Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Volt aki a 2. gyerekét adtaörö...

Volt aki a 2. gyerekét adtaörökbe?

Figyelt kérdés

Védekezés mellett lettem ismét terhes. Az a helyzet hogy jelenleg a legkevésbé sem állunk úgy hogy bevállaljunk még 1 gyereket, az abortusz pedig szoba sem jöhet, én nem fogom megölni a gyerekemet.

Viszont fel merülnek a kérdések/kétejek/aggodalmak.

Tudom hogy vannak olyan alapítványok pl gólyahír alapítvány. Ahol még várandósan keresetek szülőt.

De bennem van, hogy mi van ha rosszul döntök, ha rossz szülőkhöz kerül, vagy el dobják ha egy kicsit is nehéz vele, mert nem a sajátjuk.

És ha majd nagyobb lesz és tudni akarja hogy a szülei miért adták oda? Ha megkeres, ha addigra úgy állunk hogy be vállalunk még egy gyereket. Mit mondok neki, ő róla miért mondtam le? Meg fogja érteni.

És ott van az is ha soha többé nem látom, meddig fogok azon kattogni, hogy mi van vele, hogy jó élete van-e?

Ilyen esetben létezik egyáltalán olyan hogy jó döntés?



2019. ápr. 24. 14:58
1 2 3
 21/26 Voyager33 ***** válasza:
89%

20-as irtózatos butaságokat beszélsz. Tájékozódj mielőtt kinyitod a szádat.


Ad 1 a nevelőszülő NEM azonos az örökbefogadóval.


Ad 2 ha a szülők az örökbeadást választják s lemondanak a piciről akkor azonnal lesz örök családja. Kígyózó sorok vannak a kisbabákért akik imádni fogják.


Ad 3 tudod miért vannak tele az intézetek ( olyan hogy árvaház NINCS) ? Mert a kedves vérszerinti szülei nem mondanak le róluk. Igaz hogy igy a rendszerben reked a gyerek s lehet ott nő fel. S soha nem tudja meg milyen igazi szerető családban felnőni.


Tehát akkor ki is a rossz szülő?? Aki gondoskodik hogy stabil jó élete legyen az örök családjánál vagy az aki nem engedi hogy örökbeadják mondván az övé s neveli helyette a rendszer. S az a gyerek soha nem tudja meg mi az igazi család. Mi a stabilitás.


Az örökbeadás gondoskodás míg az abortusz gyilkosság. A gyereket állami gondozásba adni pedig lehetne családja is egy életre kitolás vele neki nem ez az érdeke!!

2019. ápr. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Az összes kérdésed nagyon valós problémákat feszeget, az örökbefogadott gyerekek szinte mindegyike tudja, hogy örökbefogadták és keresni fogja a gyökereit, jó eséllyel fog odaállni eléd, hogy válaszokat kapjon. Eldobni nem fogják a gyerekedet, az örökbefogadók a Gólyahírnél 4-6 évet állnak sorban, ennél cifrább helyzetekre is fel vannak készülve és többezres adatbázisból választanak a piciknek megfelelő szülőt.

Szerintem a dilemmáddal keresd meg a Gólyahírt (ők egyébként a legnagyobb ilyen helyzetekkel foglalkozó civil szervezet ma Magyarországon). Csupaszív kedves és nagyon tájékozott emberek, segíteni fognak! Végig fogják Veled beszélni azt az élethelyzetet, amiben vagy, és nagy tapasztalattal fognak tudni tanácsot adni, vagy segíteni a döntésben. Abban is tudnak segíteni, hogy azt lásd, hogyan tudnád megtartani, ha szíved szerint inkább megtartanád. A Gólyahírnél van beleszólásod, hogy kihez kerüljön a gyerek, találkozhatsz is velük (általában szoktak is) és saját magad is megismerheted egy kicsit őket. A Gólyahír már a terhesség alatt foglalkozik a kismamákkal, nem érdemes megvárni a szülést.

Ma már a Gólyahír által is közvetített nyílt örökbefogadásoknál sokkal többet tudsz Te is a pici családjáról, mint régen az állami rendszerben és kérheted is, hogy az alapítványon keresztül küldjenek évente egy képet, vagy egy kis levelet, amiből látod, hogy mi történik a gyerekkel.

A kérdésed alapján én azt gondolom, hogy meg fogod tartani a picit, de ha ebben kell segítség, akkor is keresheted bátran a Gólyahírt!

2019. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Ezt még be szerettem volna tenni a Gólyahírről:

[link]

[link]

Főleg a 2. rész érdekes, sajnos Gabika már nem él, de az alapítvány azóta is ugyanígy működik. Ahogy mondja is, a gondozott kismamáik harmada megtartja a kisbabáját.

2019. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Keresd a Gólyahírt! Átbeszélik veled a dolgot, segítenek dönteni. Ha végül is az örökbeadás mellett voksolsz, elmondod, mik az elképzeléseid, pl. első gyereknek vagy tesónak szeretéd-e. Ők pedig keresni fognak ilyen szülőket a babának! Találkozol velük, és ha nem tetszenek, mondhatsz nemet. Végül azért csak beleakadsz egy szimpi párba... és évente kérhetsz majd fotót az egyesületen keresztül, így tudni fogod, jó helyen van-e, szépen növöget-e.
2019. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
0%
Van egy kérdésem: Azért nem akarod megtartani mert nincs pénzed, mert akkor van egy ötletem mit tegyél
2019. máj. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2023. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!