Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevelőszülőként dolgozik...

Nevelőszülőként dolgozik valaki? Mesélne róla, hogy milyen?

Figyelt kérdés

Ötlet szintjén vetődött fel bennem egyelőre. Kicsit szeretnék utánajárni a dolog gyakorlati részének, hogy pontosan mivel jár ez, alkalmasak lennénk-e rá.

Házasok vagyunk, egy saját gyerekkel. A hivatalos feltételekkel szerintem nem lenne gond, de a saját teherbírásomat, a mindennapokat szeretném felmérni, hogy mennyire vállalható, ne elkapkodott döntés legyen.


Minden saját tapasztalatot szívesen olvasok!


2015. aug. 21. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok nevelőszülő, a szomszédasszonyom az. Neki már kirepültek a gyerekei, most három állami gondozott lány él vele. A lányok kb 4-5 éve vannak itt, most 13-14 évesek. Van velük gond, hiszen hozott minták vannak már náluk. De azért ő elég jól elboldogul. Jó élete van a lányoknak itt, mindent megad nekik. Sokat segítenek a ház körül is, de azért nem irigylem. Anno nekem is mondta, hogy miért nem hozok ki egy picit, korom miatt lehetne egész pici babát is. De én nem tudnék egy kvázi idegenről gondoskodni a fiam mellett. Egyedül nevelem őt, a pénz jól jönne, de nem érzek magamban elhivatottságot. Ha te érzel, akkor próbáljátok ki, de csak ha tényleg komolyan gondolod. Ezek a gyerekek így-vagy úgy, de sérültek. Biztonságra, és szeretetre van szükségük.
2015. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5 gyereket nevelő nevelőszülő vagyok. Nagyon nehéz.. Ha tényleg belevágsz,annyit tudok mondani hogy mindegy hogy a gyermeket születése korától te neveled vagy x éves korától,a gyermeken előbb utóbb kiütközik a vére,nehéz lesz vele.. Szerintem nem éri meg azért a kevés pénzért,már csak azért csinálom mert sajnálnám visszaadni azokat a gyerekeket akik itt vannak nálam.
2015. aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A pénz része annyira nem szempont. Nem tudom, hogy mennyi a járandóság, de ha a gyerekre költött összeg 70-90%-át fedezi, akkor nem "bukó".


Ami miatt nagyon hezitálok, az inkább az, hogy pszichésen bírnám-e azt, amikor a gyereket vissza kell adni. Pláne, ha a saját családjába, ahonnan korábban valamiért kiemelték.

A szüleim gyógypedagógusok voltak, az intézményben keverten voltak enyhe- és középsúlyos értelmi fogyatékosok, valamint tartós vagy átmeneti intézményben nevelkedő (de nem fogyatékos) gyerekek is. Ezért gyerekkorom óta mozogtam ilyen környezetben, sokszor bevittek magukkal a munkahelyükre. Emiatt "szakértői" hátterem is lenne.


Azért próbálom nagyon átgondolni, mert ez nem olyan munka, mint egy irodai állás, amit megpróbálok, aztán ha nem tetszik, akkor felmondok és annyi.

2015. aug. 22. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Igen ebben igazad van,nehéz őket hazaadni mert az ember ha akarja ha nem megszereti őket. Nagyon nehéz feladat de meg lehet vele bírkózni. Sajnos az egyik nevelt kislányomat is hazaadják a közeljővőben akit születésétől nevelek. Rossz körülmények közt laknak a szülők és szerintem nem is alkalmasak a gyermek nevelésére de sajnos nem tudok mit tenni :( pedig a kislány nagyon okos és még sokra vihetné de ha hazakerül,akkor sajnos semmire nem fogja vinni a szülők nemtörődömsége miatt. Van olyan egy kisfiú is nálam aki már régóta örökbeadható de sajnos senkinek nem kell,sajnálom emiatt nagyon szegényt,pedig így kaphatna esélyt egy szép életre. A pénzt csak azért írtam mert mindneki irigyli a nevelőszülőket hogy milyen sok pénzt kapnak stb stb.. Ez nem így van,annyi pénzt kapok rájuk amiből épp hogy kigazdálkodom nekik az ételt,a ruházatot stb. Bár én nem vagyok egy gonosz nevelőszülő,a gyerekek jól tápláltak,mindennap kikerül nekik az édesség is,szép új ruhákba járnak az óvodába,iskolába. Sokat járunk kirándulni,ide-oda.. Sajnos van olyan nevelt gyerekem aki ezzel visszaél,de olyankor mindig arra gondolok hogy legalább addig éljenek jól amíg nálam vannak hisz ha hazakerülnek nem lesz semmijük sem.
2015. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!