Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyázó óvónők: másokat is zavar?

Anyázó óvónők: másokat is zavar?

Figyelt kérdés
Korábban a gyerekem egy kisvárosi (majdnem falusi) óvodába járt, mindenki ismert mindenkit. Most pesti óvodába jár és az óvónők mindig csak úgy szólítanak"anya". "Anya, kellene a pénz a színházra""Anya, Pistike ma nem ette meg a levest". Rettentő személytelennek tartom.
2019. dec. 12. 10:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%
Engem nem zavar.
2019. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%

Az elején zavart, úgy éreztem, hogy megszűntem önálló entitás lenni. Aztán kórház, védőnők, orvosok, bölcsinénik, óvónők. Annyiszor hallottam már, hogy nekem már mindegy.


A múltkor a kórházban az egyik szülésznő mondta, hogy írassam át a nevem a rendszerben (még leánykori néven voltam), mert nem fognak tudni a nevemen szólítani. Mondtam, hogy ne áltassuk egymást. Akármilyen név van a rendszerben, úgyis mindenki csak anyukának hív.

2019. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%
Én se bírnám megjegyezni a 30 gyerek 60 szülőjének a nevét. Van pár szülő, szmk-s, iskolában osztálytársanyuka, szomszéd, rokon, akiknek tudják a nevét, de a többiek az anya és az apa névre hallgatnak. :) Sose akadtam még ki ezen.
2019. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%
Nektek komolyan ez a legnagyobb problémátok? Szerencsétlen óvónő hány gyerek nevét kell, hogy megjegyzze, tanulja meg még a szülőkét is? Nem tudom ti kinek képzelitek magatokat, de ti is csak egy vagytok a sok közül... Aztán majd kötekedtek, hogy én Gizella vagyok nem Gizi, én meg a Fruzsit szeretem a Fruzsinát ki nem állhatom... 😀
2019. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%

Sose gondoltam ra hogy ez zavaró lehet 😆😃

Mi külföldön élünk, de itt is “Dominik’s mum” vagyok, es semmi fura, idegesítő nincs benne 🤷🏻‍♀️

2019. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
96%

És te hogy szólítod az dadusokat? Mindenkit a saját nevén?

Szerintem ebben semmi rossz nincs, nem a privát dadusod, nem fogja tudni mindenki anyukájának/apukájának/nagyijának/tesójának a nevét megjegyezni, nem is akarja. Gondolom amikor pestre költöztetek, neked is alkalmazkodnod kellett néhány dologhoz, nagy város, személytelen is, senkit nem érdekel más neve, se a kisboltban, se az oviban.

2019. dec. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
16%
Igen, a dadus Erika néni. Nem olyan nehéz ez. De akár figyelmes is lehet, hogy mielőtt találkozunk, megnézi a nevem. A védőnő így csinálja, és baromi hálás vagyok neki.
2019. dec. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%

Az a védőnő, aki tud kiszülni az időpontra érkező vendégekre. Úgy nem olyan nehéz utánanézni egy névnek.

De amikor 20 szülő megy egyszerre a gyerekért, de legyen csak 5, figyelni kell a gyerekekre, kikísérni azokat akikért jöttek, lehet nincs ideje belenézni a naplóba, hogy a neveden szólíthasson.


Az meg, hogy az “anya” szó nektek ilyen megalázó..... nem “te nő”-nek hív. Anyukának, mert az vagy. Az orvosirendelőben beteg vagy, az étteremben vendég, sorolhatnám.

2019. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
96%

Atyaég. Hát anya vagy nem? Miért várod el hogy ennyi nevet megjegyezzenek? Ha téged személy szerint a neveden szólít, akkor a többi anyuka nevét is meg kellene jegyeznie, neki pedig nem az a dolga. A gyermekeddel jól bánik? Ez a lényeg. Ő a gyermekedért van ott, akinek biztosan tudja a nevét.

Szóval nem, engem egyáltalán nem zavar. Sem az újszülött osztályon, sem a gyerekorvosnál, sem az oviban. Elvégre anya vagyok. A párommal nevünkön szólítjuk a másikat, illetve néha anya-apa megszólítással illetjük egymást.

2019. dec. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
39%
#12 Anyukára kellett volna akkor átíratnod a nevedet 😂
2019. dec. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!