Szerintetek normális az, ha egy nő nem akar saját gyermeket hanem inkább örökbe fogadna egyet kettőt?

Figyelt kérdés

2019. febr. 15. 00:41
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
78%

"Ergó hiába "szaporodik a magyar" ha nem adja meg utána a szülő a megfelelő környezetet, ha nem neveli értékrendre a gyereket, akkor mit érünk el vele hogy "magyar"??? "


Ezt nagyon szépen megfogalmaztad.

Hiába vállal gyereket egy olyan is, mint az 57%-os, tőle mit tanul a gyerek? Hogy bánjunk darab kakaként más emberekkel? Rasszizmust? Gyűlöletet?

Nem véletlenül mondják sokan, szaporodni még az állatok is tudnak, az önmagában nem érdem. Felnevelni egy gyereket tisztességesen, na az már igen.

Amúgy sem az állatvilágban vagyunk, ahol a mennyiségi tényező felülírja a minőséget. Inkább legyen 1 gyerek aki normálisan van nevelve, mint több aki nem, vagy nem megfelelő életkörülmények között él.

2019. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy normális, miért ne lenne az? Sőt kifejezetten tiszteletre méltó, hogy esélyt adsz egy (vagy több) gyereknek, hogy családban, szeretetben nőjön fel. Egy örökbe fogadott gyereket ugyanúgy lehet szeretni, mint a sajátot, baráti körömben több is volt.
2019. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ilyen vita lesz a kérdésemből! Természetesen nagyon szeretnék örökbe fogadni 1-2 vagy akár 3-at is! És nem a pénz miatt, csak úgy gondolom megkell adni a lehetőséget, azoknak a gyerekeknek akiket eldobnak, vagy kiemelnek a családból a körülmények miatt. Nyílván nagy felelőség tudom!De valahogy úgy gondolom, hogy így jobb lenne!
2019. febr. 15. 16:15
 34/60 anonim ***** válasza:
60%

"Pár száz év és eltűnik a Földről a magyar ember."

Ha úgy folytatjuk, mint az utóbbi évtizedekben, akkor igen. De ha úgy, mint az utóbbi években, akkor azért még van remény, hogy nem. Voltak már a magyarok sokkal kevesebben is, mégis fennmaradtak.

2019. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
24%

"És bárki bármit mond, megváltozik egy nő szülés után. Az arca, a teste, a csípője szélessége... ... Valaki ezt nem akarja bevállalni. Az fogadjon örökbe."

Szerintem főleg nem azok fogadnak örökbe, akiknek ilyen szempontjaik vannak. Hála Istennek...

2019. febr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
17%

"Az első terhesség és szülés után nem vagyok hajlandó ezt még 1x végigcsinálni. De örökbe szívesen fogadnék :)"

Miért csak feltételes mód?

2019. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
30%

"Civilizált országokban azért alapítanak emberek családot mert vágynak rá. Igaz ott van olyan körülmény hogy jön az magától"

A legcivilizáltabb országokban fogy a népesség a leggyorsabban...

2019. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
11%

"Inkább legyen 1 gyerek aki normálisan van nevelve, mint több aki nem, vagy nem megfelelő életkörülmények között él."

Íme a csupa jószándékkal kikövezett, ámde a kihaláshoz vezető út...

2019. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
52%

Miért ne lenne normális? Ha neked így megfelel, akkor ne foglalkozz mással, ez a te életed, úgy éled, ahogy akarod! Szerintem nagyon szép “gesztus”, hogy esélyt adsz árva gyerekeknek, hogy családjuk lehessen.

Rengeteg oka lehet, hogy valaki nem akar saját gyereket. Ez a magánügye.

Én se akarok gyereket, sem sajatot, sem örökbefogadottat, na és?? Ez az én magánügyem, nincs kedvem az egesz és egyetlen életemet feláldozni egy évekig 0-24-ben síró gyerek miatt, ejszakazni, idegeskedni, állandóan rohanni, aggódni, stresszelni stb. Nem mellesleg az irdatlanul fájdalmas szülést sem vállalnám be aemmi pénzért, ami az egesz testemet átalakítja, természetesen nem jó értelemben. És halistennek ezzel a férjem is így van. Az már réges-régen rossz aki azért szül, mert fogy a magyar.... Elképesztő. És akkor? Az ember önszántából szüljön gyereket, mert ő szeretne, mert a férjével akarnak, mert vágyik ra! De hogy valakinek azért kéne szülnie, annak ellenére is, hogy eszébe sincs, mert fogy a magyar, az kész vicc. Minek nézik egyesek a nőket? Gondolom szerintetek minden nő egy aljas gonosz perszóna, aki soha az életében nem tervez és nem is fog szülni, mert bizony nagyon sok ilyen nő van.. Mindenkinek megvan a joga halistennek a sajat életéhez, amibe még csak véletlenül sem szólhat bele senki.

2019. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
28%

"ezzel a férjem is így van"

Épp nemrég hallottam egy ilyen esetről: igen, egy ideig a férj is így volt ezzel, aztán viszont (amikor a nő már túl öreg volt ahhoz, hogy szüljön), otthagyta, választott egy fiatalabbat, akitől valami három gyereke is született, akikkel boldogan éltek - az előző nő meg élhetett élete végéig gyerektelenül...

2019. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!