Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hol szeret oviba menni, hol...

Hol szeret oviba menni, hol nem? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Kisfiam középső csoportos. A kezdetek óta nem egy ovifan, de egyébként a beszoktatas jól sikerült. Nagyon rapszodikus az, hogy szeret e járni vagy nem. A kiscsoportot valahogy végig küzdöttük...a nyári szünet nagyon jót tett neki, felszabadult volt végre, jól érezte magát. Még azt is találta mondani, hogy varja az ovit. Jól is indult a szeptember, vidáman ment, mosolyogva oviba. Erre most megint kezdi, hogy nem akar járni oviba. Ordítva indulunk el, ott is sír. Az óvónők már szóltak, hogy sírt sokáig bent is, nem evett semmit. Alvás időben 5 percenként jár ki pisilni, mindig csak egy pár cseppet. Zavarja a többieket....most azt találta ki, h nem akar ott aludni, de pl ma rövid napja van, de ma azért ordított, h már ebéd előtt hozzam el. A következő az lenne, h egyáltalán nem akar menni. Ezért nem is akarok engedni a hisztinek de nem tudom már mit csináljak?!!!! Az ovonenik aranyosak, tényleg nem lehet rajuk panasz. A csoport is jó, nincsenek agresszív gyerekek. Amennyire én tudom, senki nem bántja. Ő is ezt mondja egyébként. Vannak barátai is. Amikor megkérdezem, h miért sirtal az oviban, akkor azt mondja ‘te kellettél’...lesz ez jobb valaha? Vagy az iskolát is így csináljuk végig?! Februárban született testvére egyébként, biztosan az is megviseli. De már 8 honapos, valamennyire összeszoktak már, nincs már olyan probléma h féltékeny lenne. Meg hat, az ovi már előtte is egy nagy küzdelem volt. Annyira irigylem azokat, akik mesélik, h a gyerek szeret oviba járni, meg hogy varja az ovit stb....egyébként sehova nem szeret eljárni, csak itthon akar ülni folyton. Külön órára se tudtam rávenni (nem akartam semmit durvát, heti egy sportot vagy bármit ami érdekli). Ugyanis rendszeresen az van az értékelésben, hogy az önbizalmat kellene növelni. De hogyan növelném itthon a 4 fal között? Szeretnék találni neki valamit amiben ügyes és élvezi és ad sikerlemenyt. De még rávenni se lehet. Az önállóságot erőltetem, ügyes is sokmindenben (önállóan eszik, öltözik, vizet enged magának, csinál egyedül kakaót, kimegy egyedül az udvarra stb). Ezzel nincs gond, viszont az új helyzetektol teljesen befeszul, szorong, fél. Segítsetek!
2019. okt. 18. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen típus a kisfiad, nincs vele semmi baj, ezt el kell fogadnod. Sok meseolvasást javaslok, főleg amik ovis kis történetekről szólnak. És nem erőltetném a kimozdulós programokat sem, mert most jobb neki otthon, az ovi stressz miatt. Jobb lesz ez idővel.
2019. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még csak 4 éves ez teljesen normális. Ráadásul mivel te otthon vagy a kicsivel biztos ez is nagyban közrejátszik abban h inkább maradna otthon. Ne aggófj, ki fogja nőni, még csak középsős!
2019. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!