Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van még más óvoda is, ahol...

Van még más óvoda is, ahol nincs anyás beszoktatás? Ma csak úgy minden előzmény nélkül ott kellett hagynom a gyereket.

Figyelt kérdés
Szerencsére várta már az óvodát, rengeteget meséltünk neki róla, szépen bement játszani. Hazafelé majdnem sírtam, de más szülő nem szólt, akkor én se akarok kiszúrni a gyerekemmel.
2018. szept. 3. 13:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is így volt. Első nap 1 órára kellett ott hagynom, aztán egyre többre. Nem volt gond a beszoktatással.
2018. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Egy órára? én háromra mehetek érte...
2018. szept. 3. 13:10
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem beszéltél az óvónénivel?
2018. szept. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mondtam én, hogy maradnék, de az volt a válasz, hogy a többi kicsi is egyedül. Így egyszerűbb nekik....
2018. szept. 3. 13:22
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
Mi pénteken bemehettünk együtt 9-11ig játszani, ma pedig már rendesen ment egyedül, és fél 3ra megyek érte. Itthon reggel egy órán át hisztizett, hogy nem akar menni. Aztán megnyugodott, odamentünk, és úgy rohant be a terembe, hogy el sem köszönt tőlem, az óvónő küldte vissza, hogy adjon egy puszit. Azt mondták, hívnak, ha gond lesz, eddig nem hívtak. Ha nagyon akartam volna, elhozhattam volna ebéd után, de nem javasolták, mert akkor nehéz megmagyarázni a gyereknek, hogy ha a múlt héten nem kellett ott aludni, akkor most miért kell, és a többi gyerek is mind ott alszik. Vegyes csoport amúgy, szóval csak a gyerekek egyharmada új. Nem volt bölcsis, én féltem ettől a hirtelen kezdéstől, de a családunkban lévő óvónők szerint is jobb ez így, gyorsabban beszoknak, ha nem lóg rajtuk az anyuka, aki csak nehezítené az elválást. Majd meglátjuk...
2018. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk is így van. Egyből ott kell hagyni, a szülők nincsenek jelen. Annyi van, hogy ,,ha nagyon akarjuk" el lehet hozni ebéd után, tehát nem kell ott aludnia, de nem igazán szeretik ezt sem.

Egyébként azt mondta mindenki, akinek ide jár a gyereke (nagyobb), hogy könnyebben beszoknak így.

2018. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk túl volt bonyolítva. Első nap, 1 óra hossza velem. 2.nap, 1 óra hossza egyedül, 3.nap már ott reggelizett, ebéd előtt haza, 4.nap ott is ebédelt, 5.nap egész nap.
2018. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%
Nàlunk is ez volt, ledöbbentem teljesen, hogy elzavartak, igaz nekem egy hétig menni kellett érte ebéd utàn. Nagyon rossz volt, mert úgy készültünk ő is én is, hogy 1-2 napig együtt leszünk, mint a bölcsibe :/
2018. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Remélem rendben lesz. 3.5 éves fiú, mamánál 2 éjszakát aludt már többször, és tényleg igyekeztünk felkészíteni rendesen , hogy milyen lesz.. Na de akkor is. Úgy tűnt reggel, nem lesz gond, hiába sírt más gyerek. Ez is vegyes csoport, de 16 kicsivel.
2018. szept. 3. 13:32
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk már ezelőtt 20 évvel sem volt(most sincs) . beszoktatás. Azonnal a mélyvízbe.


Probléma még nem volt vele.

2018. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!