Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon idegenkedem a szoptatás...

Nagyon idegenkedem a szoptatástól, hogyan oldjam fel a félelmem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy természetes, de nekem rettentő idegennek tűnik, hogy valaki a mellemre tapadjon. Annyira bizarr számomra, meg az érzés is biztos furcsa.


Viszont szeretnék szoptatni, mert tudom, hogy ez a legjobb a babának és a legjobbat szeretném neki! Ez majd feloldódik szülés utána ha már csinálni kell? Vagy soha nem fog menni a félelmem miatt? Hogyan tudnám magamat megnyugtatni?

Köszönök minden segítséget!


2017. nov. 7. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a legtöbb embernél ez feloldódik. Főleg, hogy amikor majd a fotelben / ágyban ültök, a gyermeked szopik és te az evés teljes nyugalmában figyelni tudod őt, felbecsülhetetlen.. :) Olyankor minden milliméterét meg lehet vizsgálni, a haja összes hajszálát meg lehet simogatni. Olyankor nincs sírás, nincs rosszkedv, csak ti vagytok. És szerintem ebben az állapotban elfelejted, hogy amúgy a melleid milyen szerepet töltenek be az életedbe - vagy azelőtt mit töltöttek be, hogy babád született.
2017. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ha magadhoz öleled a babád, akkor oldódni fog. Ha meg nem, akkor fejheted a tejed és összebújva odaadhatod neki cumisüvegben.
2017. nov. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Majd feloldja azt a babád, nem olyan elképzelni, mint a valóságban, én sem akartam elötte szoptatni, de a kicsi baba annyira rácuppant, hogy nem lett volna szívem elvenni tőle.
2017. nov. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is idegenkedtem tőle. Sztem ezzel elég sokan vagyunk.

De amint a kislànyom megszületett olyan természetessé vált :) Meg sem fordult a fejemben a korábbi " szorongásom"

Sajnos nem tudtam sokáig szoptatni (11 het) sírtam is...kivoltam :(

Megfogadtam ha lesz második babó ő nála mindent elkövetek majd, hogy sokáig tudjam. :)

Rá 2 és fél évre megszületett a kisfiam. Most 15 hetes lesz és csak anyatejes :) és remélem minimum 6hos koráig csak az lesz

.

2017. nov. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

Lemaradt egy pár szó :)

Imádom, annyira közel érzem olyankor magamhoz a fiam. Ez csak a mi időnk. :) az hogy csak én táplálom... Hidd el. Szeretni fogod. Onnan nézve egészen más, mint innen nézve ;)

2017. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!