Lehet kisgyereket örökbe fogadni egyedülálló férfiként?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 22:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, igen. Csak vedd számításba, hogy a házaspárokat igenis előnyben részesítik (mivel a gyereknek elsősorban családot -anya, apa- keresnek), és ők is sokszor éveket várnak a gyerekre. Egyedülálló sajnos általában olyan gyermeket "kap", akit esetleg már több házaspár is visszautasított. Viszont, ha nincsenek nagy "igényeid", tehát az idősebb, a roma, a beteg, fogyatékos stb. gyermeket is el tudod fogadni, akkor van esélyed, hogy kapsz. Persze, ha megfelelsz a feltételeknek. Ha a kérdésed nem elméleti, és szeretnél gyermeket örökbe fogadni, akkor kívánok Neked sok sikert a folyamathoz és örömet a gyermekhez!
2016. febr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 MnéSz.Enikő válasza:
14%

Szerintem nem szerencsés egyedülállóként gyermeket örökbe fogadni. Az ok egyszerű: nem alakul ki a gyermekben a helyes anya- és apakép.

Ez mondjuk akkor is hibásan alakul ki, ha a szülők nem szeretetben nevelik a gyermeket...

Bocsánat, hogy nem igennel vagy nemmel válaszoltam.

2016. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
68%

Vajon az állami gondozásban helyes apa és anyakép alakul ki benne?

Szerintem nem.

2016. febr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
0%
Ezen elkapott a röhögő:D Jó, hogy nem bent kérdezted meg, kihívták volna rád a zsarukat, hogy pedofil :D
2016. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pedofil, csak úgy érzem nem leszek képes elviselni egy nőt életem végéig. Most nem csak vicceskedtem, tényleg így van. Mindenképpen szeretnék gyereket: átadhatom neki a szellemiségemet, szerethetem, nem leszek egyedül és nem mellesleg tetszik az örökbefogadás intézménye: felkarolni egy kis gyereket, segíteni egy olyanon akinek nagyon rosszul indult az élete.Viszont nem leszek képes nővel együtt élni életem végéig (kb 1 hétig se) és a válás meg a veszekedés tudtommal nagyon megviseli a kiskorú gyerekeket, sokszor örökre traumatizálja őket.Ezért fogadnék örökbe gyereket amint abban az életkorban leszek.
2016. febr. 23. 20:45
 16/16 anonim ***** válasza:
77%
Sokkal egyszerubb, ha van penzed, akkor beranyaval megszuletni es o a nevedre mondd le a gyerekrol. Persze itt is kell orokbefogado hatarozat elotte. De egyszerubb, ha nevhazassagot kottok, aztan elvaltok. Minden csak penz kerdese. Ha egy no v ferfi szeretne gyereket, minden joga megvan hozza, hogy legyen, egy harmadik felnek ebbe szerintem nem lehetne beleszolasa. Csak sajnos ilyen tarsadalomban elunk.
2016. febr. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!