Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Kínai vagy félvér baba örökbef...

Nuvolyna kérdése:

Kínai vagy félvér baba örökbefogadása?

Figyelt kérdés
Több éves próbálkozás után a férjem is elfogadta, hogy nincs nagyon más utunk, viszont annyit mondott, hogy akkor már jobban tudna szeretnéd egy olyan babát, kisgyereket, aki nem hasonlít ránk ( neg szerintem én is elültettem benne a gondolatot anno, mert mikor még szó sem volt örökbefogadásról, akkor meséltem neki, hogy 5 éves korom óta ez az álmom, rengeteget éltem itt-ott a nagyvilágban). Esetleg ismer valaki olyan csatornát, ahol segítenek? A TEGYESZ határozatot intézzük...
2018. jan. 3. 21:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%

Ott a kismillió gyönyörű magyar árva gyermek. Kérlek benneteket, hogy legalább menjetek el egy gyermekotthonba és töltsetek el ott egy délutánt.


Másrészt ha mindenképp nem-európai gyermeket fogtok nevelni szerintem erősen fontoljátok meg, hogy költözzetek oda a gyermek hazájába és ott neveljétek fel az ő saját érdekében. Én részben kisebbségként nőttem fel és borzasztó volt. Gondoljatok a gyermek életére is. Ne csak magatokra.

2018. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Sajnàlom :( én is kisebbségként nőttem fel, és nem volt borzasztó, sőt, messze az életem legjobb része volt :) és sajnos messze nincs kismillió magyar gyermek, gyermekotthonba meg nem tudsz csak úgy elmenni, a tegyesz közvetít gyereket, akit vagy elfogadsz vagy nem és majd megint többéves várakozás után talán közvetít valaki mást...

Ettől függetlenül nem várakozást akarok megúszni és még csak nem is biztos, hogy így lesz, csak érdeklődöm...

2018. jan. 3. 22:32
 3/26 anonim ***** válasza:
32%
Kinait semmikepp. Inkabb mar a felver baba. Egyebkent van igaza az 1-esnek hogy a szarmazasa vagy esetleg a kulseje miatt csufolnak, kikozositenek stb. A gyerek erdeket is nezni kell. Ismerek egy csaladot akik orokbe fogadtak egy magyar csecsemot es gyonyoruszep kislany lett belole aki erdekes modon az anyukajara hasonlit 😀 (persze nem a verszerintire) Sok sikert!
2018. jan. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Mekkora hülyeség már, hogy csufolnák! Budapesten nincs olyan ovi, amiben ne lennének kínai gyerekek. Azt nem tudom honnan lehet kínai gyereket szerezni, járrjatok utána, gondolom pénz is kell hozzá.
2018. jan. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%

" hogy akkor már jobban tudna szeretnéd egy olyan babát, kisgyereket, aki nem hasonlít ránk "


Rengeteg roma gyerek/baba vár örökbefogadásra. És őket sokkal hamarabb meg lehet kapni.

Gondolom ő sem hasonlítana rátok.

2018. jan. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
47%
Más országból gyermeket örökbe fogadni kb 10 millió forint. Nagyon bonyolult, és szerintem a gyereknek nem egészséges ennyire távol a születési helyétől. Szerintem inkább fogadjatok örökbe egy roma kisbabát. Sajnos nagyon sokan vannak, de nem kell sokat várni rájuk. Ellenben egy egészséges fehérbőrű csecsemőre átlagosan 3-4 év a várólista.
2018. jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
26%

Egy részről nagyon szép dolog amire készültök. Tényleg! Én nem tudnám mert ismerem magam annyira nem tudnám úgy szeretni mint sajátomat, ez lehet azért van mert van saját gyermek. Passz!

Másrészől elborzaszt mennyi meddő nő illetve férfi van jelenleg. Ez nem a ti hibátok.

Harmadrészről pedig nem is tudom milyen 2 baba közúl választanék.

Ha a négereket veszem alapul akkor az agresszió jut eszembe másrészől pedig nem tetszenek. Bocsánat a véleményért.

A kínaiakkal amennyi dolgot láttam a szokásaikról az is elborzaszt. Biztos nem így gondolnék ha annyi mindent láttam volna mint te. Egyértelmű nem abban a cipőben járok. Csak a szegénység részét tudom, mert abban nőttem fel. Az is borzalmas. Roma kisgyerekben is megvan a vér. Mind egyforma egy idő után. En ismertem sokat.

