Szerintetek a gyámhivatal megszűntetheti a nevelésbe vételemet 6 év után? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17 éves fiú vagyok és 11 éves korom óta élek lakásotthonban. Tehát állami gondozott vagyok. Ma volt az utolsó ,,állomás" a hazagondozásom előtt. Ma voltam a gyermekotthon vezetőjével Budapesten a központban, a szakértői bizottság előtt. Ugyan az volt, amikor bekerültem a rendszerbe, csak ez ma, 6 évvel később.


Először egy idős doktor úr vizsgált meg (súly, magasság, vérnyomás, izületek, szívritmus, nemi szerv fejlődése stb...). Ezután egy fiatal pszichológus hölgy beszélgetett velem. Mindenki ugyan azt kérdezte, a kérdéseket a végén leírom! A pszichológus mutogatott képeket is, hogy melyikről mi jut az eszembe. Meg volt egy teszt, hogy döntsem el: kicsit, közepesen vagy nagyon jellemző e rám az alábbi állítás.


Ezt követően egy középkorú színtén nő, családgondozó beszélgetett velem. Kérdések a végén...


És végül egy szintén középkorú pszichiáter hölgy beszélgetett velem. Ő volt mindközül a leges legkedvesebb. Nagyon jól esett, amikor megtudta, hogy 6. éve vagyok itt és megkérdezte, hogy ,,Te Jó ég! Hogy bírtad ki eddig? Csodállak te fiú!". Nagyon jól esett. A kérdései neki is ugyan azok voltak.


Íme a kérdések:

-Tudod e, mért vagyunk most itt?

-Mik történtek veled a hat év alatt?

-Mi fog változni, ha hazagondozunk végleg?

-Milyen a kapcsolatod, anyukáddal, apukáddal, az öcséddel és a nagyszüleiddel?

-Vannak e barátaid?

-Van e párkapcsolatod?

-Milyen a hangulatod és a légkör körülötted az utóbbi időben?

...stb... nagyjából ezeket kérdezték.


A lakásotthon vezetője, a gyámom és a gyámügy is támogatja a nevelésbe vételem megszűntetését és a hazagondozásomat Édesanyámhoz.

Már csak a Szakértői Bizottságnak kell, akiknél ma voltam. És még a gyermekjóléti szolgálatnak, akik szinte biztos, hogy nem fogják javasolni, mert azokat ismerve mindig belekötnek valamibe és folyton akadékoskodnak. De ezt már megszoktuk tőle. De így is 3 2/1 ellen.


Szerintetek van esélyem, hogy hazakerülök végre a szerető családomhoz és végre rendbehozhatom az életemet?


Szeretnék végre boldog lenni és kiegensúlyozott életet élni. Elég volt a rengeteg bántásból, beszólásból, sírásból és keserűségből, amiket az elmúlt 6 évben át kellett élnem. Szeretnék az Édesanyám és a 79 éves Nagyim mellett lenni, akiket a világon a legjobban szeretek...


A válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm! :))



2017. ápr. 27. 18:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%

Próbáltam végigolvasni a válaszokat, hozzászólásokat, de kedves kérdező úgy ködösítesz, mint egy füstbomba.

Szerető család, gonosz Gyejó.....hát kétségeim vannak, de nyilván azt írod le, amit elhiszel. Viszont hinni templomban, mi meg itten tényekből értünk.

Szóval van egy bicskanyitogató stílusod, amit fogjunk a hányatott gyerekkorodra. De! Válaszolni csak akkor tudnánk, ha tényeket írnál.

Ja, es nekem nem kell privit írnod, itt leszek, válaszolj nyilvánosan, ha akarsz.

2017. máj. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Melangi36 válasza:

Csak nem állom meg, hogy ne kotnyeleskedjek és pártoskodjam, pedig pontosan ez az, amit el akartam kerülni.

A srác magánélete nem tartozik ránk. Igaz, hogy így jelentősen csökkennek az esélyei a hiteles válaszadásnak, de azt hiszem, akkor is csak találgathatnánk, ha ismernénk a részleteket, hiszen nem ismerhetnénk meg minden körülményt, és amit megtudnánk, azt sem személyesen tapasztalnánk meg, ami óriási hátrány. Ráadásul még két egyformának tűnő esetben is lehetnek olyan apró eltérések, amik döntően befolyásolják a kimenetelt. Nem akarok a kérdező nevében beszélni, de ő olyan válaszokra számít, vagy legalábbis olyanokkal is elégedett lesz, amelyek az eddig közölt részletekre alapoznak csupán. Illetve olyan válaszokat is valószínűleg elfogad, amelyek a hazagondozás általánosságait veszik számításba.

Szerintem bocsássuk meg egy tizenhét éves, művészlélek fiatalembernek, hogy egy kissé naiv! Ez ennek a kora, és bizonyos értelemben addig jó, amíg ezt a naiv hozzáállást meg tudja őrizni. Másrészt gyermekvédelmi dolgozóként én azt tapasztaltam, hogy a nevelésbe vett fiatalok nagy részének igenis komoly nehézséget okoz a nevelésbe vétele elfogadása, illetve annak az okainak megértése. Amúgy pedig anya csak egy van, és a ragaszkodása hozzá (Uram bocsá', esetleg az idealizálása is) több, mint érthető. Nagyon-nagyon ritka az, hogy egy állami gondozott gyermek vagy fiatal valóban, érzelmileg is elfordul a családjától, és ez független a nevelésben töltött időtől, de még a bekerülése okaitól is! Amit mi ráadásul - ahogyan utalás történt rá - nem is tudunk, így nem tudhatjuk, hogy a kérdező elfogódottságának mi az alapja. Nem tudjuk, hogy kitől milyen információkat kapott, hallott eddig - mert nyilván a hat év alatt is kapott ilyeneket -, és még egy sor másik dolgot, ami segíthetne minket az (eddigieknél sokkal semlegesebb) vélemények kialakításában.

2017. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Pont semmi közünk a kérdező magánéletéhez. De akkor minek írta ki a kérdést a magánéletéről? Nem azt kérdezte, hogy hányszor kell egy évben vízkőteleníteni a kvfőzőt......

Ennyi.

2017. máj. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Melangi36 válasza:

Válaszodra válasz a válaszomban. :)

Ennyi.

2017. máj. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Hát válaszolni nem tudok,meg hát ahogy írod, megsúgták már neked a választ...

De most KOMOLYAN,szerinted elhiszi valaki,hogy azért "vitték el",mert a szüleid elváltak??:-D

100 %-on még afölött vannak tele a gyermekotthonok.Azért ahhoz valami csak kellett,hogy kiemeljenek..

2017. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
63%
jaj, 25-ös mindjárt te is el leszel átkozva... :D
2017. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!