Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni.(nem azért írom ki hogy veszekedés,ócsárolás,rosszindulatúskodás legyen)


17 éves vagyok és terhes,eldöntöttem hogy örökbe szeretném adni a születendő gyermekem (nem agyagi és háttéri gondok miatt) mielőtt az lenne miért nem vetettem el elég későn derült ki igaz volt rá 2 napom de megláttam ultrahangon és és ott fogtam fel hogy ugyan úgy érző "lény / ember megvan mindene már kár lenne,és el is döntöttem hogy megszülöm és örökbe fogom adni,de anyukám nem engedi mert ő úgyis a gyámja ő nem fogja hagyni... mit csináljak,merre lépjek hogy ne tudjon beleszólni?


2018. máj. 8. 09:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, miért lett mindenki leszavazva. Szerintem is nagyon érett döntést hoztál. Sokan az abortusz mellett döntöttek volna (az is érthető bizonyos esetekben).


Mivel minden örökbefogadót szigorúan ellenőriznek pszichológiailag és a környezetét is, nagyon nem lőhetsz mellé. De ha a nyílt örökbefogadást választod, van lehetőséged neked kiválasztani a szülőket és ha szeretnél találkozhatsz is velük. Ha közösen úgy döntötök, akár a kapcsolatot is tarthatjátok, és később kaphatsz infókat, képeket a gyerek életéről. Van akinek ez segít ennek a nehéz döntésnek a feldolgozásában, van akinek nehezebb tőle, ezt neked kell tudnod. A nyílt örökbefogadással foglalkozó alapítványok vagy a tegyesz tud segíteni mindenben.


A másik lehetőséged, hogy inkubátorba helyezed, vagy a kórházban lemondasz róla. Amit semmiképp ne tegyél: ne hagyd el nyilvános helyen (ez törvényileg büntetendő) és ne hagyd a kórházban csak úgy. Ha ugyanis az anya nem mond le róla hivatalosan, az utolsó találkozástól számított fél évig nem adható örökbe, tehát minimum fél éves koráig állami gondozásba kerül.


Ha a család támogat és fel tudod nevelni, akár meg is gondolhatod magad. Viszont már döntöttél, intézd el a lemondást minél előbb hivatalosan, hogy hamar új családot találhassanak neki.

2018. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Nem tudom hogy lesz mert anyukám fenyegetőzik hogy ő akkor kitagad a családból,nem támogat semmiben sem,nem fejezhetem be a sulit mert ő akkor ugyan nem finanszírozza...

Kíváncsiságból 1x megkérdeztem mi lenne ha.. azt mondta vigyázna rá amíg suliban vagyok aztán egyből rosszindulatúskodott hogy ő nem fog engem "felnagykorúsítattni" mert felelőtlen vagyok ilyen kezébe amúgy se adnának gyereket,az apukát tartsam meg mert neki nincs pénze babakocsira legalább addig. Szóval tisztára össze vagyok zavarodva.

2018. máj. 23. 07:42
 13/13 anonim ***** válasza:

Jelen pillanatban szerintem anyukád is meg van zavarodva! Ne dönts elhamarkodottan! Az örökbeadás, mint lehetőség nagyon érett döntés, és van időd rá! Ajánlom neked, hogy keresd fel vagy akár együtt anyukáddal keressétek fel a Gólyahír egyesületet!

[link]

Átbeszélhető és jó döntés hozható, ha van támogatás olyan emberektől, akik segíteni képesek ebben a helyzetben!

Ne zárkózz el azonban attól a lehetőségtől sem, hogy te neveled fel a gyermeked, ezt nem tudhatod addig, amíg a kezedben nem tartod őt! Szülés után is van még 6 heted meggondolni, hiszen nagyon fontos dologról, a gyermekedről döntesz!

De nagyon sok pár vár arra, hogy gyermeke legyen, mert nekik már nem lehet csak örökbefogadás útján! Nagyon fogják szeretni őt!

Kérj segítséget nyugodtan Gabi nénitől a Gólyahírnél!

2018. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!