Nem vagyok rasszista félre ne értsetek.

De nekem a cigány kultúra ha megakarnád tartani a szellemet benne nagyon nem fehér embernek való.

Egy négert ismertem életemben egy rasztásat furcsa volt. Mikor mi fáztunk neki melege volt. Mindig az olyan nők vonzottàk akik visszahúzódóak és kicsit buta is volt, de az biztos a fű miatt volt.

Kinait nem ismerek csak koreait és fülöpszigeteki már felnőtt férfit illetve 2 gyerek is van. Nagyon tisztelet tudóak már már annyira mint az igazi angolok.

Az étkezesi szokásaik furcsák. Egyebként a 2 kisfiú csodaszép tényleg! Nincs semmilyen ellenszenvem ha rájuk nézek.

Akkor inkább sárgabőrüt szerintem. Bocsi a kifejezésért.

2018. jan. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Ha a kisebbséghez tartozol szerintem érdemes lenne ez irányba gondolkodni.

M.O -on nem is nagyon hallottam,hogy lehet külföldi gyereket örökbefogadni.

Olyan van,hogy csúnyán mondva bocsánat előre is,hogy amelyik gyerek nem kell kiközvetítik külföldre.

A kisebbségi gyerekre nem sokat kell várni.De egy magyar csecsemőre 3-4 év de ez is attól függ melyik megye.Pesten nagyon sokat kell várni.

2018. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%
7 ha hozzá se szoltál volna, bölcsebb maradtál volna. Amúgy ha te nem vagy rasszista akkor szerinted ki az? Fehér bőrű emberként is sértő, amiket írsz. Biztos ismersz pár fehér embert, mindegyik ugyanolyan? Ismersz egyetlen négert (gondolom messziről) és ez alapján mersz általánositani, nem sok észre vall. Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy te bunkó és rasszista vagy, biztosan az összes magyar ilyen, 10 millió ember (!), hát nem, vannak hozzád hasonlók és szerencsére teljesen más típusúak is.
2018. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
14%

Figyelj 9es válaszoló. Benne volt egy csomó bocsánat a kifejezésért is a reszemről.

Ez a véleményem es még úgy tudom kifejthetem.

Nem vagyok buta nem vagyok rasszista de eleg sokat láttam már a kinaiak részéről furcsaságokat.

Ugyan ez vonatkozik a négerekre.

Egyszerűen ez a véleményem és tiszteletben kell/kéne tartanod mint ahogy én is azt teszem. Van egy kultúrája mindenkinek.

A cigányoknak is a vándorló nép akiknek sosem volt sajat országuk.

Az észak-koreaiak akik bevannak hülyítve szegények Kim Jung Un befolyása alá. Az se tiszta elme. A többi meg nem mer szólni mert neghalnak. Dél-korea teljesen az ellentéte északnak. Kis lyukakban élnek küzdenek a minden napokért.

A kínaiaknak meg hagyomány a kutyahús fesztivál. Hát nagy taps érte! Meg az agár halál tábor.... remek tényleg. Gazdaságuk miatt nyalunk nekik mert már regóta beférkőztek MO-ra és rendesen lenézik az embert de még mindig egyik se tud egy szót se magyarul.... gyártják ezeket a műanyag játékokat amik 1 nap után letörnek. Fantasztikus!

Négerek és a kultúrájuk protestáns népcsoport. Vallásosak. Tudom a rabszolgatartás gusztustalan egy dolog volt. Senki nem erdemli a láncot igy ebben a formában. Aláirom nagyon jó erzékük vannak bizonyos dolgokhoz lásd a ritmuserzéket. A négerek közt is van világos, sötét... nem mindegy. Egy Will Smith vagy Wesley Snipes...világosabb-sötétebb. Obama elnök meg volt nem volt ennyi bibi mint most Donald Trump-nál.

Na de mar össze vissza beszélek.

Lényeg hogy a kultúrájuk megvan a genetikailag kódolt dolgok. Ezek előjönnek előbb-utóbb vagy mond hogy nem mert tudsz példát rá?!

Senkit nem akartam sértegetni egyébként a véleményem irtam le ennyi ha ezen az oldalon kérdi számithat ilyen válaszra is.

2018. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!