Larion187 kérdése:

Lemondhatok e a gyerekemről?

Figyelt kérdés
Ne ítélkezettek ez csak egy kérdés van elég bajom.

2015. aug. 5. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mondhatnál le róla? Rengetegen várnak babára, találhatsz neki jó szülőket, akiknek az élete ott tart, hogy belefér a baba.
2015. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én vagyok az apa és az anya neveli, de lemondhatok e róla hogy ne keljen gyerek tartást fizetni?
2015. aug. 5. 11:38
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahh vagy úgy.. Hát ha az anyukát feleségül veszik és az új férj örökbefogadja a gyerekedet, akkor igen, azzal együtt lemondasz róla és az új apuka lesz a gyerektartó. Akkor is ha esetleg később elválnának..


Ilyen egyszerűen nem lehet kibújni a gyerektartás alól.

2015. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szó sincs kibújásról, de az anyuka felelőtlen, a pénzt nem költené a gyerekre és én pedig megadnák neki mindent amire csak szüksége van, de az anyukának nem szeretnék pénzt adni mert olyan mint ha kidobnám az ablakon.
2015. aug. 5. 12:04
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Akkor próbáljátok megbeszélni, hogy a gyerektartás összegét nem pénzben adod oda, hanem mondjuk viszel pelenkát, tápszert stb. amire a babának szüksége van.
2015. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

nem, a gyerekről nem lehet lemondani. nem egy könyv basszus, gondolkozzál már!!! ha annyira mindent megtudsz adni neki, akkor nosza, kérd a bíróságot, hogy hozzád kerüljön. vagy ha erre nem vagy alkalmas akkor tessék csak csengeti anyukának, hisz ő megy el a boltba ételért, ő fizeti a rezsit, ő veszi meg a ruhákat, stb...


egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak, lemondani nem lehet gyerekről csak örökbeadni. ha az anya nem adja örökbe, akkor csak és kizárólag az anya új férjének (élettársnak nem, házasság kell hozzá), lehet örökbeadni ha ő szeretné!

2015. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok alkalmas mert sokat dolgozok és nincs segítségem én nem vagyok alkalmas.

De ő se hidd el, az anyjáéknál lakik van két bátyja a munkának még a fogalmát se tudják, de ha van egy kis pénzük azt rögtön alkoholra meg drogra költik anyósomat meg is verik ha nem tesz az asztala ételt, és a volt páromtól is elkérnek mindent ő meg oda is adja nem gondol a holnapra vagy az azutáni napra se a gyerekre akkor elárulom sokszor villany sincs meg gáz se én próbáltam a páromat kicsit okosítani de nem hogy meghallgatott volna hanem nekem támadt mert hát csak ennyit kértek meg annyit ez nem sok na mindegy ezért mentünk külön és a szívem szakad meg hogy a gyerekemnek ott kell felnőjön ott amit lát az nem lesz egy példamutató élet.

2015. aug. 5. 12:39
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de hogy hagyhatod akkor ott a saját gyereked? Addig járnék a bíróságra, míg meg nem kapom a felügyeletét. Nem hiszem, hogy a gyámügynek tetszene, hogy ilyen emberek között él a pici.
2015. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bölcsik, bébiszitterek, családi napközik. Ha meg akarnád oldani, meg tudnád. Azt meg már az elejétől fogva nem értem, hogy ha lemondasz róla, és nem kell fizetned érte, akkor az kinek lesz jó? A gyereket akkor is otthagyod a francba. Most akkor a gyereket akarod menteni, vagy a pénzed?
2015. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, pontozz le ha akarsz, de akkor mi a fenének ülsz a babérjaidon????!!! keresd fel a védőnőt, mond el neki a gondjaidat, aztán ha annyira akarod a gyereket, tudsz a felneveléséhez segítséget kapni. NE KIFOGÁST KERESS, HANEM MEGOLDÁST! Én sem vagyok egyszerű helyzetben elhiheted. Nincs családom, senkim. Anyumék meghaltak, állami gondozott volt, semmi rokonom sem, még távoli sem. És most 36 évesen csodával határos módon az orvosoknak hála terhes lettem lombikkal, mert babát akartam. Nem számíthatok én sem senkire, de a gyerekemért ölni tudnék, már most.... úgyhogy hajrá!!!!
2015. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!