Te be mernél vállalni egy gyereket a helyemben?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ki mit gondol a helyzetemről és mit tenne a helyemben. 26 éves vagyok, házas és szeretnék 3-4 éven belül gyereket. A sztorim ott kezdődik,hogy volt gond mindig is a szívemmel (fejlődési rendellenesség), felnőtt koromban jöttek csak rá, hogy pontosan mi is okozza (hirtelen pulzusszámváltozás, 220 fölé, fibrillációig, majd vissza, de rejtett átvezetés volt, így nem lehetett azonosítani) Jól beijesztettek, hogy majd elő fog jönni a problémám a szülőágyon is és csak egy kardiológus jelenlétében szülhetek majd, aki a megfelelő pillanatban újra tudja indítani a szívemet, ha ott marad fibrillációban... Műtétet ajánlottak, kis kockázattal. Belementem, aztán vagy jól elb***ták, vagy az anyatermészet áldott meg jó anatómiával. Az eredeti problémám megszűnt és most ott tartunk, hogy nagyon sajnálják, de az állapotom nem kezelhető. Több orvosnál voltam (5nél), vagyonokat hagytam ott néhányuknál. Lassú pulzusváltozásaim vannak már csak, de egy egyszerű sétától 160-as a pulzusom. Ha lassan kocogok, akkor 1,5-2 perc kell a 200as elérésére. Fekve lemegy 50 körülre, alvás közben még ennél is lejjebb. Béta blokkolót nem ajánlottak, mert mozgás (felállás, séta) hatására jön elő a gond, viccesen, poénkodva úgy fogalmaztak, hogy azért nem kapok béta blokkolót, mert nem ébrednék fel egy reggel. Kiszámíthatatlan, hogy mi történne, ha terhes lennék. Nem halnék bele. Csak rosszabbodhatna hosszútávon is a dolog. Nem is élhetetlen az állapotom, csak havi 1-2 nap van, amikor elviselhetetlennek élem meg, mert éppen rosszabbodik a dolog (feltelek vízzel, leesik a vérnyomásom felálláskor, percekig támaszkodok, fújtatok, hogy helyre jöjjek). 1 éve volt a műtétem, sokat küzdöttem rehabilitációval, a jelenlegi állapotom állandónak látszik, az eredményeim ugyanott állnak terhelés hatására, mint a műtét utáni héten. Egyedül a fájdalom javult.

Szeretnék gyereket, de inkább az örökbefogadás érdekel. Félek gyereket vállalni, mégis bűntudatom van, hogy talán más az én helyzetemben bevállalná és megfosztok másokat a dologtól. Van méhem, végig tudnám küzdeni a dolgot. Képes lennék rá. Ezzel együtt lehet élni és az orvosok is azt mondták, hogy "megoldható". Nagy a dilemmám. A férjemmel még a házasságkötésünk előtt beszéltünk az örökbefogadásról és támogatta a dolgot, azt mondta, mivel mindkét döntésemben támogat, ebben én döntsek.

1 év haladékot adtunk magunknak, jövőre télen jelentkezünk örökbefogadó szülőnek, ha akkor is azt látjuk a legjobbnak. Köszi, hogy elolvastad.



2015. dec. 26. 21:34
1 2 3
 21/29 Kései Sirató ***** válasza:
100%
A szomszédom 2015-ben fogadott örökbe újszülöttet, 3 évet várt rá. Szerintem ez megyénként is lehet változó. A 6 év nem feltétlenül jellemző mindenhol.
2016. jan. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nem ide tartozik és talán le sem kéne írnom, de kinek "panaszkodjak"? Az egyik barátnőm és a húgom is a héten újságolta el, hogy babát várnak. A szívem szakad ketté úgy érzem. Persze úgy örülök Nekik, csak elfog egy kibírhatatlan fájdalom.

Belekezdtem egyébként egy komolyabb kivizsgálásba, hogy tisztában legyünk vele, mihez lehet kezdeni a dologgal és csak csóválják a fejüket mindenhol az eredményeimen, de kezelést senki nem tud ajánlani. A legújabb az, hogy szerintük nem is szív eredetű a probléma alapja, mert egy 6mm-es billentyűeltérés és visszaáramlás ellenére is elég a keringő vér és jók a kamrafunkcióim és ilyen tüneteket nem tudna produkálni, mint ami nálam egyértelműen látszik. Szörnyűbbnél szörnyűbb betegségeket vetnek fel a háttérben lupustól a mellékveserákig.... Jópár hónap kivizsgálás előtt állok, a mellékveserák legalább lekerült a palettáról, de semmilyen eddig felvetett probléma nem megnyugtató. Év végére szeretnék túl lenni mindenen. Köszönök minden hozzászólást, nagyon kedvesek vagytok!

A várólistáról érdeklődtem, szerencsére Baranyában jobbak a kilátások, 2-3 év az átlag. :)

2016. jan. 22. 22:22
 23/29 anonim ***** válasza:
47%

Én a helyedben bátor lennék, és bevállalnám a terhességet. Egyszerűen bíznék sorsban, az égiekben. Az őseid ezekkel a génekkel több generáción át túléltek, neked is menne, és lehet hogy utána jobban lennél.

Én hiszek az öröm gyógyító erejében.

Persze vizsgáltasd ki magad, és reméljük, hogy semmi komolyabb szervi bajod nincs, vagy olyasmi, ami könnyen kezelhető.

2016. jan. 31. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp az örökbefogadás mellett döntenék.


