Csak házastársak fogadhatnak örökbe gyereket?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam. A melegek nem is házasodhatnak meg. Akkor ők nem fogadhatnak örökbe Magyarországon?

2015. dec. 18. 18:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
En sem kivantam senkinek.ebbol latszik mennyire hulye vagy,hogy egy egyszeru mondatot nem tudsz ertelmezni
2015. dec. 19. 00:00
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

"szerintem is betegség a homoszexualitás és mint ahogy egy depressziósnak - aki szuicid - nem engednék örökbefogadást, úgy egy melegnek sem.."


Te idióta, miért beszélsz hülyeségeket? Mi az, hogy egy melegnek nem "engedik", hogy örökbefogadjon? Na majd pont az kéne még, hogy ez alapján engedjék meg ne engedjék... Egyébként meg fogadhat örökbe gyereket az is, aki homoszexuális, csak hogy tudd. De remélem emiatt azért nem dőlt romba a kis világod és nem ugrasz ki az ablakon, kár lenne érted, elrettentő példának azért még te is jó vagy :D

2015. dec. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
36%

"Az meg csalás, ha egyedülállóként teszi."


Hol csalás, nagyokos? Csak annyi a történet, hogy a pár EGYIK tagja lehet csak hivatalosan szülő, mert ebben az országban még tart a középkor, sajnálatos módon. De éppenséggel simán fogadhat örökbe valaki egy meleg pár tagjaként, nem kell azt mondania magáról, hogy egyedülálló, mert a szexuális beállítottsága pont NEM számít a folyamat során.

2015. dec. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Örökbe fogadhatnak, csak egyedülállóként. Ez annyi hátránnyal jár, hogy a mindenki által favorizált egészséges fehér bőrű újszülöttekre nincs esélyük, de ha elfogadnak, idősebb, roma, vagy nem teljesen egészséges gyereket, akkor szülővé válhatnak ők is. Ha ők is olyan nyitottságot mutatnak a gyerekek felé, amilyen nyitottságot a maguk részére elvárnak a társadalomtól, akkor ez nem okozhat problémát.
2015. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Végre normalis valaszolok. Koszonom
2015. dec. 23. 11:45
 16/18 anonim ***** válasza:

14-es! köszönöm, végre megértettem, hogy miért vannak kiakadva, hogy nem tudnak párként örökbe fogadni. Így már érthető, hogy a kicsik kiválasztásánál hátrányba kerül egy egyedülálló.

A többi kommentre reagálva: volt olyan korszak a modern (pl genetikus okok a férfiaknál...), de a jelenlegi álláspont szerint hivatalosan nem betegség,

viszont a mindenkori pszichológiai álláspont elismeri, hogy egy gyerek egészséges fejlődéséhez szükség mintaadó felnőttekre mindkét nemből. Hogy ez egy nagybácsi, jó barát az elvált anyuka testvére vagy a szomszéd, az mindegy, ha a gyerek viszonylag szorosabb kapcsolati körében van (azaz nem az évente egy hétre hazaugró nagybácsi)

Ez persze nem érv a mai magyar törvénykezés mellett.

2015. dec. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező; pont azután írod, hogy végre normális válaszolók vannak, amikor a válaszokban sértegetés van.


Mióta lett normális a sértegetés? Attól függetlenül, hogy mi a véleménye, helyes vagy nem.

Vagy mi?

2015. dec. 28. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
76%
En no vagyok, van egy negy eves kisfiam. Ha meleg lenne, es felnottkent vagyna gyerekre, mindenben tamogatnam, hogy a boldogsagot, amit szulonek lenni jelent, o is megkapja. Ez egy elmaradott orszag, sajnos, minden szempontbol...
2016. jan. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!