Szivesen lennek beranya, de a kornyezetem elitel miatta. Te mit gondolsz rola?

Figyelt kérdés

Van mar egy gyermekem,de tobbet nem szeretnek. Viszont szivesen segitenek masnak, hogy anyava valhasson. Sajat petesejtembol nem vallalnam, de hozottbol igen.

Es igen, penzert cserebe, mert egy gyermek kihordasa nem kis munka.


A csaladom mar ott elakad, hogy mas gyermeket hordanam ki a penzbeni juttatasrol nem is beszelve.

Tudom,hogy Magyarorszagon nem lehetseges.


Velemenyek?


2014. dec. 30. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem semmivel sem rosszabb mint aki örökbeadja. A pénzügyi részében is igazad van.
2014. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Én megértem, énis szívesen segítenék így. Sajátot már nem akarok, de másét kihordanám.
2014. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

En teljesen egyetertek veled. Szep gesztus.

(Bezzeg az abortuszon senki sincs igy felhaborodva, elfogadott dolog, pedig szerintem gusztustalan.)

2014. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is rendben van ez így.

Ami engem illet: saját petesejtből én sem vállalnék, és pénzt is csak annyit fogadnék el, ami a terhességhez kell. Fizessék a szülők a magánrendeléseket, a vitaminokat, kismamaruhákat, stb. Ennél több pénzt nem fogadnék el. Ki kell mondani, hogy most akkor kereseti forrás vagy nem.

2014. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon becsülöm az ilyen mentalitású nőket, mint te! Tényleg minden tiszteletem a tiéd!


Nekem 3 gyermekem van és ahogy belegondoltam, én képtelen lennék szülés után megválni "gyerekemtől". Tudom, hogy biológiailag nem az enyém lenne, de érzelmileg... Szerintem én nem tudnám feldolgozni ezt a helyzetet magamban.


Az anyagi vonzatával sincsen baj szerintem, hiszen ha pl veszélyeztetett terhes lesz a béranya, akkor még ha van is munkahelye, a táppénz semmire nem lesz elég és sok munkáltató sem nézné szívesen ha az alkalmazott ilyen okból kiesik a munkából, tehát nem sokáig lesz munkahelye.

Ha jól tudom, külföldön már több helyen van ilyenre lehetőség. A kapott pénzből ugyanúgy adóznak, mint más a béréből.

2014. dec. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mar szultel volna, egy olyan gyermeket, akit orokbeadtal mar, akkor azt gondolnam, hogy talan megbirkoznal vele. De igy...szep dolog , hogy segitenel mason, de szerintem tuti maskepp velekednel, amikor mar ott benned fejlodne a baba,a terhesseg minden kinjaval es bajaval. Amugy,a beranyasagnak tobb hatul utoje is van, mint gondolnad.

Nem is csodalom, hogy a torvenyek sem teszik lehetove a beranyassag megletet.

2014. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Milyen hatulutokre gondolsz Utolso?

2014. dec. 31. 18:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleve , ugye a terheseg ami egy lathato jelenseg. A korulotted levok meg hagyjan ha megertik, de a tarsadalom tobbi tagjanak csak az tunne fel, hogy hol nagy a hasad, hol nem. A gyerek meg sehol. Mindenkinek amugy sem tudnad elmagyarazni, igy ez rad rosszt fenyt vetne. De ez meg szerintem a kisebbik rossz. Itt van a gyereked. Neki, hogy tudnad ezt elmagyarazni? Ha meg megerti, hogyan dolgozna fel? Nem tudom, hogy van e parkapcsolatod, de ott is pl. a ferfi, hogy fogadna ezt a tenyt?

Es akkor meg nem irtam arrol, hogy mi van ha a kihordott gyermek majd fel keres. + a munka kiesest.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe.


Nalunk, nagy reszben meg az orokbeadas/ fogadas is gyerem cipobe jar, nem, hogy a beranyasag

2015. jan. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nãlunk ez nem legális.
2015. jan. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És nagy kár, hogy nem az. szerintem.
2015. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!