Szivesen lennek beranya, de a kornyezetem elitel miatta. Te mit gondolsz rola?

Figyelt kérdés

Van mar egy gyermekem,de tobbet nem szeretnek. Viszont szivesen segitenek masnak, hogy anyava valhasson. Sajat petesejtembol nem vallalnam, de hozottbol igen.

Es igen, penzert cserebe, mert egy gyermek kihordasa nem kis munka.


A csaladom mar ott elakad, hogy mas gyermeket hordanam ki a penzbeni juttatasrol nem is beszelve.

Tudom,hogy Magyarorszagon nem lehetseges.


Velemenyek?


2014. dec. 30. 20:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát van benne jó is, rossz is. Azoknak, akiknek valamiért veszélyes vagy lehetetlen lenne a teherbeesés vagy a baba kihordása, megszülése, nagy lehetőség lenne, ha engedélyeznék. (Én az első szülésem után az intenzívre kerültem, így a második baba tervezésekor igencsak foglalkoztatott a kérdés, hogy mennyivel egyszerűbb lenne átugrani ezt a részt.) Ugyanakkor biztos lenne, aki csak a kényelem miatt választana ilyen "extra szolgáltatást" vagy a másik oldalról (esetleg külső) kényszerből bocsátaná áruba magát vagy esetleg mégsem adná oda illetve bármilyen egészségügyi gubanc esetén is jöhetnének a kérdések, ki rontott el mit... - szóval sok buktatója lehetne a nemes gesztus státusz helyett... Egyébként azért tiltják nálunk, úgy tudom, mert Magyarországon jogilag az az anya, aki megszülte a gyereket, így pénzért örökbeadni emberkereskedelemnek számít.
2015. jan. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Igen gyerekcipőben jár a dolog Magyarországon. De ha figyelmesek vagytok, most fejlesztenek ki egy mesterséges Méh -gyermekkihordási technikát.Ami sokakn ak segít gyermekhez jutni.Én megértem, ez is jó dolog, de ez is béranyaság, csak gépileg, és ahogy ez a világ áll, ez sem ingyen lenne, tehát busás juttatást kérnének, ami szintén emberkereskedelem, vagy a lombik módszer is egyfajta emberkereskedelem. Itt sok mindent lehetne ebbe a kategóriába sorolni, de tisztelendő , az a nő aki megtenné ezt másnak. Én is szívesen megtenném, csak tudnám, hogy nem tudnék lemondani róla, akár enyém akár nem vér szerint. Sajnos az anyai ösztönök nagyon mérvadóak. De ha mindent felvállalnál, akkor csak hajrá.
2015. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!