvigasztalni semmivel, és senkivel. Pofozkodik, rugdos, teljesen kikel magából. 2 éves. Annyira el vagyok keseredve, hogy már tegnap annyira kiborultam hogy azt mondtam mérgemben hogy én ezt nem válalom. Tudom hogy türelmesnek kell lenni mivel a gyerek is össze van zavarodva, de annyira magamra veszem ezeket hogy teljesen kiborulok tőle. És azt sem tudom olyankor mit csináljak, hagyjam hisztizni vagy próbáljam lecsendesíteni, de az meg egyáltalán nem hat rá.

Segísetek nekem a tanácsotokkal, volt valaki ilyen helyzetben?


2014. nov. 27. 12:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%
2 éves, 2 hetes kora óta kötődött valakihez, most hozzád került. Ez - bátran mondhatom - a legkeményebb konstrukció... Keressetek gyermekpszichológust, aki segít a helyzeten, egyébként kőkemény lesz mindenkinek. Pszichológus vagyok, privátban tudok ajánlani szakembert, ha gondolod (Pesten vagy Debrecenben).
2014. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

En is a www.orokbe.hu oldalt ajanlom.

Gyere, sok jo tanacs, sok jo ember gyult ott ossze, szivesen segitunk.

2014. nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam 2,5 éves. Gyakorlatilag csüng rajtam, fél óra után már akkor is kiabál, hogy hol vagyok, ha a nagymamákkal vagy az apjával játszik. Egy 2 éves már pont elég nagy, hogy iszonyatosan ragaszkodjon valakihez, azzal élte egész eddigi életét, az az ember töltötte ki a mindennapjait, ő volt a biztos pont. Ahhoz meg még pici, hogy tudatosan értse, hogy 1) a szülőanyjának nem kellett, 2) az, aki nevelte, csak egy átmeneti személy volt 3) te vagy az anyukája. Ez egy nagyobbnak isiszonyú kemèny lehet, gondold át. Ő azt látja, hogy az eddigi életének vége, és egy új kezdődött, nem érti, miért, és nem ismer még téged. Nekem természetesnek tűnik, hogy pont veled a legrosszabb a helyzet, mert azt látja, hogy az eddigi biztos pontjából te lettél.


És amit már írtak: épp amúgy is tombol a dackorszak. Az én fiam is rémesen tud viselkedni, pedig semmi ilyesmin nem ment keresztül. Igazából az lenne a fura, ha a te kicsiddel nem lenne gond. Rengeteg erő és kitartás kell a te oldaladról, és minden nap megújuló szeretet, szerintem ennek nem 30 napot kell adnod, míg helyrejön, hanem legalább fél évet. Össze kell szoknotok, neki pedig valahol és valahogy el kell majd hinnie, hogy ez már állandó, és tőled már nem kerül máshova.

2014. dec. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen,kérhetsz és nagyon jó,ha ezt teszed,mert ez az a helyzet,ami gyerek pszichológus segítségével könnyebben átvészelhető.
2015. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!