Félek az abortusztól, de semmiképp nem akarom megtartani. Felmerült az örökbeadás is, írna olyan, aki ezt tudta vállalni? Mármint az örökbeadást is nehéz lehet megélni.

Figyelt kérdés

2014. jún. 15. 22:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
52%
Az abortusz sokkal kisebb trauma mint a gyerek megszülés, pláne, hogy utána örökbe adnádm de lehet nem lennél rá képes. Nem kellemes, de túl kell esni rajta, ha nem tudod vállalni.
2014. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
33%

igen ebbe igazad van de inkább ""ölje meg a Saját VÉRÉT?"

DE ahogy gondolja a kérdező.Eléggé felelőtlen.-Teherbe esni aztán elveteni?

2014. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
40%
Nekem abortuszom volt. Nehéz volt, de ez volt az egyetlen járható út akkor. Azóta eltelt 10 év, egy kisfiú és egy pocaklakó anyukája vagyok. Az abortuszt nem felejtettem el, de ha arra gondolok, hogy meg kellett volna szülnöm és most valahol a világban lenne egy 10 éves gyermekem, akit nem ismerek, hát...belesajdul a szívem. Számomra ez nem egy elfogadható alternatíva.
2014. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
57%

Miért ítélkeztek? Én sem öltem volna meg a gyermekem, így nagyon fiatalon lettem anyuka. De az apukával tudtuk anyagilag vállalni.

De kérdezem én, jobb hogy ha valaki megszüli a gyermekét, aztán lelkileg képtelen az örökbeadásra, aztán éhezik a gyermek?

2014. jún. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
43%
A 2-esnek totál igaza van.
2014. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
28%

Az orokbeadas velemenyem szerint sokkal nagyobb lelki trauma,soha nem lennek kepes feldolgozni.A szulesrol nem is beszelve,ami sokkal megterhelobb a szervezet szamara mint egy abortusz.A terhesseg es szules nyomait egy eleten at magadon fogod hordozni,raadasul ugy,hogy a gyermekedet,aki ennek ertelmet adna soha nem fogod nevelni,ismerni.

Biztosan megeri neked?

2014. jún. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
50%

"Mármint az örökbeadást is nehéz lehet megélni."


Úgy gondolod nehezebb, mint megölni a gyereked?

Gondolkozz már, arról beszélsz, hogy megölöd a gyereked, kényelmességi szempontontok miatt.

Így belegondolva, kevésbé viselne meg engem ha nem élnél, minthogy tudjam, hogy ott élsz valahol, belesajdul a szívem. Akkor most frankón megölhetlek?

Nekem jobb lenne...ja, hogy az egy másik emberi élet?

2014. jún. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
47%

Soha nem tudnám a gyermekemet örökbe adni.

Ezért, ha úgy alakulna a helyzet, inkább az abortusz mellett döntenék.

2014. jún. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
62%
Én olyan családot ismerek ahol a megszületendő gyermeket egy távolabbi rokon vette gyámságába, és sajátjukként szeretik-nevelik, nálatok ez nem jöhet szóba? Az abortusz végződhet nagyon rosszul is és ha utána többet nem lehet gyereked akkor is vállalod? Persze, van aki örökbe adja, ennek is több formája lehetséges, szerintem minden lehetőségnek nézz utána és könnyebben el fogod tudni dönteni, melyik felel meg számodra leginkább.
2014. jún. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem voltam ilyen helyzetben és nem is akarok lenni, de nézz utána a nyílt örökbeadásnak, ha esetleg szeretnél része maradni valamilyen szinten a gyerek életének. Én ezt jó alternatívának tartom, de a részleteket sajnos én sem tudom. Minden jót! Remélem jól alakulnak a dolgaitok!
2014. jún. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!