Ajánlom ezt az oldalt olvasásra, mert nagyon jó cikkek vannak a témában:

orokbe.hu

2016. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden hozzászólást, hálás vagyok érte és emiatt is úgy gondolom, leírom, hogy mire jutottam eddig. A kérdés kiírása óta voltam 3x a kardiológusomnál, volt CTm, többféle ultrahangom, voltam endokrinológusnál, immunológusnál, néztek kb mindent, még antitesteket és hormonokat is, a pajzsmirigyem is vizsgálták, ... azt gondolom, hogy az orvosom a lehető legnagyobb körültekintéssel mindent végignézett és konzultált a szakorvosokkal is, akikhez elküldött.

Hosszas agonizálás után ma írtak fel gyógyszert, ami remélhetőleg segíteni fog, de óvatosan kell nekikezdeni, mert elvben legalább 70es pulzus kéne hozzá, ami nekem nincs meg.

A gyógyszer leírása kifejezetten hangsúlyozza (3féleképpen is megfogalmazza ugyanazt), hogy már a terhesség tervezésekor abba kell hagyni a gyógyszert és a szoptatás végéig nem szedhető. Amikor felhoztam az orvosomnak a terhességet, a szemembe sem mert nézni, csak az asztalt bámulta, nem szólt egy darabig, aztán azt mondta, hogy hát a gyógyszert akkor abba kell hagyni.

A legtöbb barátom és családtagom azt mondogatja, hogy "biztosan meg lehet oldani", keressek másik kardiológust (ez az 5., hatodikat biztosan nem fogok keresni - ráadásul rajtuk kívül nagyon sokan láttak már, más szakterületről). Persze, lehet, hogy meg lehet oldani, de biztosan meg van az "ára" is, egy kórházban fekve, vagy azon izgulva, hogy rosszabbodik-e a terhesség alatt és azt követően ez az egész.

Én úgy látom, hogy nekünk az örökbefogadás a legésszerűbb megoldás. 1 hete erősen rágódok rajta, ezzel kelek, ezzel fekszek, kiborultam, de ez biztosan normális reakció, egyszer ki kell engedni, hogy túl lehessek rajta és fel tudjam dolgozni. Kicsit szabadságoltam magam, pihenek otthon egy hetet, megviselt, hogy az elmúlt 1,5 évet végigküzdöttem, orvosról-orvosra jártam és hasonló a végkövetkeztetést kaptam mindenhol: "nem kezelhető a probléma", "sosem fognak rájönni a pontos okára", vagy "ilyen, vagy olyan összeférhetetlenségek adódnak minden szóba jövő gyógyszerrel". Most engedem, hogy kitörjön kicsit az elkeseredettség, hogy ez akkor így marad, ezek az életkilátásaim és belekezdek az első gyógyszeres kezelésbe (végre), hogy legalább én jobban legyek. Azt gondolom, nem véletlenül húzták eddig, hogy végmegoldásként írták fel, de én pozitív vagyok, bízom benne, hogy működni fog. :)

Alapvetően nagyon pozitív vagyok, de lehet egy pszichológust is megkeresek, mert ártani nem fog.

Ősszel, vagy a következő tavasszal nekivágunk az örökbefogadás folyamatának. Az orokbe.hu egy nagyon jó oldal, sokkal tisztábban látom a dolgokat, amióta végigböngésztem. :)

Azért milyen csodálatos az élet, hogy bármennyire is elcseszte az egészségem a katéteres műtétem, nem kell lemondanom arról, hogy lehessen gyerekem. Tudom, most túlságosan szentimentális állapotban vagyok, de már most hálás vagyok annak a nőnek, aki majd megszüli a leendő gyerekemet.

2016. febr. 23. 20:44
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Annyira jó volt olvasni, hogy mennyire pozitívan állsz a dolgokhoz! Szívből remélem, hogy jobban leszel, és, hogy gyorsan összejön majd az örökbefogadás is.

Sok boldogságot, szurkolok nektek!:)

(#1)

2016. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Én a terhességeim miatt mondom, hogy a helyedben nem vállalnám be! Nekem nagyon alacsony vérnyomásom volt, nagyon magas pulzussal a terhességek alatt... Szóval felborítja nagyon a pulzust a terhesség (mondjuk nem mindenkinél), a te esetedben bele sem merek gondolni miket okozhatna.. Aztán persze lehet nem lenne gond, de én nem rizikóznám be!
2016. febr. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
A gyógyszer megváltoztatta az életemet. Egészségesnek érzem magam. Fantasztikus. Nem fulladok, nem vizesedek, normális tartományokban mozog a pulzusom, 1 hónap kellett, de elmúlott a folyamatos mellkasfájdalmam is. Egyre erősebb vagyok, lefutottam már a műtét utáni első 5 km-em is a héten, nem mondom, hogy nem küzdelmes ismét felerősödni, de ez a jó fajta küzdelem, aminek van eredménye. Örökbefogadott kisbabánk lesz, így, hogy jól vagyok, még félelmetesebb az az időszak, amit a műtét után kellett végigcsinálnom. Sosem akarnám még egyszer. Minden percben azt érzem, hogy friss, hegyi levegőt lélegzek be még így sok hét után is. Csak ülök, veszem a levegőt és csodálkozok, hogy ez milyen jó. Fantasztikus. Nagyon köszönök minden hozzászólást! Sokat segítettetek.
2016. máj. 1. 18:16
 29/29 Kései Sirató ***** válasza:

Örülök, hogy jól vagy és kívánom, hogy kapjatok egy nagyon szép és aranyos kisbabát!

Jó egészséget, sok boldogságot! :)

2016. máj. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!