Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Általában hogy megy a beszokta...

Általában hogy megy a beszoktatas konkrétan az óvodákban?

Figyelt kérdés

Volt ugyan egy szülői pénteken, de pont azt nem mondtak el, hogy konkrétan miből all a beszoktatas, sajnos elfelejtettem megkérdezni. Kezdetben ott lehet maradni valamennyit a gyerekkel?

Annyira lehangoló volt a szülői értekezlet (konkrétan alapos fejmosast kaptak a szulok a meg el sem követett hibaikert), hogy a világomat sem tudtam, mire elszabadultunk végre, bogtem is egyet.


2019. szept. 1. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Nálam, ha jól megy:

1. nap anyukával együtt 1 óra játék

2. nap anyuka nélkül 1 óra játék

3. nap reggeltől ebéd előttig egyedül

4. ebéd után jön anyuka

5. nap szintén

Köv. héten ott lehet aludni, ha zökkenőmentes volt addig.


Ha nehezen válnak le egymásról, akkor 2x ennyi ideig is eltarthat, első héten végig anyukával, utána külön, 1 hónap múlva alvás. 😊

2019. szept. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk hetfő, kedd 9-11ig lehetünk bent a gyerekkel.(11 kor kozosen hazajovunk).

Szerdán már ha lehet akkor azt kérték olyan 10 perc után jöjjünk el és olyan 11 körül hozzuk el a gyerekeket.

Csütörtökön meg pénteken meglátják addig hogy vette az akadályokat és annak függvényében javasolják mennyit legyen bent.

2019. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
A fiamat nem kellett beszoktatni, mert bölcsis volt. A többiek első délelőtt még szülővel voltak, és csak ebédig. Én is ott voltam, ne érezze emiatt esetleg rosszul magát, de egyáltalán nem érdekeltem, játszott, felfedezte a helyet, meg a többi gyereket próbálta bevonni. Második naptól már egyedül voltak a gyerekek, ott is aludtak.
2019. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk egész nyáron be lehetett járni az oviba délelőttönként ismerkedni, 1-1 órát ott tölteni szülővel együtt, hogy szokja a gyerek az új környezetet, így nem egy idegen helyre csöppen. A konkrét beszoktatás pedig úgy néz ki, hogy első nap a szülő ott hagyja egy órára, második nap két órára, harmadik naptól pedig egész délelőttre, az ott alvósok attól függ hogy bírják, akár negyedik naptól maradhatnak délutánig.

Mi augusztusban sokat bejártunk. Már ismeri az ovi épületét, nagyjából ismeri az óvónőket, már azt is tudja hol lesz a helye az asztalnál, hol lesz a szekrénye, hol lesz a törölközője stb. Így szerintem sokkal könnyebb neki is a beszokás.

2019. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

El sem tudok képzelni olyan szülőit ami után bőgnöm kell egyet. Elég kemény lehetett ha tényleg ennyire durva volt. Ez nem túl jó előjel, de reméljük a gyerekekkel kedvesebbek lesznek azért...


Nálunk annyi a beszoktatás h végig szülő NÉLKÜL, első nap 1-2 órát van bent a gyerek, másnap akár már 3-4-t, harmadik napon ott ebédel. Ennyi.

2019. szept. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Szabad tudni miért kaptatok fejmosást ha még nem is jártok oda? 🤔😮

Nem lehet hogy kicsit még te is tartasz az ovikezdéstől és túlérzékenyen vettél valamit???

2019. szept. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Keresnék masik ovit...


Egyébként nalunk 2 nap 2 ora egyedul jatek. Nem mehet be a szülő. Regen lehetett, mar nem. Könnyebb nekik így. 3.nap ebed utan... Elso heten ez megy. 2.heten ott alhat aki akar v akinek muszaj

2019. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hű, négyes, a tied elég jól hangzik!

A szülői délelőttjén volt egy kétórás jatszocsoport. Ennyi. Az tetszett a fiamnak, de végig kérdezgetett, hogy ugye, én is ott leszek vele.

Amúgy járt bolcsibe egy evig, de csak ebedig, aludni már hazajött.

Konkrétan felsorolta a vezetőno az összes hibás nevelési módot (nem is értem, hogy jött ez oda), aztán hogy sokan drága tárgyakkal próbálják pótolni azt, hogy nem foglalkoznak eleget a gyerekukkel, és az egész irtó lehangoló volt. Eleve ott ült a sok szorongó szülő, aki azt szerette volna hallani, milyen jó lesz ott a gyereknek, és nem azt, hogy vélhetőleg mit szúr el általánosságban. Aztán hogy mit rontunknelnw beszoktataskor, az sem baj ha sír a gyerek, és bízzunk meg bennük, meet ok X éve ezt csinaljak.

Na most biztos vannak béna szulok, mint ahogy béna óvónők is, csak éj most nem az a fórum lett volna.

2019. szept. 1. 22:08
 9/11 A kérdező kommentje:
Éj = ez
2019. szept. 1. 22:09
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Látom ezek szerint máshol is divat ez a spártai módszer, hogy legfeljebb első nap vagy még akkor se lehet ott a szülő. :(
2019. szept. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!