Ha van már 4 gyermekünk, de szeretnénk örökbefogadni egy ötödiket, akkor is kell tanfolyam, vizsga, meg ilyenek? Hogy van ennek a menete?

Figyelt kérdés

Egy házaspárnak (barátaink) nem lehet gyereke, viszont most nevelőszülők lettek. Kaptak egy 2 éves kisfiút, és egy babát, aki születése után hozzájuk került, és már 3 hónapja náluk van. Viszont ha valaki örökbe akarja fogadni a babát, akkor elveszik tőlük.

Ezért gondoltuk a férjemmel, hogy esetleg örökbefoadhatnánk, és akkor ők felnevelhetnék. Lehetséges ez?


2015. máj. 9. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem ők fogadják örökbe?
2015. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

igen, kell. ráadásul azért mert van gyereketek, nem is kevés, nem biztos, hogy megfeleltek. a másik meg, hogy mire elvégzitek a tanfolyamot és sorra kerültök, az a pici már vagy 3 éves lesz...

miért nem ők fogadják örökbe???

2015. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ők is örökbefogadhatják,amire ti készültök az pedig illegális,és nem is kivitelezhető.

Egyébként meg igen,kellene pszicho alkalmassági,környezettanulmány stb stb,de ha megneszelnék,hogy miről van szó azonnal elvennék a gyereket.

2015. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A barátaitok nevelőszülők? Mert akkor nagyon is jól tudják azt, hogy ez mivel jár. Igen, addig nevelhetik a kicsit, amíg örökbefogadó nem érkezik. S mivel elég sokan várnak újszülött gyerekre, valószínűleg nem lesz sokáig náluk.

Ha még jelentkeznétek is érte örökbefogadónak, akkor is meg kell csinálni a tanfolyamot és egyéb eljárást, ráadásul a sor végére kerülve minimális (majdnem nulla) az esélyetek, hogy ezt a babát megkapjátok.


Az pedig erősen törvénybe ütköző, hogy valaki örökbe fogadjon egy gyereket, de más nevelje fel. Nem is értem, hogy jutott ez eszetekbe!

2015. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó: Csak segíteni akarnak! Ne legyél olyan szigorú!
2015. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

a többiek leírták a lényeget, ha szeretnél örökbe fogadni természetesen mindent végig kell csinálnotok...

és nem úgy megy az örökbe fogadás, hogy rámutatsz egy gyerekre, hogy őt szeretnéd, hanem amikor ti kerültök sorra szólnak hogy van egy baba, kéritek-e őt, vagy nem...

nevelőszülő nem fogadhatja örökbe az ott nevelt gyerekeket, ha ilyen könnyen menne az örökbe fogadás, akkor mindenki nevelőszülőnek menne, hisz nekik szinte azonnal adják ki a gyerekeket, nem kell éveket várni :)

különleges esetekben van rá lehetőség: pl. van egy kisgyerek akit már 2-szer megpróbáltak örökbe adni de mind a 2-szer az örökbe fogadó szülők úgy döntöttek, ismerkedés után, hogy mégsem szeretnék a gyermeket valamilyen okból... ezek után a gyermeket már nem lehet örökbe adni mert többször nem teszik ki ilyen lelki megrázkódtatásnak.. nah ebben az esetben a nevelőszülők (ha addig is ők nevelték a gyermeket) kérvényezhetik az ő örökbe fogadását (egy ismerősömnél így volt)

2015. máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös megérti mindenki hogy csak segíteni szeretnének, csak hogy a 4-esnek teljesen igaza van, ez törvénytelen és én se értem hogy igazából hogy gondolták ezt, hogy az ő nevükön lesz aztán másnak odaadják... ez nem így működik és tényleg azonnal el is vennék tőlük.. "6"
2015. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Elég sokat olvasgatok a témában, és úgy tudom, először a nevelőszülőknek ajánlják fel az örökbe adható gyerekeket, és a ők nemet mondanak, akkor keresnek nekik másik szülőket. Úgyhogy ha a barátaid örökbe szeretnék a babát fogadni, senki nem fog az útjukba állni.
2015. máj. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as ez nem igaz :) mint ahogy írtam ha ez tényleg így menne, akkor mindenki nevelőszülőnek jelentkezne nem örökbe fogadásra... leírtam milyen helyzetben fogadhatja csak örökbe a nevelőszülő az ő által nevelt gyermeket... én örökbe fogadó szülő vagyok és a tanfolyamon volt velünk a nevelőszülő házaspár akik a 2-szer visszautasított gyermeket örökbe fogadták... csak és kizárólag ilyen helyzetben fogadhatják ők örökbe... (rossz helyen olvasgatsz :) )
2015. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8. vagyok.

Valóban részben nem igaz, amit irtam. Utánanéztem, megyénként nagy az eltérés, van, ahol elsőként a nevelőszülőknek ajánlják fel őket, de van olyan megye is, ahol, ha örökbe fogadnak, többet nem is dolgozhatnak nevelőszülőként.

2015. máj. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!