Lehetne gyermekem 21 éves egyedülálló férfiként?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben viszonylag sokat gondolkozom a fenti kérdésen. 21 évesen egyedül élek a saját ingatlanomban már két éve, saját vállalkozásom van, aminek köszenhetően átlagon felüli életet élek, átlagon felüli keresettel. Jóval érettebb vagyok, mint a kortársaim, egzisztenciálisan sokkal előrébb tartok, mint mások. Mindent elértem, amit eddig akartam és minden feltétel adott lenne a gyerekvállaláshoz. Akik érintettek a témában, azok szerint lenne esélyem örökbefogadni egy gyermeket, vagy esetleg külföldön ahol legális(!!!) a béranyaprogram, én 21 évesen kezdeményezhetnék egy ilyen döntést? Ti mit gondoltok erről a helyzetről? Érveket, ellenérveket disztingvált hangnemben nagyon szívesen fogadok! :)

2017. nov. 6. 19:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem csak unatkozni nem szeretnétek, hanem egy boldog, egészséges gyermeket felnevelni, akkor csak családba vállalatok gyermeket.. Olvassátok már egy kicsit utána... Inkább vegyetek kutyát.. Vagy menjetek el ismerkedni...
2017. nov. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!😊

11-es: “hanem egy boldog, egészséges gyermeket felnevelni, akkor csak családba vállalatok gyermeket..”

Nekem ebből egy kicsit az jön le, hogy egy gyerek nem lehetne boldog és egészséges (gondolom mentálisan), ha nem általános, megszokott családmodellbe születik. Ezt így gondolod? De javíts ki, ha rosszul látom.🙂

2017. nov. 8. 02:01
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem opció a saját gyerek? Keresel egy rendes nőt és hajrá, jobb a gyereknek egy család!
2017. nov. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%

Az a válaszadókban fel sem merül, hogy esetleg a kérdező nem a nőkhöz vonzódik? Kedves kérdező, remélem, nem veszed sértésnek a feltételezést. Csak az ilyen válaszadókat nem értem, hogy rögtön akár egy full ismeretlennel is szaporodásra biztatnak, mert szerintük az a normál rendje a családalapításnak.

Kérdező! Magyarországon biztos nem indulsz előnnyel, hisz sok házaspár is akar újszülöttet. Valószínűleg a kevésbé kelendő gyermekek jöhetnek számodra szóba, persze majd csak 25 év felett, ahogy írták is többen.

A nem újszülött roma gyerekek (2<), a sérültek, esetleg ezek kombinációi. Szerintem direkt jobb, ha van még pár éved erről dönteni. Egyrészt lehet, hogy addigra máshogy látod a dolgokat, megtalálod a párod, és akkor már közösen gondolkodtok családban.

Ha mégis az örökbefogadás jöhet majd szóba, szerintem, lévén, hogy nálad az anyagi része nem lesz akadály, a helyedben külföldi béranyaságban gondolkodnék. Hamarabb jutnál babához, és félig legalább a tiéd lenne. :)

2017. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Elvileg lehetséges.

Ha 25 évesen hajlandó vagy idősebb, etnikum, esetleg testi/értelmi fogyatékos gyereket örökbefogadni.

A fehér(esetleg vegyes) egészséges egy évesnél fiatalabb kisbabák meddő házaspárokhoz kerülnek.

Komoly felkészülés van előtte, tanfolyam, pszichológiai felmérés.

2017. nov. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

15-ös ez a megállapítás akkor igaz ha a kérdező egyedülállóként vág bele az örökbefogadásba.

Mert az egyedülálló mindig hátrányból indul

2017. nov. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%

Igen, egy gyermek nem teljesen lesz boldog és kiegyensúlyozott csonka családban.Ráadásul egy gyereknek nagyon kell egy anya is, a 2 szülő egymást kiegészítve működik, jó esetben.

Amúgy nem értem, miért akar valaki 21 évesen gyereket, azt meg főleg nem értem, miért örökbe akatr fogadni, miért nem sajátot akar első körben?

Azt sem értem, hogy 19 évesen valakinek miből, honnan van egy olyan jól menő vállalkozása, amiből 2 év alatt átlagon felüli életet él, saját ingatlana van, stb.

Tehát max.érettségije van, azzal rögtön belevág egy vállalkozásba,de miből, ami 2 év alatt ilyen szuper lesz!2 év alatt már mindent elért. Mások egy életen át hajtanak, de legalábbis sok éven át ugyanezért.

Nekem az egész kérdés nagyon sántít valahol.

A gyermeknevelés amúgy sem ilyen egyszerű, hogy ide beírja mint kérdést, és mi döntsük el, mikor azt se tudjuk, milyen ember.

2017. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

Próbáld megismerni a 22 éves lányt, aki szintén gyermeket akar. Esetleg, ha bejöttök egymásnak egy randit is megbeszélhetnétek.

DE! Még csak 21 éves vagy. Fiatal vagy, megtalálhatod még a nagy Ő-t. Van rá jó pár éved. Ha meg gyereket, akarsz örökbe fogadni, várd meg azt, hogy 25 éves legyél és még, ha van melletted egy nő, az örökbefogadáskor, akkor előnybe vagy!

A gyereket fel kell nevelni, foglalkozni kell vele. Az se mindegy, hogy milyen korosztályból fogadsz örökbe. Az nem elég a gyerekneveléshez, hogy saját házad van meg vállalkozásod. Egyáltalán lenne idős a vállalkozásod mellett felnevelni egy gyereket?

2017. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadást pszichológiai vizsgálat is megelőzi.

Biztosan fel fog merülni a kérdés, hogy mi az a hendikepp, ami miatt nem a barátnő-menyasszony-felség-gyerek utat választod, hanem 21 évesen csonka családban szeretnél anya nélkül egy gyereket felnevelni.

Ez valami pszichikai sérülés, amit meg kellene gyógyítani előbb.

Ezt a saját családodból hozod, és ezt fogod továbbadni a gyereknek is...


"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."


Müller Péter

2018. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen már mindenem megvan jól jönne egy gyerek kérdéshez nem tudok mit hozzászólni, de azt elég furcsának tartom, hogy a válaszadók többsége szerint jobb egy gyereknek nevelőotthonban élni mint csonka családban.
2018. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!