Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Két örökbefogadott gyermekem...

Két örökbefogadott gyermekem van, akik néhány év különbséggel újszülöttként kerültek családunkba, vérszerinti testvérüket befogadjuk ha közben ő sem maradhat italozó anyja mellett?

Figyelt kérdés

Én befogadnám, viszont sok mindent kellene áttanulmányoznom arról ha már 6-8 éves gyermek kerül a családba, az sokban különbözik egy újszülöttől.

Nem tudom jól érthető voltam e, két újszülöttkortól örökbefogagott gyermekem teljesen vérszerinti testvéréről van szó.


2015. júl. 30. 23:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
örökbe fogadó szülőként: igen én is magamhoz venném, bármilyen nehéz is lenne esetleg, én egy korábbi hozzászólóval ellentétben nem tudnám "otthagyni" a gyermekem testvérét.. :) Sok sikert!
2015. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%

Én is befogadnám.

Aki pedig lemond a gyermekről, lemond az anyaságról is, tehát ne hívd úgy, hogy vér szerinti anyuka... életadó, kész.

Te leszel az anyukája, vagy talán érzéseidet tekintve már az is vagy.

Azt nem írtad, mi a férjed véleménye, pedig fontos.

2015. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapjáraton nincs baj az életkorral. Arról kell meggyőződnöd, hogy más probléma nincs-e a gyerekkel, pl. nem agresszív-e, nem fogja-e bántani a kicsiket. Voltak-e traumák az életében, amik egy kicsit torzíthatták a személyiségét...stb.


Egyébként szerintem jó ötlet. Szerintem a gyerekeid is biztosan nagyon büszkék lesznek rád, ha a testvérüket is velük együtt felneveled.

2015. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Fantasztikus ember vagy. Le a kalappal.
2015. aug. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%
Minden tiszteletem a tied, és minden örökbefogadó szülőé.
2015. aug. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Minden tiszteletem! A legjobbakat kívánom nektek!
2015. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én kiskoromban egy vidéki óvodában kezdtem járni. Mindig megvertek a társaim.

A családban soha, semmi baj nem volt velem, jó kislány voltam. 7 évesen hazaköltöztünk, és egy másik iskolába kezdtem járni. Az első szülőin derült ki, hogy az "új gyerek" összeverte az összes fiút, és ha csak hozzá érnek, már repül is a pofon. Kiderült, hogy az óvónő nem tartott rendet, 30 gyerekre nem tud vigyázni, és mondta is anyukámnak, hogy védje meg magát a gyerek. Én pedig az óvodában így szocializálódtam, hogy sok verés után rájöttem, hogy verekednem kell, hogy ne bántsanak. Nagyjából gimiig szoktam le erről, és azóta túl rendes felnőtt vagyok.


Ez csak azért jutott eszembe így 40 év után, mert megértem, hogy szeretnéd is, és tele is vagy félsszel, mert nem tudod, hogy milyen kis zsákbamacskát kapsz.

A fiadat talán kevésbé, de a kislányodat rossz útra terelheti.

Senki nem venné a bátorságot, hogy igent, vagy nemet javasoljon neked.

De le a kalappal már az eddigiekért is.

2015. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Az én családomban is vannak örökbefogadottak, az uncsitesóim, ikrek. A fiúval sok probléma van, pedig őket 9hónaposan fogadták örökbe, tehát mondhatjuk, hogy teljesen az örökbefogadók nevelték fel, mégis problémásak, mert őket már a terhesség alatt sem akarták. Csak azért mondom ezt, hogy több szemszögből lásd a dolgot :-)

Egyébkent nagyon sok sikert kívánok :-)

2015. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok, végül hogyan döntöttél?
2017. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!