Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, hogy van életünk a...

Miért baj, hogy van életünk a kislányunk születése után is? Ez miért zavar másokat?

Figyelt kérdés

Fél éves a kislányunk.A terhességem alatt sokszor hallottam,hogy "na,majd a baba születése után más lesz minden,nem fogunk folyton barátokhoz járkálni és hozzánk se fognak folyton jönni,mert hulla fáradtak leszünk,kedvünk sem lesz semmit csinálni","a baba miatt meg kell tanulnom főzni" és semmire nem lesz időnk.

De nem ez történt (szerencsére),ugyanúgy eljárunk mindenhova,a pici is imádja a társaságot és nem érzem,hogy folyton kimerültek lennénk.

Viszont többen mondták,hogy nem normális,hogy másra bízzuk a lányunkat (párszor vigyáz rá egy néni,akit több barátunk is ajánlott) és hogy sose vagyunk itthon.

Pár családtagunk is próbál beleszólni ebbe,de nem értem,hogy miért baj,hogy nem a 4 fal között ülünk és nézzük egymást.

És folyton megkapom,hogy "fiatal vagyok,majd változik ez",de szerintem nem a kortól függ,hogy ki hogy neveli a gyerekét.


2013. nov. 10. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk is ugyanez a helyzet :) Nekem 5 hónapos a kislányom, mellette fősulira járok, van, h egész nap bent kell lennem, addig anyukám/anyósom/férjem vigyáz rá. Emellett vele is megyünk mindenhova, sokat utazunk vidékre szülőkhöz, kirándulunk. Szerintem mindenki úgy alakítja az életét, ahogy tudja :) Aki meg fikáz, az valószínűleg irigykedik :)
2013. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Én is utálom, ha valaki begyepesedik és csak a baba létezik, semmi más nincs többé.

Mi is kaptunk ilyen megjegyzéseket, de nem érdekel. Nekem anyumék a szomszédban laknak és heti 1-2x vigyáznak rá, amíg edzek, vagy dolgom van. Kb 2 havonta mostantól ott alszik egy éjszakát és akkor megyünk, amerre látunk. :)

Hétközben is mindig jövünk, megyünk és olyankor mondjuk mi visszük magunkkal, mert már értelmes, nagylány, minden érdekli és nem szeretnénk kihagyni a dolgokból, de persze vannak helyek, ahova ketten megyünk. Én sem felejtettem el a férjemet, barátaimat, és magamat sem. :)


Persze arra számíts, h ha nagyobb lesz, kicsit nehezebb lesz. Nem lehet tudni mennyire alszik majd jól idegen helyen, mennyire szeret utazni, sokat kéri majd, hogy ezt azt csináljátok, stb. Amíg ilyen pici, minden minegy Nekik, de ez változhat, persze főleg szoktatás, nevelés kérdése, de az tuti, he gy nagyobbacskával már döcögősebbek a dolgok néha. :)


egy 17 hónapos tündérke anyukája. :)

2013. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Azért zavar másokat, mert ők nem képesek rá. Pont ez az, hogy sokan begyepesednek, elhanyagolják magukat/ egymást és már van "mire fogni" az elkényelmesedést.

Nehezebb és több energiát igényel jól megszervezni a napot, felállni és elmenni valahova. Az meg a másik, hogy sok ősanya azt gondolja, hogy attól lesz valaki jó szülő, ha 0-24 órában vele van és másról sem szól az élete.

Szerintem fontos, hogy eljárjatok és ugyanúgy figyeljetek a házasságra, ne csak a gyerekre. Nincs ezzel semmi baj, persze egészséges korlátok között. Az sem normális, ha egy szülő folyton másra bízza a gyerekét, mert ő szórakozni akar.

2013. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a babát boldogságra életszeretetre vidámságra kell nevelni,jól csinálod,muszáj kikapcsolódni:)de azért kedves kettes,ha te utálod azt aki begyepesedik,akkor ne várd hogy téged az ellenkezőjéért ne utáljon;)nem lehet ítélkezni.
2013. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jól csinálod, bár nekünk még nincs gyerekünk mi is így tervezzük. Hogy legalább hetente-kéthetente egy este a baba nélkül, meg nem csak otthon ülni a babával is. Meresztgetett is rám fura szemeket az anyósom és anyukám is. Azt mondták, majd megjön az eszem, ha szülök. De szerintem kell magánélet a baba nélkül is.
2013. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi anyuval lakunk együtt, ha a kislányunk úgy igényli, akkor a nap nagy részében vele van. Ha valahova megyünk, akkor automatikusan ő vigyáz rá. Ha pl boltba vagy a szomszédba átmegyünk, akkor vagy jön velünk vagy nem
2013. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem arra kell időt szánni ami az embernek fontos ahhoz, hogy jól érezze magát a bőrében. Ha te kiegyensúlyozott vagy az a gyereknek is sokkal jobb, nem mellesleg egy kapcsolatnak is hosszútávon csak jót tesz, ha vannak olyan időszakok amikor nincs ott a gyerek.
2013. nov. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Légyszi magyarázzatok el nekem valamit. Miért vagyok lepontozva? :O :(
2013. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Ha téged zavar, hogy mások mit szólnak ehhez, akkor valószínűleg valahol legbelül te is úgy érzed, hogy ez nincs rendben.

Én nem ítélkezem, mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, de talán ne sértegess másokat azért, mert máshogy csinálják, mint ti. Én nem gondolom, hogy nekem "nincs életem", csak mert a baba születése óta nem a bulizásról, jövés-menésről, haverokról szól az életünk. Mi nem szenvedünk attól, ha itthon, egymással kell lenni, sőt, szeretünk együtt lenni, mindhárman akkor érezzük a magunkat a legjobban, ha nem kell sehova rohanni, hanem együtt lehetünk. A kapcsolatunknak nincs szüksége arra, hogy rendszeresen megszabaduljunk a gyerektől, így vagyunk boldogok. Neked ez miért baj? Miért gondolod, hogy ez nem élet?

2013. nov. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy olyan kérdés, amire nincs helyes válasz. Nem kell azért senki elítélni mert vagy így,vagy úgy csinálja. Nekem a főiskola fontos, azért csinálom, hogy jobban éljünk majd pár év múlva. És ha ehhez az kell, hogy néha rá kelljen bíznom másokra, szerintem szegény gyerek se fog beleroppani. Nem minden nap megyek, hetente 1x, akkor is mindig előbb hazajövök, mert hiányzik. És igen, utazunk vidékre is, mert a nagyszülők igénylik, nekik meg nincs lehetőségük hozzánk felutazgatni, hozzáteszem, egy másfél szobás lakásban kicsit nehézkes is lenne a dolog. Ezért el lehet ítélni, meg le lehet pontozni. Tudtuk mire vállalkozunk, amikor teherbe estem, nem is járunk bulizni, nyaralni gyerek nélkül. De szerintem annyi belefér, hogy néha elmenjünk vele a Városligetbe levegőzni. Nem több száz kilométeres túrákat teszünk vele. Emellett ugyanúgy vezetem a háztartást, szeretem a férjem és a gyereket sem hanyagolom el, a nap minden percében vele vagyok (nincs segítségem, csak heti 1x, amikor suli van).
2013. nov. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!