Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Nevelőszülőként hogyan lehet...

Furiska kérdése:

Nevelőszülőként hogyan lehet túlélni az örökbeadást?

Figyelt kérdés
Most lesz az első örökbeadásunk, 8 hónapja van velünk a kisgyermek. Várom és tartok tőle is. Támogatom az örökbeadását, de amiket olvasok, hogy az örökbefogadó szülők szükséges rossznak vesznek minket, ez egy kicsit megváltoztatja a gondolataimat erről....
2016. okt. 25. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Haba toroltetted a válaszom.
2016. okt. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, az örökbefogadással foglalkozó szakemberek szerint a nevelőszülőség legnehezebb kérdése az, hogyan tud valaki megválni a nála cseperedő gyerektől (és a gyerek tőle). Sok szakember szerint ezért volt elhamarkodott a csecsemőotthonok bezárása, mivel így hirtelen olyan sok nevelőszülőre lett szükség, akik közt nyilván vannak olyanok is, akik nem bírnak a szükséges „érzelmi intelligenciával” (nem rád értem, ne vedd magadra!).

Sajnos ezek a nevelőszülők nem a gyerek érdekeit nézik (ami ugye az, hogy egy állandó családnak teljes jogú tagjaként nőjön fel), és gyakran konkrétan megakadályozzák, de legalábbis megnehezítik az örökbeadásukat.


Nyilván ideális esetben az örökbe fogadó szülők tudatosítják magukban, hogy te mint nevelőszülő a gyerek életének része vagy, és nem hogy nem gondolnak rád „szükséges rosszként”, de tartják is veled a kapcsolatot, és a gyerekük is tudja, hogy te vagy, akinél nevelkedett egy ideig.


Nézd, én nem vagyok nevelőszülő, így teljesen nem tudom átélni az érzéseidet, de nyilván baromi nehéz lehet elszakadni egy gyerektől, akit te neveltél addig.

Viszont akárhogy is nézzük, a nevelőszülőség egy hivatás, amelybe beletartozik az, hogy a gyerek érdekében félreteszed az egyéni (vélt vagy valós) sérelmeidet, és igyekszel a lehető legjobban megkönnyíteni számára a családjába való bekerülést.

Nem biztos, hogy ez mindenkinek megy, ilyenkor érdemes átgondolni, valóban testhezálló-e a nevelőszülőség mint hivatás. És/vagy: örökbe kell fogadni a megszeretett gyereket (persze az, ha egyet örökbe fogad valaki, és mellette másokat „csak” nevel, újabb problémákat vethet fel).

2016. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sok örökbefogadót ismerek és még soha nem hallottam azt, hogy ti a szükséges rossz lennétek... Sőt, eddig mindenkivel azon a közös állásponton voltam, hogy egy jó nevelőszülő kincset ér, mert nem csak a gyerek egész életét befolyásolja, de azu örökbefogadó-gyerek kapcsolatát is egy egész életre. Sajnos elég sok olyan nevelőszülő van, aki nem tartja ezt szem előtt...

AAzt, hogy miként lehet elszakadni a nevelt gyerekedtől, hogy örökbe adhasd nem tudom... Én azért (sem) lennék nevelőszülő, mert nem lennék rá képes... A tanfolyamon nem volt erről szó? Vagy nincs valaki, akihez fordulhatsz emiatt? Mert a Te bizonytalanságod és félelmed a gyerek is megérzi és nagyon könnyen átragadhat rá... Az meg nem lenne a legszerencsésebb a családba integrálás és a kötődés kialakulásánál, ha ilyen érzésekkel indulna!

2016. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mint már írtam teljes szívemmel és lelkemmel támogatom az örökbeadást. Tudom, hogy ez a menete a dolognak, annak, hogy nevelőszülő vagyok. Örökbe nem fogadjuk, nem vesszük el a lehetőséget attól, akinek valamilyen okból nem lehet vérszerinti gyermeke. De pont olyan ez, mint a szülés. Tudjuk, hogy fájni fog, kimondhatatlanul, de készülünk rá, hogy könnyebben éljük át. Én tuti nem fogok az örökbefogadó nyakára járni, nem zaklatom. Ha ő szeretné velünk tartani a kapcsolatot, annak viszont nagyon örülök. A hogy van szívem odaadni valakinek kérdésektől pedig már a falra mászok. Soha nem volt teljesen az enyém. Mindig mondogattuk magunkban, egymásnak, hogy tudjuk, egyszer meg kell válnunk tőle, addig is teljes szeretetben nevelgetjük. De most ennek úgy néz ki heteken belül eljön az ideje, és rettegek tőle. Nem attól, hogy mi lesz vele nélkülem, vagy velem nélküle, hanem az egész szituációtól.
2016. okt. 27. 18:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden örökbeadás a nevelőszülőnek nagy gyászt jelent. Nagyon nehéz feldolgozni és van aki bele is hal... Az egészsége már biztosan nem lesz olyan mint előtte.
jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyereknek is gyász és trauma. Semmi sem biztos az életében ez után. Szép, hogy van egy biztos helye, ha az örökbefogadó szülő nem dolgozik rengeteget azon, hogy biztonságba érezze magát, annak tragédia lehet a vége.
jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!