Egy olyan gyermek, aki úgy születik, hogy nincsenek végtagjai, vak, nem hall, néma, és örökbe adják, akkor vele mi lesz?

Figyelt kérdés
van ilyen egyáltalán?
2017. ápr. 23. 07:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Én csak olyat ismerek, aki vagy teljesen végtag hiányos, vagy set vagy vak. De pl az első, akinek se keze, se lába, ma boldog kétgyermekes apuka, nem adták örökbe, a szülők vállalták a saját gyereküket.

Viszont ha egy gyermek ekkora fogyatékossággal születik, az nem hiszem, hogy túlél bármit, akár a születést.

2017. ápr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Set=siket
2017. ápr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
mi lenne? ha valaki örökbe fogadja akkor vállalja hogy így neveli fel
2017. ápr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
de tegyük fel, hogy senki se fogadja örökbe és egészséges amúgy
2017. ápr. 23. 07:37
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy egészséges-elég eltérő a véleményünk az egészség fogalmáról.

Részemről meg sem születhetne egy ilyen baba.

Egyébként nevelőotthonba kerül.

2017. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
és 20-30 éves korában mi lesz?
2017. ápr. 23. 08:00
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenről én sem hallottam, de íme egy híres siket és vak lány története:

[link]

2017. ápr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Ez az uccsó cikkben szereplő nő.. egy 20 honapos gyerek már majdnem mindent megért és el is tud mondani sokmindent. Nem írja a cikk, mikorra alakult ki a siketség és a vakság. Mondanám, hogy így könnyü, de így is piszoknehéz. Ha viszont így született volna, akkor sajnos egy frusztrált életet élő ember lenne. Nincs fogalma semmiről.


Ha lehet javítani a hallásán vagy a látásán, akkor van esélye beilleszkedni a hasonló helyzetűek közé. Ha nem.. akkor.. én engedélyezném az eutanáziát, vagy felvennék mellé egy nála fiatalabb személyt segíteni egy egész életre.


Aki csak érintésre, szaglásra és ízlelésre támaszkodhat, az nem képes kontrollálni magát, mivel ez mind nagyrészt bemeneti csatorna. Bele sem merek ebbe gondolni. Nem képes kifejezni magát.


Viszont kezek és lábak nélkül másokra szorulva ugyan, de legalább képben van az ember. Ezerszer magasabb lehet az életszínvonala, mint a másik példának.

2017. ápr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%

#8, butaságokat írsz. Miért ne lenne fogalma semmiről? Érintéses jelnyelvvel lehet a siketvak emberekkel kommunikálni, nem igaz, hogy nincs fogalma semmiről. Helen Keller is egy értelmes nő volt.


Mondjuk ez egy olyan siketvak emberrel, aki még végtaghiányos is, nehezebb, hiszen nem lehet a tenyerébe írni betűket, a braille írást sem tudja megtanulni.

2017. ápr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek aki félig vak-nagyothalló, és egy füle hiányzik. Szarvasmarha vírust kapott el magzatkorában.
2017. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!