Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ismerősék örökbefogadtak egy...

Ismerősék örökbefogadtak egy kislányt, akiről lemondtak a szülei. Állításuk szerint a gyereknek ezt el kell mondaniuk, és pszichológushoz hordani, igaz ez?

Figyelt kérdés

Nem azért, mert ők így akarják, hanem mert ez része az örökbefogadásnak.

A baba szülei teljesen lemondtak róla, így akár a gyerek később simán hihetné azt, hogy az igazi szülei nevelték fel. Később persze majd eldöntik, hogy elmondják-e neki.

De az ismerősömék azt mondják, a gyereket eleve úgy kell nevelniük, hogy végig tudni fogja, nem az igazi szülei nevelik.

Nekem ez nagyon furcsa, tényleg így működik az örökbefogadás?


2015. nov. 19. 17:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
22%
Én olyanrol tudok, hogy amikor az örökbefogadott gyerek felnőve bűnöző lesz,a szülei egyből megtagadjàk hogy nem is az ő gyerekük, volt màr példa arra, jogy vissza is adtâk az àllamnak.szoval igen igy lenne korrekt
2015. nov. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Ha ebben a szituációban lennék, én is azt választanám, hogy már eleve ebben a tudatban nevelném a gyereket.

Inkább ez, minthogy később hirtelen szakadjon rá sokként a hír.

2015. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Màrmint igen az elejétől tudnia kell.egy örökbefogadó szülő az csak örökbefogadó szülő és nem màs.a gyerek érdekeit igenis védeni kell, joga van tudni.
2015. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Ez a helyes.

A gyerek környezete úgyis tudja, hogy nem az anyuka hordta ki. Nem kell rosszindulatúnak lenni, elég ha egy idősebb unokatesó elszólja magát.


Most gondolj bele, neked hogy esne ha x év után közölnék a szüleid, hogy nem ők a vérszerinti szüleid, vagy ha játék közben nyögte volna ki valamelyik rokon gyerek?

2015. nov. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

de ha ez így van, hogyan fordulhat elő az, amit itt is sokan kiírnak kérdésként: hogy felnőtt korukban derül ki, és akkor próbálják kideríteni, kik is az igazi szüleik.

elfogadom a véleményeteket, de ez valóban jogszabály, és csakis így lehet örökbefogadni?

én nem nevelnék így egy kisgyereket. ha szerető családban nő fel mondjuk 18-20 éves koráig, akkor nem fog tombolni, ha később kiderül.

de egy 4-5 éves gyereknek, vagy egy kamasznak hogy magyarázod meg, hogy örökbefogadtad? minden egyes veszekedésnél ordítana, hogy "te nem vagy az anyám, nekem nem parancsolsz!"

legalábbis én így képzelem el.

2015. nov. 19. 17:49
 6/27 A kérdező kommentje:

hogy én hogy érezném magam? azt gondolom, akkor is azokat támogatnám, akik felneveltek, és nem azokat, akik eldobtak.

de hogy úgy nőjek fel, úgy járjak iskolába, hogy mindenki tudja, hogy nincs is anyukám meg apukám... én ezt élném meg sokk-ként, nem azt, hogy 20 évesen kiderül.

egy ilyen gyerek gyermekkora szerintem szörnyű lehet, ő maga is érzi, meg tuti csúfolják is vele, hogy "neked nincs is anyukád!"

2015. nov. 19. 17:52
 7/27 A kérdező kommentje:
most olvasgatom a kérdések között, hogy valaki a nyílt örökbefogadásról érdeklődik. ezek szerint van ilyen is és olyan is.
2015. nov. 19. 17:53
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

Elég érdekes fefogásod van. Van annak a gyereknek anyukája az aki öltözteti, szeretgeti, játszik vele. Attól, hogy tudja hogy örökbefogadott nem lesz egy hisztis kis görcs.

Az meg, hogy mit mond dühében egy kisgyerek, a legjólneveltebbtől is hallottam már, hogy "miért nem más az anyukám" és a hisztikorszakban az is üvölti, hogy utállak.

Ha a gyereknek természetes, hogy az ő családstruktúrája kicsit eltér az átlagtól akkor nem veszi magára azt az 1-2 gyereket aki beszól. Az elvált szülős és egyke gyerekeket is piszkálják a kölykök, de normális családi háttérrel jól tudják kezelni.

Hogy arról ne is beszéljünk, hogy a kisgyerekek mindig találnak valakit akit jó piszkálni, mert szeplős, szemüveges, vörös hajú, vagy mert az anyja kövér vagy épp az apjának hiányzik egy foga és stb...

2015. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

szerintem nincs furcsa felfogásom.

ha szerinted egy gyerek tudja kezelni a beszólogatásokat és azt, hogy az egész gyermekkorában csúfolják, akkor neked nincs a környezetedben gyerek.

sokszor még a felnőttek sem tudják kezelni.

és akit csúfolnak gyermekkorában, az sok esetben felnőttkorban zárkózott, depressziós, vagy lesz valami fóbiája. persze sokszor ki is növik, de olyankor nőhetik ki, mikor valaki csúnya, de aztán formálódik.

ha egész életedben azt hallod, hogy nincs anyád, zabigyerek vagy, téged eldobtak, mert senkinek se kellesz, akkor úgy nősz fel, hogy selejtes vagy, és nem, nem tudod kezelni mondjuk 7-8 évesen, hogy nem kellettél az igazi anyukádnak.

de 14 évesen sem fogod tudni feldolgozni, sőt akármilyen keménnyé edz az élet, 30 évesen is rosszul fog érinteni a dolog.

és akit csúfolnak egy ilyen dolog miatt, az később nem fogja büszkén mesélni, hogy őt bizony örökbe fogadták, hanem igyekszik majd titkolni.

2015. nov. 19. 18:09
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
örökbe fogadó szülőként: nem KÖTELEZŐ elmondani, így nevelni az örökbe fogadott gyermeket, csak ajánlatos, már többen leírták miért, nem ismétlem el, én is úgy nevelem, hogy egyszerűen "belenő" a helyzetébe, még csak másfél éves de szoktam mondani, neki pl hogy "te vagy anya örökbe fogadott kincse" - ezt azért teszem, hogy a szó ne legyen neki idegen, majd ahogy fejlődik az értelme el fogom neki magyarázni azt is, ez mit jelent. Ha valaki így nő fel, megóvom az esetleges "jóakaróktól" - akik a szemébe akarnák vágni ezt. Itt beszélgettem egyszer egy örökbe fogadott felnőttel, ő azt mondta inkább úgy érezte, hogy ő különleges emiatt :) Őt is így nevelték, sose csúfolták az osztálytársai emiatt. Pszichológushoz se KELL vinni a gyereket csak ha valami probléma lenne, a gyámügynek van pszichológusa, akire számíthatunk mi örökbe fogadó szülők is és a gyerekek is ha szükség lenne rá. Nálunk is nyílt örökbe fogadás volt :)
2015. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!