Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mondhat ilyet egy óvónő?

Mondhat ilyet egy óvónő?

Figyelt kérdés

Ma aludt először a lányom az oviban, egy hónapja kezdett járni.

Amikor mentem érte, az óvónő közölte, hogy katasztrófa a gyerek, majd, hogy biztos biztos legyek benne, hogy ezt mondta még kétszer meg is ismételte.

Hogy mondhat ilyet? Ráadásul direkt szóltam reggel, hogy ha bármi gond van, akkor hívjanak és megyek érte.


2019. nov. 26. 15:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen, három éves lett egy hónapja, akkor kezdett járni.
2019. nov. 26. 16:02
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

"de akkor miért nem hívott fel, hogy vigyem haza, direkt jeleztem."


Mert akkor a gyerek megtanulja, hogy elég rosszalkodni alvásidőben, és anya máris jön értem. Persze ha meg tudod oldani, hogy minden nap odarohansz, amikor nem fogad szót...

2019. nov. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónőnek a többi gyereket is kezelnie kell, gondolkodj el, hogy mivel tudnád segíteni. Hogy altatod, kell -e neki valami az ágyba, ami megnyugtatja stb.
2019. nov. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%
Majd megszokja, hogy aludni kell. Nincsen a kislányoddal semmi baj. Beszéljétek meg, hogy mi volt, mondd el neki, hogy, csöndben kell lenni, hogy a többiek is tudjanak aludni. Plüssökkel el is játszhatjátok.
2019. nov. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Az elmúlt egy hónapban elhoztam ebéd után, itthon átöltözött, szaladt két kört a házban, majd mondta, hogy megy aludni és ment aludni. Nem kell altatni, semmi, ha fáradt, akkor alszik.


Mindegy, akkor majd megoldom, hogy ne kelljen ott aludnia. Nem tudok jobbat sajnos, arra nem vagyok kíváncsi, hogy minden nap szapulják a gyerekemet.

2019. nov. 26. 16:10
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják szapulni, beszéld meg vele, hogy aludni kell, ne zavarjon másokat. Nehogy már 1 nap alatt feladd!
2019. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%
Az én 3 évesem végigdumálta hangosan az első néhány ott alvós napot és nem hagyta a többieket. Nem mondtak ilyet rá, csak kérdeztek, segitséget kértek. Próbaltak saját plüsst, benti plüsst, mesét, éneket, végül az otthoni mesekönyvét kapta. Azt odaadják neki, ő nézegeti csendben és elalszik a többiek után valamivel. Nem kell magadra venni, megoldást kell javasolni.
2019. nov. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekre mondta, hogy katasztrófa vagy "katasztrófa volt az altatás" ?

A mi csoportunkban is van, aki nem akar aludni és inkább szórakoztatná a többieket. Az ilyenek mellé oda szoktak ülni az óvónők és úgy befejezik. Na meg eleve nem teszik a csacsogósok ágyát egymás közelébe.

2019. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekre nem lehet ilyet mondani, hogy katasztrófa, kifejezetten sértő. Esetleg a viselkedésére lehet mondani (NEM ugyanaz, hogy a gyerek katasztrófa, vagy hogy a viselkedése az!), de akkor sem tartom szerencsés megfogalmazásnak.
2019. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!