Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ilyen körülmények mellett van...

Ilyen körülmények mellett van esélyünk örökbefogadásra?

Figyelt kérdés

Én 26 éves vagyok a férjem 29. Nagyon szeretnénk babát, de már túl vagyok 3 vetélésen. Mindegyik baba elvesztése nagy fájdalommal járt, így úgy döntöttünk megindítjuk az örökbefogadást, mert igazából sosem zárkóztunk el attól, hogy ne vér szerinti gyerekünk legyen.

Én eladóként dolgozok, a férjem gyárban dolgozik targoncásként, mellette levelezőn egyetemre jár.

Lakásra gyűjtünk, így még a szülői házban lakunk, de 3 év után tudunk venni hitellel és a megtakarításunkkal egy lakást.

Ilyen körülményekkel van esélyünk arra, hogy 3-5 éven belül kapjunk egy kis babát, vagy ne is erőltessük a dolgot?


2018. jún. 5. 10:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Fenn tudjuk tartani magunkat albérletben is, le is tudtunk rakni minden hónapban pénzt, viszont ilyen tempóban soha nem gyűjtöttünk volna elég pénz ahhoz, hogy saját lakásunk legyen. Így az albérlet összegét le is tudjuk rakni hónapról hónapra, sőt még azt a pénzt is, amit az albérlet mellett is. Külön vagyunk a szüleimtől, mindent mi veszünk meg magunknak, külön főzök,fizetjük a számlák felét csak ugye egy házban lakunk. Egyébként van még egy üres szoba a házban, így hely ügyileg akkor nem lenne probléma.

Nem akarunk sokáig itt lakni, még két év amíg levizsgázik a férjem és lejár a lakáskasszánk.

2018. jún. 5. 11:38
 12/19 anonim ***** válasza:
12%
Sajnos akinek több szobás háza van kerttel is elutasítják. Sajnos titeket is elfognak, de nem a lakhatás miatt. Ha minden eredményetek jó akkor ezért. Papíron lehet babátok. Elsőnek az okot kell bizonyítani mi miatt nem lehet gyereketek
2018. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
98%
Annyi butaságot írnak itt egyesek, hogy hihetetlen. Amiket leírtál, azok közül semmi nincs, ami miatt elutasítanának. Van keresetetek, külön szoba a babának, félretett pénzetek... Nekem három örökbefogadott gyermekem van. A harmadik babát akkor kaptuk, amikor épp egy régi házat megvettünk, beköltöztünk és felújítás volt. Még kész sem voltunk, de látták, hogy haladunk. Nem várnak el milliókat havonta, külön palotát stb... És nagyon kevés embert utasítanak el, őket is azért, mert nyomós oka van (pszichés probléma, alkalmatlan (mondjuk nem komfortos) lakás, ilyesmi... Szóval ne aggódj, meg kell próbálni. Sok sikert hozzá, nekünk óriási öróm.
2018. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és nem kell bizonyítani, hogy nem lehet gyereket. Bárki fogadhat örökbe, még akkor is ha vannak vér szerinti gyermekei.
2018. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért az durva, hogy a helyes választ adó 9-es kevesebb %-on áll, mint a totál blődségeket állító 12-es (meddőséget igazolni kell? mivan...? honnan veszik ezeket?)
2018. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon keveseket utasítanak el, főleg pénzügyi alapon. Akit elutasítanak, annak főleg pszichés problémái vannak: nem feldolgozott veszteségek és hasonlók. Amikor tanfolyamra jártunk, volt egy pár, ahol az egyik fél munkanélküli volt éppen, de alapvetően alkalmi munkákból élt, a másik pedig közmunkából kapott pénzt. Alkalmasak lettek. Gondolom a lakhatási körülményeik megfelelőek voltak. Én ettől a részétől nem félnék.

Az egészségügyi dologhoz annyit, hogy én is kaptam alkalmasságit, pedig lehetne vérszerinti gyerekem, csak komplikációkkal, így a biztosabb és biztonságosabb variációt választottuk. Nekem erre azt mondták, hogy nem attól lesz alkalmas valaki szülőnek, hogy meddő, sőt...

Mivel éveket fogtok várni, én azt ajánlom, hogy készüljetek fel, olvasgassatok orokbe.hu-t, jelentkezzetek, a fővárosban már az 5 év sem ritka csecsemőkre várva.

Az elképzelhető, hogy azokkal fognak beszélgetni, akikkel együtt éltek, bizonyos megyékben még pszichológushoz is behívják őket, érdemes velük is beszélgetni a témáról, hogy ők is képben legyenek és lelkileg is felkészüljenek egy nem vérszerinti unoka érkezésére.

Nálunk vidéki megyeszékhelyen nem volt gond vele, hogy egy pici lakásban éltünk, egy félszobát tudtunk mutatni gyerekszobának és elmondtuk, hogy költözni tervezünk, ezt is felvezették a környezettanulmányra. A lakás nem volt alkalmas testvérek fogadására, de mégis megadták az alkalmasságot rá, mert a pszichológus alkalmasnak mondott minket erre és figyelembe vették, hogy mire sorra kerülünk, már nagyobb is lesz a helyünk. Saját tapasztalatból azt mondom, hogy nagyon jószándékú és kedves emberekkel találkoztam, nagyon türelmesen magyarázták el a rendszer működését és azt is, hogy mire van lehetőségünk és hogyan.

Teljesen megértem, ha 3 vetélés után azt mondod, hogy nem szeretnéd ezt újra átélni. Kívánom, hogy megtaláld a legjobb megoldást hogy szülővé váljatok!

2018. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat!
2018. jún. 6. 10:13
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora baromságot írnak egyesek!Tényleg ilyen feltételek vannak??

Hu akkor mi tuti nem lennénk alkalmasak.

Ne vicceljetek már!!

Az aki nincs tisztába a dolgokkal minek ír ide egyáltalán.

2018. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztenciát nézess, nekem 4 vetélésem volt emiatt. Endokrinológushoz menj! Most már 5 éves a lányom és csak ennyi gond volt, minden más rendben.

Nem is értem 2 vetélés után miért átjárhatóságit néznek, vagy spermaszámot. Terhes tudsz lenni, így azzal nem lehet gond.

2018. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!