Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beleszólhat ebbe az ovónő?

Beleszólhat ebbe az ovónő?

Figyelt kérdés

Az ovódában a gyerek mosnak fogat. Itthon is mosnak. Este mindenképp, reggel bevallom sokszor kimarad mert örülök ha beérünk (nyilván azért is beszólnak ha keson megyunk). 6kor kelünk és 6.45kor már kb el kell indulnunk hogy odaérjek a melóba.

Ha tudunk reggel fogat mosni örülünk ha nem tudunk nem esem kétségbe (és általában nem tdunk) mivel az oviba ugyis mosnak napi ketto fogmosas meg szerintem elegendő. Na most az ovono folyton a gyerekkel uzenget hogy mossanaj reggel fogat meg hogy szerinte ez gond hogy nem mosnak, sőt szülőin is folyton alázza azokat a szülőket (persze nem név szerint) akik nem mosatják meg reggel a fogukat. Mi köze hozzá miért szól ebbe bele? A fogmosás nem hiszem hogy olyan dolog ami miatt meghalhat a gyerekem főleg hogy nem arrol van szó hogy egyszer sem mos egy nap hanen reggel egyszerűen elfelejtük a rohanásba


2019. okt. 31. 17:37
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Nem lesz jövőre iskolás de ha mégis az lenne, nem problémáznék rajta ha nem mindig mos reggel fogat....tőlem se követelték meg, amikor feltudtam időben kelni megmostam. Amikor nem nem. Este mindig mosunk ez nem soha nem volt kérdés mivel nem megúszni akarom hanem egyszerüen elfelejtődik reggel mert annyira rohanós. Nem nem fogom a gyerekeim 5.55kor felkelteni mivel egész más a hangulatuk ha maguktól kelnek és más ha ébreszted őket. Az iskoláig van meg az egyiknek 1.5, a másiknak 3 éve. Majd elkezdünk időre kelni ha ugy látom ideje elkezdeni. De semmiképp sem azért mert az ovónő cseszeget
2019. okt. 31. 17:53
 12/41 anonim ***** válasza:
67%

"Igen 5 perc, de nekünk most az is sokat számít"


Most volt óra visszaállítás. Nemrégen még egy órával korábban kelt.

Kicsit röhejes lenne, ha azt tanácsolnám, hogy este fektesd 5 perccel korábban. :DDDDD

2019. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Én felnött letwmre nem mosok minden étkezés után. Jobbat mondok. A 300 fős cégből senki se mos fogat maximum reggel és este. Amindenit
2019. okt. 31. 17:54
 14/41 anonim ***** válasza:
39%
Nem vagy piskóta.... Azért ha reggel a gyereknek hirtelen nagydolga akad, akkor azért kitörlöd rendesen a hátsóját, vagy arra sincs idő, mert rohantok?
2019. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
53%

"300 fős cégből senki se mos fogat maximum reggel és este. Amindenit"

Ügyes vagy, hogy 300 fő minden lépését szemmel tudod tartani minden pillanatban.

2019. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem szólhat bele az óvónő, valóban nem fontos egy ovis gyerek esetében.

Én reggel és este mosok fogat, mert felnőtt vagyok, a reggeli a fontosabb szájszag szempontból, az esti meg azért, hogy kipucoljuk a kajamaradékot, emiatt az esti a lényegesebb, a reggeli csak szájfrissités.

Az óvónő meg simán csak mindenbe beleüti az orrát.

2019. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
84%

Az óvónő nem üzenget neked kérdező. Csak az oviban sokat beszélgetünk ezekről a dolgokról, s persze a gyerekek elmondják (ahogy sok mást is), hogy ők mosnak fogat reggelente, vagy nem. Az óvónő meg csak ismerteti velük, hogy ezzel kapcsolatban mi a helyes. Tudod, az oviban létezik egészséges életmódra nevelés, ez pedig odatartozik.

Ha neked erről otthon a gyereked beszámol, örülj neki, legalább ő ismeri a tennivalókat.

2019. okt. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
67%

Általánosban volt egy osztálytársam aki kb 5.osztályig csak este mosott fogat hát nem volt kellemes mellette ülni és amint ő is rájött arra hogy büdös a szája már mosott reggel.

Ne tedd ki a gyereked annak hogy esetleg egy másik gyerek durván szóvá tegye ezt neki mert nem fogja azt olyan hamar elfelejteni...

2019. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
74%

Összetenném a két kezem egy ilyen óvónőért, aki legalább valami értelmessel csesztet. A miénk tavaly egész második félévben azon pattogott, hogy a gyerek még kiscsoportos, vigyük haza a fogkefét, amit bevittünk neki az oviba (vegyes csoport, gyerek látta, h a nagyobbak mosnak, vitetett be ő is cuccot). Én meg hallgathattam, hogy "ne mosson a gyerek fogat, még nem kell". Agyamat dobtam el.


Nyilván nem fog belehalni, ha nem most minden nap fogat. Bár a leírásodból kiderül, hogy az a ritkább, ha mos. Ebben az életkorban kell kialakítani az egészséges életmód szokásait: ennek része az alapvető higiénia, alvás, táplálkozás, testmozgás. És leginkább az erre vonatkozó igényt kell beléjük ültetni.


Te vagy a felnőtt, te neveled. Osszátok be reggel jobban az időt.


(Amúgy nekem senki ne magyarázza meg, hogy 6kor felkelnek maguktól, de nem tudnának 5:50kor. De mindegy, 45 percbe bele kell ennek is férnie.)


De nem az óvónő miatt.

2019. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
53%

Az óvodánkban a tízórai(ami gyakorlatilag reggeli volt)után is mostak a gyerekek fogat.Épp azért,mert még nem tudnak rendesen fogat mosni,nem árt a gyakorlás,illetve,hogy rögzüljön.

A mai viszonyokhoz képest elég hiányos ismeretekkel rendelkeztem a higiéniát illetően gyerekként,és ez megbosszulja magát.

2019. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!