Ha van már 4 gyermekünk, de szeretnénk örökbefogadni egy ötödiket, akkor is kell tanfolyam, vizsga, meg ilyenek? Hogy van ennek a menete?

Figyelt kérdés

Egy házaspárnak (barátaink) nem lehet gyereke, viszont most nevelőszülők lettek. Kaptak egy 2 éves kisfiút, és egy babát, aki születése után hozzájuk került, és már 3 hónapja náluk van. Viszont ha valaki örökbe akarja fogadni a babát, akkor elveszik tőlük.

Ezért gondoltuk a férjemmel, hogy esetleg örökbefoadhatnánk, és akkor ők felnevelhetnék. Lehetséges ez?


2015. máj. 9. 13:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
akkor én kérek elnézést, mert eszembe sem jutott, hogy megyénként változhat, azt hittem országosan ez a törvény érvényes :)
2015. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat a bugyuta kérdésért. Ők sajnos nem fogadhatják örökbe, ezt megmondták nekik. Csak annyira sajnálom őket és a babát is, mert kialakult egy kötődés, és fájdalmas lesz az elválás. Senkit nem akartam megbontránkoztatni a kérdésemmel.Még egyszer bocsánat az illegális elgondolásomért, és köszönöm a nem bántó válaszokat. Letettem segítségnyújtásról. :(
2015. máj. 10. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!