Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Akik örökbefogadóként várnak...

Akik örökbefogadóként várnak babára, közben nem lombikozhatnak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy elindítják a folyamatot, rajta vannak a listán, és x évre vannak attól, hogy valóban legyen babájuk. Ez idő alatt vehetnek-e részt lombikban? Vagy ha ez kiderül, akkor törlik őket, vagy hogy működik ez?
2017. okt. 29. 00:05
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Én is most értettem meg azt,hogy valahol csúnyán fogalmazva meg kell gyászolni a saját,vérszerinti gyerek elvesztését nem létét.

Ezért írtam azt,hogy míg nem vagytok biztosak ebbe az útba ne vágjatok bele.

De szerintem készen álltok az írásodból ezt veszem ki

Hajrá!

Vágjatok bele

2017. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Hónapok óta hánykolódom, mióta nem mentem vissza az orvoshoz, hogy mi legyen, hogyan tovább... Csak éljünk úgymond tétlenül, vagy lombikozzunk, de úgy, hogy semmi pozitív gondolatom nincs azzal kapcsolatban? Voltam pszichológusnál is, mégsem tudtam eldönteni, hogy most mi van, mit akarok, mert mindennap mást gondoltam/mondtam.

Pár napja, egyre erősebben elgondolkodtatott az örökbefogadás. Egy sorozatban láttam egy párt adoptált gyerkőccel (Modern Family, Mitch&Cameron), aztán meg neten egyre több helyen jött velem szembe a téma, és elkezdtem olvasgatni utána, majd magam is töprengtem rajta. Hogy basszus, ez az, ami nekünk kell. És számba vettem, mi miatt is söpörtem eddig félre ezt a lehetőséget? Hisz épp ez garantálja azt, amit semmi más: lesz babánk, még ha várni is kell rá éveket.

2017. okt. 29. 17:15
 13/44 anonim ***** válasza:

Szia!

Őszintén megértelek.

Dettó így voltam én is.

Nekem eszem ágába sincs vissza menni egyik meddőségi intézetbe.

Nem hiányzik se a kudarc se a sok idegeskedés,stressz ami evvel jár.

Lehet nem mindenkinek van ilyen rossz tapasztalata de hidd el többségnek igen.

Fizess és haladsz de nincs garancia semmire puff

2017. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is inkább fogadj örökbe!!! ...mert ilyen elöregondolkodassal hogy ugyse fog sikerülni eleve nem fog sikerülni....nem vagy egy küzdő tipus ...és ne haragudj de vannak dolgok amiket nem szivesen adnál tovább??Egy sajat gyermek mosolya mindennél gyönyörűbb amikor latod sajat magad venne...!!!nekem ez a vélemenyem h te a könnyebb utat választod csak ne hogy meg bánd par év mulva h meg se próbáltátok lehet elsőre sikerült volna...6 hónapos ikres anyuka vagyok!
2017. okt. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó

Szerintem attól is függ ki mióta küzd a saját babáért.

Minket nem biztatattak semmi jóval.Szerinted jó így?

6 év után belefáradtunk.Ez gyávaság??

Bocs

2017. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
Nem irtam sehova hogy gyáva lenne!!Hidd el én is sokat küzdöttem és meg lett az eredménye ugy hogy a ferjem papirján 6 darab épp spermaszám volt irva!!
2017. okt. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

Mi meg meddőséggel küszködünk.azoospermia.

Nem hiszem,hogy valaha megbánom,hogy így döntöttünk.

Hány lombikod volt??

2017. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

"nem vagy egy küzdő tipus ...és ne haragudj de vannak dolgok amiket nem szivesen adnál tovább??"


De jó, hogy ezt te ismeretlenül leszűrted. Ha csak halovány fogalmad lenne, mi mindent küzdöttem le eddig. Mi olyasmit tettem meg azért, hogy egészségesebb legyek, hogy legyen gyerekünk. Megnézném, hány PCOS/IR-es tartja be úgy a napi mozgást, a diétát, mint én. Úgy tornáztam napi szinten, hogy voltam közel 120 kg. Vért izzadtam, hogy lefogyjak, hátha segít, vagy legalábbis helyreálljak hormonálisan.

A lombiktól elzárkózom, igen. Nem szeretnék intenzíven kikötni túlstimulálás miatt, amire valószínűleg nagyobb esélyem van, mint arra, hogy teherbe essek a kezelés által. Sajnálnám az erre áldozott éveket, pénzt és fájdalmat. Ez önzőség? Szerintem meg az az, ha valaki csak azért akar gyereket, mert a saját génjeit akarja mindenáron örökíteni, és ha ez nem sikerül, inkább lemond róla, hogy szülő legyen.


Vannak-e dolgok, amit továbbadnék? Igen, vannak, de az nem a külsőségekben van, hogy milyen színű a szemem, milyen alakú az orrom. Hanem mit gondolok az életről. A másik elfogadását.

2017. okt. 30. 10:59
 19/44 anonim ***** válasza:
Kérdező a ti életetek ti döntésetek!én csak le irtam a véleményem nekünk a masodik beültetés sikerült elsőnél else jutottunk a beültetrsig egyse matadt meg
2017. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
És hidd el mindenki mindent meg tesz mindenki meg szenved azért hogy sikerüljön...ismeretlenül vagy sem nekem ezek jöttek le..
2017. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!